Silvestr s příchutí whiskey - Irsko

Termín 27. 12. 2020 - 03. 01. 2021
Odjezdupřesníme dle letenek
DestinaceIrsko
Účastníků9
Cena13 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Pivo, whiskey a zrzky. Tahle velmi jednoduchá básnička popisuje ostrov Irsko. Dobře, tak jednoduché to zase není. My si nad tím ale lámat hlavu nebudeme. Půjčíme si auta, pochodíme po drsných irských zimních horách a sychravé počasí vyvážíme třikrát destilovanou medicínou z ječmene. Přespíme na opuštěném ostrově, na který lze vejít pouze za odlivu a v noci se tak kolem nás sevře oceán a Nový rok přivítáme hezky ve velkém stylu, v parádním apartmánu u oceánu na jihu Irska. Průvodcem je navíc prokazatelně nejzrzavější člověk z Expeditionu, takže ti můžeme garantovat, že s místními přímo splynete.

Silvestrovská chata

Místo, kde strávíme Silvestr, je uprostřed fjordu na jedné z nejzápadnějších výsp Irska ZDE. Při zimním sychravém počasí budeme u teplého krbu koukat na pobřeží, jak jej omývá neklidné zimní moře. Otužilejší mohou během dvou minut sejít k molu a okoupat se v ledových vlnách. Na druhé straně chaty vyrůstají nejvyšší vrcholky Irska. Zkrátka - ideální lokace pro přivítání nového roku!

Malá ochutnávka


Náročnost 3 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. Náročnost se bude odvíjet od aktuálních zimních podmínek, může se stát, že bude sněhu pomálu, ale rovněž ho může být až po pás. Uvidíme časem. Na vrcholcích hor ovšem bude sníh na 100 %. Sněžnice ale prozatím necháme doma. Navíc budeme vždy vyrážet pouze s menším batohem.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Daniel Bokiš

Dan alias Ginger byl jedním z našich nejaktivnějších členů. Procestoval s námi  třeba Bosnu, Finsko, Pobaltí,  Ukrajinu, Rumunsko. Sám se vydal do spoustu dalších zemí, ať už je to Čína, Japonsko, Indonésie nebo třeba Norsko. A jak už to bývá, z aktivních členů se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Nyní je Dan jeden z členů týmu Expedition Clubu a již má za sebou 2 roky praxe :-) Sice je to pracant na plný úvazek v zahraniční firmě, a proto stíhá jen 2 výpravy ročně, ale o to více se na nich dokáže nadchnout. Jsem moc rád, že ho můžu přivítat mezi námi a že si mezi nás našel cestu :-) 

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook daniel.bokis@gmail.com Reference

Proč se mnou?

Už ani nevím kolikrát mi někdo na letišti řekl, že vypadám jako Ir, no tak asi na tom něco bude. V Irsku Ti ukážu syrovou krajinu plnou travnatých kopců, útesů a skal ale taky krásných jezer a rašelinišť. Chci ale pochytit i něco z historie a kultury Irska, samozřejmě včetně nějaké té návštěvy pravé irské hospody. Tak pojeď jestli Tě takové Irsko láká stejně jako mě.

Přednostní přihlašování

Na Silvestrovské výpravy mají tradičně přednost naši aktivní členové. Je to forma našeho poděkování a také pro mnohé tradiční potkání se. Navíc tím vytváříme pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na Silvestra sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Aktivním členům držíme místo prvních 30 dní od vypsání akce. Akce byla vypsána 3.7.2020.

Doprava

Do Irska se dopravíme letecky (pravděpodobně Vídeň - Dublin). Na místě si pronajmeme na celou dobu dvě osobní auta, díky kterým získáme svobodu pohybu po ostrově.

Ubytování a stravování

Během výpravy budeme celkem 3 noci spát ve stanu venku. Jednu noc strávíme ve hostelu v Dublinu, jednu v městečku Killarney a 2 noci v krásném apartmánu na břehu moře, kde oslavíme Silvestra. Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Bude možnost se zásobit v supermarketech a taky si nenecháme ujít možnost vyzkoušet místní kuchyni. Během Silvestra budeme rádi, když nakoupíme suroviny a budeme si vařit společně.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Budeš ale potřebovat věci jako v zimě u nás, nic speciálního. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

13 990 Kč  Cena
27.12. 2020 - 3.1. 2021 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem domku na pobřeží na 3 dny (2 noci)
 • 2x ubytování v guesthousech
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den:
Přílet do Dublinu. Vyzvedneme si z půjčovny auta, doplníme potřebné vybavení a rovnou si to namíříme na Achill Island, jeden z největších ostrovů na západním pobřeží Irska. Podle příletu zvládneme krátký průzkum útesům nebo si pouze usteleme v zátoce Keem Bay ve stanech a odpočineme si po dlouhé cestě.

2. den:
Vyrazíme na asi desetikilometrový okruh přes útes Croaghaun, 3. nejvyšší útes v Evropě. Pokud nám to světlo dovolí, zdoláme taky Diamond hill ve vedlejším Connemara National Park a samozřejmě můžeme tyto výstupy zapít dobrou whiskey v některé z hospůdek Clifdenu. Panák na kuráž přijde vhod, protože na spaní se přesuneme na Omey Island, přílivový ostrov, na který se dá dostat pouze při odlivu (tedy okolo 20:30). Spát budeme ve stanech na ostrově, než klesne příliv, abychom se mohli dostat zpět :)

3. den:
 Odliv vrcholí okolo 10:30, tak stihneme i krátký průzkum ostrova. Po návratu k autu vyrazíme k měsíční krajině Burren National Park ve kterém podnikneme krásnou túru. Krajině tu dominuje rozpraskaný vápenec připomínající měsíční povrch. Tato nehostiná krajina je navíc domovem řady dolmenů, menhirů a mohylových hrobů. Spát budeme v městečku Killarney v guesthousu.

4. den:
Vydáme se opět do kopců, tentokrát zdolat nejvyšší horu Irska Carrauntoohill (1041 m). Spaní v přírodě ve stanech. 

5. den:
Přesuneme se do domu na pobřeží, ve kterém oslavíme příchod nového roku. Luxusní místo, jako stvořené pro oslavu zdolání nejvyššího vrcholu a nového roku s lahví kvalitní whiskey. Nocleh v domě.

6. den:
Odpočinkový den po náročném večeru. Abychom na Nový rok neseděli jen zavření doma, vydáme se projít si krásné pobřežní útesy v okolí. Pro silnější a otužilejší povahy možnost koupání v Atlantiku. Spaní na stejném místě.  

7. den:
Přejezd zpět do Dublinu a prohlídka města. Spaní v hostelu.

8. den:
  
Odlet do ČR.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace