Silvestr v pomerančovém ráji - Španělsko

Termín 27. 12. 2020 - 03. 01. 2021
OdjezdVídeň / Praha
DestinaceŠpanělsko
Číslo akce578
Účastníků10
Cena10 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem 

Víte, kde se nacházejí nejpohodovější obyvatelé Evropy? No přece ze Španělska! A víte, proč jsou v takové pohodě? Protože tu můžou chodit celoročně v kraťasech, baštit v zimě pomeranče utržené rovnou ze stromu, bydlí u moře a především tu mají parádní přírodu! :-) Takže pokud neholduješ dlouhým zimním večerům a chceš strávit Silvestr hezky v teple, jsi tady správně!

Kromě prozkoumání horských stezek na jihovýchodním pobřeží Španělska se seznámíme se zdejší kulturou a lahodnou gastronomií, která je pro oblast Valencie tak typická. V případě zájmu můžeme navštívit největší oceánografický park v Evropě nebo zajít na fotbalový zápas FC Valencie, hrající nejvyšší španělskou ligu. Na přelomu roku tu také dozrává většina citrusů, takže si můžeme natrhat grepů, mandarinek a pomerančů, co jen hrdlo ráčí. Pohodovou atmosféru silvestrovských radovánek jen podtrhne sympatické ubytování nedaleko pláže, takže nebude nouze o večerní procházky podél moře při západu slunce. Nezní to jako ráj? :-)

Náročnost je 2 z 5

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Malá ochutnávka

V této lokalitě dělá průvodce Ondřej Švirák také běžecké kempy a tohle je ukázka jednoho z nich. Nemusíte se bát - na této výpravě se běhat nebude a jedná se jen o ilustrační video z přírody, na kterou se můžete těšit! :-)

Cíl cesty

Poznat fajn partu lidí a prozkoumat další kousek světa, po kterém chodíme. Díky pohodovému charakteru výpravy není problém mít dostatek času absolvovat přes den výlet do hor a odpoledne okusit Španělsko z kulturního hlediska. Ondrova přítelkyně žije v této oblasti řadu let, takže nám ukáže jihovýchodní kout Španělska v co možná nejautentičtější podobě.

Průvodce

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší. Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Ondra je také "kápo" marketingu EC a drtivá většina našich videí je jeho tvorba. Rovněž si píše blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web o.svirak@gmail.com +420 721 169 595 Reference

Přednostní přihlašování

Na Silvestrovské výpravy mají tradičně přednost naši aktivní členové. Je to forma našeho poděkování a také pro mnohé tradiční potkání se. Navíc tím vytváříme pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na Silvestra sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 

Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Aktivním členům držíme místo prvních 30 dní od vypsání akce. Akce byla vypsána 1.8.2020.

Doprava

Dopravovat se budeme letecky, pravděpodobně z Vídně do Valencie. Aktuálně (začátkem července) stojí zpáteční letenka 2 200,- Kč a není zahrnuta v ceně výpravy. S nákupem letenky ti rádi pomůžeme. Na letišti si půjčíme dvě auta, která nám pomůžou s přejezdy mezi jednotlivými lokacemi.

Ubytování

Všechny noci budeme trávit v samostatném rodinném domě, který bude obývat jen naše skupina. Jedná se o nemovitost, která se nachází v bezprostřední blízkosti moře a pláže. Destinace je zvolená na základě několikaměsíčních zkušeností z posledních let, kdy jsem v této lokalitě žil. Ubytování disponuje dostatečným počtem postelí, místem na vaření, sušení věcí i aktivní odpočinek. V docházkové vzdálenosti se nachází obchody, restaurace či sladkovodní bazén.

