Vaše první sopka - Tátové s dětmi na Sicílii - Poslední místo

Termín 25. 09. - 02. 10. 2020
Odjezdodlet z Vídně 25.9. 2020
DestinaceItálie
Číslo akce167
Účastníků7
Cena4 500,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Sicílie - první společná sopka

"Tati, a kdy jsme byli spolu poprvé na sopce?"
"Když ti bylo pět! Škoda, že si z toho moc nepamatuješ, bylo to skvělý. Pojďme se podívat na fotky!"

Po africké výzvě  a českém vandru, je tu další akce pro táty s dětmi. Tentokrát zaletíme na Sicílii. Program uzpůsobíme dětem - ať máme všichni pohodu a odpočineme si, ale zároveň ať prožijeme silné společné okamžiky! Tahle týdenní výprava je určena pro táty s dětmi ideálně ve věku 4-6 let. Aktivity budou vybrány tak, abychom si užili moře, zabavili děcka a nestrávili celé dny v autě. 

Klíčové je, že Taliáni dělají dobré špagety - takže děcka nebudou odmlouvat u jídla. Tím nám odpadá největší drama :-) A jak to bude probíhat? Budeme spávat v bytech či domech, jejichž kapacita bude menší než počet ubytovaných, ať zachováme náznak dobrodružství, takže tátové si berou spacáky. Kde budou ty domy a byty, nevím, v ruce mobil a booking.com to jistí, přesný program sestavíme za pochodu.

Určitě bych rád strávil nějaký čas koupačkou na pláži, navštívil krásná městečka Cefalú či Enna, zajdeme do nádherného přírodního parku Madonie s jeho horskými vesnicemi, pozdravíme obyvatele vesničky Corleone. Jistotou je výlet lodí na Stromboli, kde strávíme jednu noc a při západu slunce nahlédneme do kráteru aktivní sopky, a pak zpátky, hezky s čelovkami. Po Sicílii se budeme pohybovat vlastní dodávkou. Očekávám nezastavitelnou dětskou smečku a táty nad věcí, bez zbytečných pravidel. Hlavním cílem je společné dobrodružství.

P.S.: Po dlouhém zvažování vynecháme Etnu - je to hodně komerční, vysoký a drahý kopec. Stromboli nám dá víc! 

Na rovinu

Pokud už jsi byl sám s dítětem aspoň na tři noci (= podmínka), zvládneš to. Počítej s možným mírným nepohodlím, ale žádné drama. Děcka budou mít super zážitek a čichnou k velkému dobrodružství i jiným kulturám. Chlapská parta vytvoří prostředí, které je skvělé pro výchovu dětí - volný prostor pro zábavu s malým množstvím pravidel, která však budou nepřekročitelná. Jelikož jsou děti živel a jsou nevyzpytatelné, program přizpůsobíme jejich potřebám a vzájemně si vypomůžeme, když bude mít někdo z nás otcovské povinnosti. 

Malá ochutnávka


Rizika

Sicílie odpovídá evropským bezpečnostním standardům. Očkování není povinné, pouze doporučené, ale určitě ne žádné, které by dítko nemělo mít i u nás. Já půjdu se Šimonem na žloutenku A i B, ale to se mu stejně bude hodit i v budoucnu. Samozřejmostí je pouze balená voda a kvalitní strava. Pro mě je můj syn Šimon vším a určitě nechci nic zbytečně riskovat. Účast na výpravě je podmíněna souhlasem obou rodičů. Před výpravou bude možnost se sejít, pobavit se a společně se poznat.

Náročnost

Požitkář (Pohodová výprava): Abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Filip má skoro pětiletého syna Šimona, který je mimochodem i nejmladší člen Expedition Clubu! Každá osobnost i projekt má svůj progres, a proto Filip kromě standardních akcí vymyslel i výpravy Expedition Clubu s dětmi. Jsme rádi, že je vede právě Filip, budete v dobrých rukou. Nastal čas vychovávat si vlastní dobrodruhy. Můžeš být u toho! 

