Horská cesta do neznáma

Termín 11 - 17. 06. 2021
Odjezd11.06. ve 21:00 z Brna
DestinaceNeznámá
Účastníků8
Cena7 190,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Máš čelo orosené potem, lýtka zaplavená laktátem a v konečcích prstů cítíš lehkou nervozitu. Není se čemu divit. Takhle vysoko jsi ještě nebyl a přestože nejsi horský zelenáč, tak tohle je zcela nová zkušenost. Na chvíli se zastavuješ a ohlížíš se na své parťáky. Za normálních okolností byste se jen těžko potkali, ale hory sbližují. Lidé tu ztrácejí jména, věk i tituly. Přátelství zde zrozená často přetrvávají navždy. Tak hlavu vzhůru, vrchol už je na dohled!

Každé pohoří má svůj příběh. O některých čteme, o jiných sníme a máme to štěstí, že žijeme v době, kdy horské příběhy můžeme psát i my. Aktuální situace spojena s omezením cestování nám však psaní těchto příběhů stěžuje. Je náročné ze dne na den reagovat na nová opatření a udržovat si přehled států, kam se člověk může vydat. Připočtete-li k tomu absenci parťáků nebo nedostatek zkušeností, může Vás aktuální situace od horských dobrodružství nadobro odradit. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli vypsat Horskou cestu do neznáma. Co si pod tím představit? Prostě a jednoduše vyrazíme tam, kam nám to aktuální možnosti dovolí. Délka výpravy, cena, náročnost jsou pevně dané a až těsně před výpravou se po komunikaci se všemi účastníky domluvíme, kam vlastně vyrazíme. Pokusíme se vybrat takovou destinaci, která se bude zamlouvat všem. Co ty na to? Vydáš se s námi do míst, která nejsou pro každého? :-)  

Malá ochutnávka

Spoustu další inspirace, informací, rozhovorů s průvodci nebo tipy nalezneš na našem BLOGU.

Náročnost

Nejedná se o žádný mordor. Stačí, když ujdeš několik dní 15 kilometrů s cca kilometrovým převýšením. Jedná se však o horní hranici náročnosti a je dost dobře možné, že bude náročnost o stupeň níž. Vše se rozhodne podle aktuální otevřenosti hranic.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Abychom Ti vzali i poslední špetku jistoty, tak Ti ani neřekneme, kdo z průvodců akci pojede. Dozvíš se to týden předem nebo možná až na letišti.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme 3 noci v teple uvnitř, venku, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě budeš potřebovat karimatku a spacák - před odjezdem Ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce "Výprava do neznáma" musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. 

Výbava a Půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody. Před odjezdem Ti vše upřesním. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud Ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním e-shopu ZDE. Pokud se Ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v e-shopu pár expedičních vychytávek, které by se Ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí    

7 190 KčCena
11. 6.  - 17. 6. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Brna

2. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit - víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

3. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí - takže tě čeká pár dní v divočině. 

4. den: Určitě zajdeme i za místními - povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

5. den: Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

6. den: Sejdeme zpět do civilizace. Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

7. den: Zvedneme kotvy a po návštěvě několika zajímavých atrakcí se přesuneme zpět do Brna.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace