Rumunské hory - Retezat

Termín 13 - 18. 10. 2020
Odjezd13. 10. 2020 ve 22:00 z Brna
DestinaceRumunsko
Účastníků8
Cena6 190,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Proč jezdíme tak rádi na rumunský Retezat? Je to jednoduché - všichni se tam chceme podívat a zažít toto krásné surové pohoří na vlastní kůži. V Retezatu se tyčí nejvyšší hora Peleaga, která je jen o 35 m nižší než nejvyšší hora celého Rumunska Moldoveanau. Toto žulové pohoří se může pyšnit zhruba 80 ledovcovými jezery s průzračnou vodou, strmými skalními stěnami a ostrými hřebeny. Charakterem je dokonalou ukázkou pozůstatků ledovcové činnosti. No zkrátka, čekají nás horská panoramata, modrá obloha, slunce a horský vítr ve tváři! Navíc se na podzim můžeme těšit na "baboletní" počasí a hlavně opuštěné hory, které jsou jinak v létě mezi turisty dosti oblíbené. To je to, co máme rádi a co vyhledáváme. Přidej se k nám a zažij s námi rumunský Retezat!

Malá ochutnávka rumunských hor 

Z této výpravy máme super článek na našem BLOGU.


Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Andrej Tkačuk

Andrej, tenhle fešák, původem z Ukrajiny, má za sebou nejednu naši výpravu. Prozradím ti jedno tajemství, ze všech našich průvodců a možná i členů je po večerech rozhodně nejlepší tanečník :) Milovník vína, aut Mini cooper, kvalitních košil a své ženy. I přesto, že má jako jeden z mála z nás manželku, umí do toho na výpravách pořádně šlápnout. 

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT 
andrej.tkacuk@gmail.com 734523916 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Cesta povede přes Maďarsko až do Rumunska.

Ubytovaní a stravování

Celou výpravu budeme spát ve volné přírodě. V rámci treku se dá využít spaní na 2 horských chatkách. vzhledem k tomu, že budeme hluboce off season, tak na nich budeme pravděpodobně úplně sami. 2 noci rovněž strávíme ve stanu.  Spacák a stan tedy s sebou. Jídlo na trek si určitě vezmi z domu, budeme vařit na plynových vařičích. Pokud jsi ještě neochutnal skvělou balkánskou kuchyni, neměl by sis tento zážitek nechat ujít! Cestou zpět se po společné domluvě můžeme zastavit ve zdejších restauracích na dobré jídlo. Cena večeře vyjde asi o třetinu levněji než u nás.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce.

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :-) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

6190 Kč Cena
13 - 18. 10. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Případné poplatky za kemp
 • Zajištění průvodce
 • Příspěvek na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Sraz v naší milované Expediční klubovně, kde si můžeš dát čaj, kafe, vodárnu, něco na zub, prostě strávit příjemně čas před odjezdem. Noční přejezd z Česka do Rumunska.

2. den: Ranní příjezd do města Deva, kde si dáme snídani. Pak se skočíme podívat na Corvin Castle. Dojedeme pod hory, kde necháme auto a nastoupíme na 4 denní trek přes pohoří Retezat. Spaní ve stanu.

3. - 5. den: Přechod pohořím Retezat, během kterého vylezeme na jeho nejvyšší horu Paleaga 2509 m. Sestup z hor do údolí. Průvodce zajede večer nebo dopoledne zpět pro auto.

6. den: Poslední den se zastavíme v Temešváru, podíváme se do centra a dáme si dobrý oběd.Jak už to bývá, poslední den je vyhrazen i na cestu domů, takže převážnou část odpoledne strávíme v autě. Příjezd do ČR v 22:00

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace