Silvestr uprostřed Atlantiku - Azory - PLNO

Termín 27. 12. 2020 - 03. 01. 2021
OdjezdTermín se může posunout o 1-2 dny podle letenek
DestinacePortugalsko
Číslo akce569
Účastníků9
Cena11 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Na akci už nejsou volná místa

Výpravu na Azory už máme bohužel plnou. Nezoufej ale, občas se stane, že se někteří účastníci odhlásí. Pokud tě láká s námi vyrazit, vyplň si nezávaznou přihlášku a my s tebou budeme počítat jako s náhradníkem. Na Azory navíc nevyrážíme naposledy, stačí sledovat nově vypsané akce, třeba hned v květnu jedeme znova ZDE :)

Úvodem

Portugalské souostroví Azory je nezápadnější výspou Evropské Unie, vulkanickým kouskem země, který se nad oceán tyčí až do výšky 2357m. Je tvořen několika ostrovy. My se vydáme na ten největší - São Miguel, ukrývá totiž řadu zajímavých míst. Navštívíme tu například jediné evropské čajové plantáže, ananasovou farmu a nespočet termálních pramenů, ve kterých se skoro každý večer budeme moci umýt. Je to něco zcela jiného než "tradiční" Silvestr na zasněžených horách. Křupající sníh pod nohama vyměníme za bujnou vegetaci, šumění moře a tvrdé svahy vyhaslých vulkánů. V Atlantiku navíc panuje v tomto období příjemné klima, ideální na pořádné výšlapy a zároveň dostatečně teplé, abychom v noci neumrzli a mohli se i vykoupat v moři. Silvestra oslavíme s výhledem na zapadající slunce na obzoru se sklenkou dobrého portugalského vína s partou kamarádů tak, aby jsi na to nikdy nezapomněl.

Malá ochutnávka

Náročnost 3 z 5

Nečekej nic zběsilého. Po ostrově se budeme pohybovat ve vypůjčených autech, které nám poskytnou zázemí a vyrážet budeme především s lehčím batohem. Nepatříme ale mezi ty, kteří chtějí ostrov prozkoumat z okýnka auta a proto počítej s pořádnými výšlapy na místní vrcholky,

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Standa Dadák

Živel, patron klubovny, otec klubu cestovatelů, tulák

Standa je takovým zvláštním úkazem. Kromě toho, že se věnuje všemožným sportovním i nesportovním aktivitám, jde o člověka, který se rozhodl spojit své zaměstnání se svou cestovatelskou vášní. Proto se většina věcí v jeho životě kolem cestování točí. Vede restauraci Klub Cestovatelů v Brně, pořádá cestovatelský festival NADIVOKO, část roku tráví v zahraničí na cestách a nově se přidal k nám jako schopný průvodce, který dlouhé roky čerpal cestovatelské zkušenosti na vlastní pěst. Má rád 2 motta: "Za pokus nic nedáš" a "Nic není dost šílené" - kombinace obou je pak docela jízda. Ale neboj se, Standa toho zvládne ukočírovat spoustu a jestli o sobě tvrdí, že je blázen, tak my dodáváme, že jen v dobrém slova smyslu!  

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web st.dadak@gmail.com Reference

Přednostní přihlašování

Na Silvestrovské výpravy mají tradičně přednost naši aktivní členové. Je to forma našeho poděkování a také pro mnohé tradiční potkání se. Navíc tím vytváříme pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na Silvestra sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Aktivním členům držíme místo prvních 30 dní od vypsání akce. Akce byla vypsána 3.7.2020.

Doprava

Do města Ponta Delgada se dopravíme letecky přes Lisabon. Letenky koupíme po domluvě společně a můžeme se také domluvit na dopravě na letiště. Na místě si vypůjčíme auta, která nám poskytnou zázemí na celou výpravu.

Ubytování

Doprava

Na Azory se dopravíme letecky. Trasa letu bude pravděpodobně: Praha - Lisabon/Porto - Ponta Delgada,  Ponta Delgada - Lisabon/Porto - Praha. Při letu tam si dáme 1 den pauzu v Portu nebo Lisabonu, abychom si prošli jedno z těchto krásných měst. Cena všech letenek by měla stát do 10 000 Kč. S letenkami Ti pomůže průvodce


Ubytování

Spát budeme jak v guest housech, tak v kepmu, tak ve volně ve stanu během treku. Min. tři noci přespíme v guesthousech. Každopádně spacák a karimatku s sebou


Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme portugalskou kuchyni a vynikající víno, které se zde pěstuje na unikátních vinicích zapsaných dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Vzhledem k tomu, že nám budou vždy k dispozici auta, můžeme klidně cestovat pouze s malými zavazadly a jídlo vždy doplnit po cestě. Budeme ovšem potřebovat stany a spacáky.Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří CK Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavie ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

11 990 KčCena
27. 12. 2020 - 3. 1. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou aut, naftu, poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 2x ubytování v guesthousu vč. pohodlné vily na Silvestrovskou noc
 • 3x ubytování v kempu
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.) 
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš 

1. den:
Přílet do Ponta Delgada (bude záležet na času příletu, podle toho se bude odvíjet program prvního dne), vyzvednutí auta z půjčovny a prohlídka města. Možnost navštívit ananasové plantáže Ananases A Arruda. Nocleh na pláži u moře ve stanu.

2. den:
Přejezd k jezeru Sete Cidades a trek kolem kráteru starého vulkánu. Spaní v kempu poblíž jezera.

3. den:
Přejezd na východní pobřeží k horkým pramenům Ponta do Ferreira a koupání. Přesun do vesničky Mosteiros, projdeme si trochu pobřeží, dáme oběd a vystoupáme na přilehlý vrcholek Pico do Mafra, odkud bude krásný rozhled po okolí. Pak přejezd do střední části ostrova. Spaní poblíž Lagoa do Fogo.

4. den:
Výlet k vodopádu Salto do Cabrita a návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech. Procházka v okolí jezera lagoa do Fogo. Odpoledne přejezd k jezeru Lagoa das Furnas. Ve vesnici Furnas jsou rovněž termální prameny, kde se dá koupat. Spaní v kempu.

5. den:
Trek kolem jezera Lagoa das Furnas a výstup na Pico do Ferro. Večer nakopneme pořádné silvestrovské oslavy! Ubytování v hostelu v Algarvia.

6. den:
Výstup na Pico da Vara nejvyšší vrchol ostrova, výlet k jezeru Poco Azul. Navečer přesun do kempu v Porto Formoso.

7. den:
Návštěva jediných Evropských čajových plantáží Porto Formoso a Gorreana a jejich okolí. Přesun zpět do Ponta Delgada

8. den:
Odlet do zpět ČR

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.