Vandr lodí, brodem a pěškem. Tátové s dětmi - Poslední místo

Termín 05 - 09. 08. 2020
Odjezd5.8. Z Brna
DestinaceČeská republika
Účastníků10
Cena2 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Takto vzniká legenda. Buď u toho! Jsi-li muž a máš synka či dceru ve věku 4,5 - 8let, vyprav se s námi za dobrodružstvím! Pětidenní vandr. Pojedeme na raftu po přehradě, budeme slaňovat skálu,  nesčetněkrát brodit divokou Oslavku, a taky ukrojíme pořádnou porci kilometrů jejím divokým údolím. Spát budeme ve stanech (minimálně děti) na osvědčených trampských tábořistích, zříceninách, jednou dokonce na ostrově. Programem bude samotná cesta. V takovém složení se totiž nejedná jenom o zážitky pro bandu dětí, ale pořádnou výzvu pro partu tátů. Část trasy překonáme po vodě na raftu a kus cesty vede klikatým údolím Oslavky, které je domovem trampů již od nepaměti. Pro zjednodušení budeme vařit společně v jednom kotli. Restaurace a civilizaci celkově příliš potkávat nebudeme. Je to zkrátka vandr, o jakém jsi snil, ale nikdy tě na něj nevzali :)

Společně se před výpravou taky domluvíme a připravíme si doplňkový program, ať dodáme cestě trochu styl. To je již na naší dohodě. Jelikož jsou děti živel a jsou nevyzpytatelné, program přizpůsobíme jejich potřebám a vzájemně si vypomůžeme, když bude mít někdo z nás otcovské povinnosti. Filip s sebou bere 4,5 letého synka. Je jisté, že děcka vytvoří smečku a my už je jen ohlídáme. Ptejte se na cokoliv!

Malá ochutnávka z minulého roku :-)

Náročnost

Chachá. To je teprve výzva. Po fyzické stránce nás toho moc náročného nečeká, ale v takovéto sestavě? Nic není nemožné. Poradit si s výzvami, které před nás klade vandr otců s dětmi je ale ta nejlepší motivace, proč se na něj vydat. Každý den půjdeme několik kilometrů pěšky, případně budeme pádlovat. Pro dospělé nic zásadního. Půjdeme natěžko. Se stany, vařiči atd. Jeden den půjdeme pravděpodobně 15km. Můj syn nikdy neušel víc než 5km, ale věřím, že ve smečce to děcka dají. Jasně, že se přizpůsobíme kondici dětí. A chceš-li klasické hodnocení náročnosti jako na naše ostatní výpravy, tady je:

Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Bělorusko)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

To je samozřejmě primární věc, ale těžko hledejme zodpovědnější průvodce, než jsou vlastní otcové svých dětí :) Snad jen na první dva dny na vodě budeme povinně nosit záchrané vesty, jinak nám nic specifického nehrozí.

Průvodce

Filip Vítek

Otec, storyteller, leader, řečník, kamarád a hlavně tahoun skupiny! Filip je součástí Expedition Clubu už 5 let! Společně jsme vylezli na Muztagh Atta 7556m, přešli zamrzlé jezero Khovsgol v Mongolsku, absolvovali šílenou jízdu autem přes mauritánskou poušť nebo procházali krajinou ledních medvědů na Špicberkách. Teď střádá plány na své další cesty a na mnohé z nich chce vzít i Tebe. Rozhodně se nebudeš nudit!

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Web filip.vitek1980@gmail.com Reference

Proč se mnou?

Protože to bude sranda a budeme dobrá parta. To je asi hlavní.

Každý si tam totiž najde svoje a spojíme nespojitelné!

Táta skaut: budeš děckám ukazovat uzly, rostliny a držet na uzdě "Táta pivní bratr" (viz níže)

Táta cestovatel: přiznej si to, potřebuješ další dobrodrůžo, byť okleštěné hranicemi republiky

Táta podnikatel: konečně si najdeš na děcka čas a často budeme navíc mimo signál, jako bonus se potkáš s normálníma lidma

Táta pivní bratr s kondicí: budeš se tři dny těšit na kantýnu v údolí Oslavky

Táta pivní bratr bez kondice: budeš se tři dny potit a těšit na kantýnu v údolí Oslavky

Táta správňák: je přece správné jet s dětmi na vandr a poznávat nové lidi, tak vzhůru!

Doprava

Vyrazíme společně vlakem, protože to k takové akci patří. Pomůžeme si ale společným autem, které nám na místo dopraví lodě a nějaký materiál. Výpravu zakončíme v Oslavanech v cukrárně odkud opět jezdí vlak do Brna.

Ubytování a stravování

Spát budeme ve stanech na osvědčených trampských tábořistích, zříceninách, jednou dokonce na ostrově. Vařit si budeme společně v jednom kotli, aby se i obyčejná večeře stala příběhem na kterém se podílí celá skupina. Po cestě si sice můžeme jídlo doplnit, ale pravděpodobně to nebude potřeba. Výpravu navíc zakončíme v cukrárně :)

Výbava a půjčovna

Z Expeditionu zajistíme Raft, případně další lodě, plovací vesty, pádla a další výbavu na vodu. Filip taky vezme důležité společné vybavení, jako je lékárnička, jinak nic extra nebude potřeba. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

2990 Kč Cena za otce
990 Kč Cena za dítě
5. - 9. 8. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Amortizace a palivo auta, které na místo dopraví materiál na vodu a bude sloužit jako podpora na akci
 • Veškeré ubytování, zajištění nocovišť
 • Zapůjčení raftu, případně dalších lodí a základní vodácká výbava (Vesty, pádla)
 • Zapůjčení lezecké výbavy pro slaňování vč. účasti lezeckého instruktora
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Potkáme se společně v Brně, nebo podle domluvy ve Vladislavi na vlakovém nádraží. Odtud vyrazíme pěšky směr Čermákův mlýn (u obce Číměř), kde přebereme lodě a vyplujeme po přehradě na ostrov, kde je zřícenina hradu Kozlov. Tam rozbijeme první ležení a pustíme se do přípravy večeře.

2. den: Poplujeme dál ke kempu v Hartvíkovicích, kde dáme oběd. Můžeme si ještě zajet pod Wilsonku, skálu, která je sice z poloviny zatopená, ale pořád trčí hezkých 70m nad vodu. V Kempu se taky vylodíme, necháme lodě v dodávce a přesuneme se do obce Zňátky. Spát budeme u řeky na trampském tábořišti.

3. den: Pochod údolím Oslavky směr "Kantýna" (15km) u Senoradského mlýna. Několik kilometrů brodem. Večer pivo!

4. den: Průzkumný pochod mimo značenou trasu s brody směr Oslavany. Cesta je dobrodružná i po klasické cestě. Taky se v oblasti nachází řada schovaných trampských srubů.

5. den: Dosažení Oslavan, v cukrárně zakončení vandru.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.