Rakousko Karavanky a canyoning - Poslední místo

Termín 17 - 20. 09. 2020
Odjezd17. 9. 06:30 z Brna
DestinaceSlovinsko
Účastníků8
Cena4 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Nádherný a turisty opomíjený hřeben na hranici mezi Slovinskem a Rakouskem - to jsou Karavanky. Neslyšel jsi o něm? Nejsi sám. Tento horský kout je díky blízkosti Taur a Triglavu turisty často neprávem opomíjen a to je na pohoří Karawanken to nejkrásnější. Ostrý vápencový hřeben, který se na Slovinskou stranu svažuje nádhernými horskými loukami je možné projít bez neustálého zakopávání o lidi, kteří baží po vrcholech s "nej." Každému, kdo se ale vydrápe na první vrchol se naskytne krásná scenérie exponovaného hřebene, na sever ostře padajícího do Rakouska a z jihu pokrytého travnatými koberci horských pastvin. My projdeme hlavní část dvoutisícového hřebene přes vrcholy Kofce, Kladivo, Vetrnik, až po Kosutnikturm. Spát budeme venku ve stanech po domluvě s místními chataři, ale po cestě určitě využijeme možnosti dát si místní pivo, pokud budou ještě otevřené okýnka.

Výpravu zakončíme v Bovci v českém kempu.  Ti zde provozují kemp a canyoningové centrum. V neděli tak vyměníme pohorky za neopreny a vrhneme se do ledových vod soutěsek Julských Alp.

Malá ochutnávka

Za fotky děkujeme účastníkům z minulé výpravy a Markétě Barešové

Náročnost je 3 z 5

Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné, takže lidé s běžnou fyzičkou a zdravým odhodláním ji zvládnou. Čeká nás slušná nálož výškových metrů, místy skalnatý terén a království výhledů. Zaťaté zuby stejně jako silná vůle budou zapotřebí. Na treku si poneseme veškeré vybavení s sebou.

Průvodce

Petr Uhmann

S Petrem jsem se poznal před 3 lety, když jsem jako průvodce vyrážel do Nepálu. Stál s krosnou u Grandu a jelikož bylo na první pohled jasné, že oba vyrážíme na dlouhý horský trek, pustili jsme se do řeči. A světě div se - letěl do Nepálu stejným letadlem jako my. Už po 5 minutách mi bylo jasné, že jsem potkal chlapíka, se kterým se rozhodně nevidím naposledy. Petrovo hobby i práce je architektura a na vlastní triko procestoval desítky zemí po celém světě. Na jeho cestách hledá ty nejodlehlejší místa a nikdy nevynechá hory, které jsou jeho vášní. Odmala se věnuje orientačním sportům, takže se v neznámém prostředí cítí jako ryba ve vodě. Ondra

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT
Facebook Web uhmannp@seznam.cz Reference

Bezpečnost

Pohyb v horách s sebou nese svá rizika. Při důkladné přípravě se ale řadě z nich dá předejít. Proto nebudeme nic podceňovat ve výbavě a přístupu. Obecně ovšem trek Karavankami moc záludností neskrývá. Snad jen, že na hřebeni není voda. Tu ale doplníme vždy na chatách.

Doprava 

Pojedeme, jak už je naším dobrým zvykem, v malé skupince max. 9 lidí. Pro dopravu použijeme naší expediční dodávku, která vyniká spolehlivostí a dá se použít na všechny sjízdné povrchy tohoto světa. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků. Více se o autu, kterým pojedeme dozvíš ZDE.

Ubytování

Spát budeme 2 noci ve vlastních stanech na horských loukách. Poslední noc se přesuneme do kempu v Bovci, kde můžeme doplnit zásoby, vysprchovat se a připravit se na nedělní canyoning.

Stravování 

Jídlo není v naší režii a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty autem není problém zastavit na žádost v obchodech. Půjdeme „na těžko“, takže i jídlo si poneseme s sebou. Vařit budeme na plynových vařičích. Jedna chata bude bohužel zavřena, tudíž si musím nést vodu a jídlo na 2 dny. 

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat převážně v horách. Vezměte si proto s sebou kvalitní oblečení. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 4990 KčCena
17. - 20.9. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 1x noc v kempu v Bovci
 • Slevu na canyoning v rámci naší skupiny
 • Zajištění průvodce se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, dojišťovací lano, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Zajištění certifikovaného průvodce na canyoning -  47eur 

Co cestou uvidíš

Program je změněn na Rakouské karavanky a Canyoning v Rakousku

1. den: 
Ranní odjezd z Brna z Expediční klubovny. Přejedeme přes Rakousko do slovinské vesničky Podljubelj, kde necháme auto a začneme s nástupem na hřeben. Mineme Koču na Kofce u které se můžeme posilnit a kousek za ní už postavíme stany.

2. den:
Nejdříve vystoupáme prudký nástup na hřeben až na vrchol Kofce Gora. Odtud už po krásném hřebeni přes řadu vrcholků projdeme až na Košutnikov turn. Celkem přejdeme alespoň deset vrcholků okolo 2000m a odměnou nám budou majestátní exponované stěny do jižního Rakouska.

3. den:
Pod hřebenem Karavenek se vrátíme dolinou zpět do vesničky Podljubelj k autu a navečer se přesuneme do kempu v Bovci. Po cestě se můžeme okoupat v krasovém jezírku Slap Virj. V Bovci zajdeme na pivko a připravíme se na nedělní canyoning.

4. den:
Ráno se oblékneme do neoprenů a pod vedením místního průvodce se vydáme do úzkých soutěsek, vodopádů a tůněk. Pro mnohé to asi bude první zkušenost s canyoningem, proto tomu přizpůsobíme obtížnost :) Odpoledne se už jenom usušíme a vyrazíme zpět do Brna 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.