Filip Vítek

Otec, storyteller, leader, řečník, kamarád a hlavně tahoun skupiny!

Filip je součástí Expedition Clubu už 6 let! Společně jsme vylezli na Muztagh Atta 7556m, přešli zamrzlé jezero Khovsgol v Mongolsku, absolvovali šílenou jízdu autem přes mauritánskou poušť nebo procházali krajinou ledních medvědů na Špicberkách. Teď střádá plány na své další cesty a na mnohé z nich chce vzít i Tebe. Rozhodně se nebudeš nudit!

  • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Web filip.vitek1980@gmail.com Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Poletíme z Vídně do Palerma a zpět z Catanie. Na místě si půjčíme jednu velkou dodávku pro devět lidí, popřípadě jedno menší auto. Řidičem bude Filip. Děti musí mít autosedačku! Vezmeme ji tedy s sebou v rámci zavazadla do podpalubí.

Ubytování

Spát budeme s ohledem na děti. Pronajímat budeme apartmány a hotely, prioritou je ovšem čistota ubytování. Odhadovaná cena ubytování 3000 Kč/osoba.

Stravování

Díky automobilu není problém jezdit pravidelně do velkého obchodu a mít tak dostatek čerstvých potravin každý den. Každý účastník si sice standardně řeší jídlo po vlastní ose, nicméně v případě domluvy je možné připravovat pokrmy společně. Ubytování často disponují kuchyňkou, kde si budeme moci uvařit. 

Výbava a Půjčovna

Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Nebudeš ale potřebovat nic speciálního. Vezmeme tenký spacák, hygienu, oblečení, plavky, čelovku, základní nádobí a doklady. Budeme mít komfort auta, a kdybychom něco zapomněli, bez problému to můžeme dokoupit po cestě.

Mimořádný členský příspěvek

Obsahuje pouze účast na výpravě a zajištění organizátora. Na zbylé náklady se společně složíme, viz tabulka níže. Odhad ceny na jednoho člověka je: ubytování 3000 Kč, pronájem vozidla a palivo 2500 Kč, trajekt a vstupy 1500 Kč, jídlo 2500 Kč. Doporučená částka je tedy 400 euro + 100 euro rezerva na osobu vč. dítěte.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s. Jedeme jako sobě rovni, kamarádi. Nejedná se o službu CK.

Shrnutí

1500 Kč - dítě
4500 Kč - dospělý

Mimořádný členský příspěvek

25.9. - 2. 10. 2020

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 4

Mimořádný členský příspěvek zahrnuje

  • Zajištění organizátora Filipa a programu
  • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
  • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
  • Součástí Mimořádného členského příspěvku je také příspěvek na chod spolku Expedition Club International z.s. a na práci mou a mých kolegů 

Mimořádný členský příspěvek nezahrnuje

  • Všechny vlastní náklady (ubytování, jídlo, pojištění, letenka, vstupy, trajekty, pojištění atd.)
  • Společné výdaje, o které se podělíme rovným dílem (náklady spojené s autem atd.)

Co cestou uvidíš

Program je pouze nahrubo. Budeme se podřizovat dětem a okolnostem, popř. letenkám. Program můžeme jet teoreticky i naopak.

1. den: 
Přelet Vídeň - Palermo.

2. den: 
Dopoledne prohlídka uliček Palerma, dáme si dobrou pizzu. Odpoledne přejezd k pláži San Vito lo Capo, koupačka.

3. den:
Cesta do vnitrozemí Sicílie, Corleone, Enna - Lombardský hrad.

4. den:
Tento den strávíme na čerstvém vzduchu. Národní park Madonie, spaní v horském městečku, během dne lehká turistika po kopcích parku.

5. den:
Jízda do Cefalú, návštěva aquaparku. Přesun ke Stromboli.

6. den:
Plavba směr Stromboli, výstup na Stromboli.

7. den: 
Průjezd pod Etnou, směr Messina až do Catanie. Ubytování na pláži. Odpolední relax u moře. 

8. den:
Ráno vrácení aut. Odlet domů z Catanie do Vídně.