Stravování 

Ubytování disponuje kuchyní, kde si každý může uvařit dle své chuti. Díky půjčeným automobilům není problém jezdit pravidelně do velkého obchodu a mít tak dostatek čerstvých potravin každý den. Každý účastník si sice standardně řeší jídlo po vlastní ose, nicméně v případě domluvy není problém připravovat pokrmy společně.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Víza a vstupní formality

Španělsko patří do EU. Ke vstupu do země je dostačující občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Shrnutí

10 990 KčCena
13. 09. - 21. 09. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5.
Cena zahrnuje
 • Pronájem 2 aut, naftu + všechny náklady s tím spojené
 • Zajištění průvodce
 • Ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Příspěvek na kurzy organizátorům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Dopravu z / na letiště 
 • Letenku
 • Jakékoli případné vstupy


Program

1. den (27.12.): Přílet na letiště ve Valencii. Přejezd na naši domovskou základnu do městečka Oliva, kde proběhne krátké seznámení nejen s programem, ale především s celou skupinou. Pokud bude čas, uděláme si krátkou procházku po pláži a dáme pár pivek na uvítanou :-)

2. den (28.12:): Přesuneme se do vesničky Pedreguer, za kterou číhá překrásný hřeben se zříceninou hradu Castle of Aixa. V historickém duchu budeme pokračovat i nadále, protože cestou dolů z fotogenického hřebenu se mihneme okolo zámku Castellet Ocaive. 

3. den (29.12.): Zajedeme se podívat do plážového města Calp. Nejdříve se projdeme za městem na vrcholu kopce Olta, na místě parkoviště ugrilujeme chutnou svačinku a odpoledne se přemístíme na pláž. Kdo ještě bude plný sil, tak absolvuje 4 kilometrový výstup na ikonický kopec Penyal d'Ifac, který je nejmenším přírodním parkem ve Španělsku. 

4. den (30.12.): Celodenní výlet do Valencie. Skočíme podívat do největšího oceánografického parku v Evropě, můžeme navštívit Vědecké muzeum prince Filipa a projdeme se krásným parkem Jardín del Turia. V centru si skočíme na pravou valencijská paella (právě zde vznikla), podíváme se na nejužší dům v Evropě (má pouhých 107 cm!) a pokud se bude hrát fotbal, můžeme zajít na zápas FC Valencie, která hraje nejvyšší španělskou ligu. 

5. den (31.12.): Zajedeme se podívat do vesnice Benitaia ležící pod legendárním hřebenem Penya de la Foradada. Závěrečná část výletu vede mezi pomerančovými sady, kam zaskočíme na lup :-D Následně zajdeme nakoupit do obchodu na večerní oslavičku. Už jsi někdy slavil Silvestr na pláži? Že ne?! Tak je nejvyšší čas to napravit! :-)

6. den (1.1.): Posuneme se na sever do oblasti Los Charcos de Quesa se svou netradiční přírodní scenérií - vodou vymletými údolími doplněnými průzračně modrými bazénky. Ideální místo na vystřízlivění! :-) Otužilejší jedinci se zchladí v blankytné vodě a po kratší procházce skočíme v nedaleké vesnici na typickou bagetu s pivem. Ve Španělsku se příliš nespěchá a pozdní svačinky jsou místním folklórem. Podle času a chuti se zastavíme v Gandii, která na nás dýchne svou poutavou historií.

7. den (2.1.): Zajedeme se podívat do města Dénia, které je populární díky pevnosti Castillo de Denia, kterou můžeme navštívit. Následně se projdeme po útesech tyčících se nad městem a přemístíme se do vedlejšího městečka Xábia, kde si dáme oběd a ti největší otužilci se mohou jít opláchnout na překrásnou písečnou pláž. Podle počasí a chuti můžeme zvolit alternativní program a jít zkusit skalní lezení do jednoho z nejvyhlášenějších míst v oblasti.

8. den (3.1.): Na základě času odletu zpět domů se rozhodneme, jestli ve zbývajícím čase podnikneme kratší výlet do hor nebo jestli pojedeme už rovnou ráno do Valencie a zbývající čas strávíme tam. Valencie je překrásné město, ve kterém je neustále něco nového a jen tak vás neomrzí. Na závěr nezbývá než se rozloučit a vydat se domů.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.