Zimní hory

Termín 18 - 24. 03. 2021
Odjezd18.03. ve 21:00 z Brna
DestinaceNeznámá
Číslo akce601
Účastníků8
Cena7 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Každé pohoří má svůj příběh. O některých čteme, o jiných sníme a máme to štěstí, že žijeme v době, kdy horské příběhy můžeme psát i my. Aktuální situace spojena s omezením cestování nám však psaní těchto příběhů stěžuje. Je náročné ze dne na den reagovat na nová opatření a udržovat si přehled států, kam se člověk může vydat. Připočtete-li k tomu absenci parťáků nebo nedostatek zkušeností, může Vás aktuální situace od horských dobrodružství nadobro odradit. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli vypsat výpravu tuhle netradiční výpravu.

Co si pod touto výpravou představit? Prostě a jednoduše vyrazíme tam, kam nám to aktuální možnosti dovolí (nejraději na Balkán). Délka výpravy, cena, náročnost, způsob spaní jsou pevně dané a až těsně před výpravou se po komunikaci se všemi účastníky domluvíme, kam vlastně vyrazíme. Pokusíme se vybrat takovou destinaci, která se bude zamlouvat všem. Co ty na to? Vydáš se s námi do míst, která nejsou pro každého? :-)  

Malá ochutnávka

Spoustu další inspirace, informací, rozhovorů s průvodci nebo tipy nalezneš na našem BLOGU.

Náročnost

Nejedná se o žádný mordor. Stačí, když ujdeš několik dní 15 kilometrů s cca kilometrovým převýšením. Jedná se však o horní hranici náročnosti a je dost dobře možné, že bude náročnost o stupeň níž. Vše se rozhodne podle aktuální otevřenosti hranic.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Expe Tým

Zatím bohužel není jasné, kdo z našich průvodců tuhle akci pojede. Jedno je však jisté - budeš v dobrých rukou! Ať už to bude Martin, Tom, Ondra, Adam nebo kdokoliv jiný, jsme zkušení průvodci, kteří mají za sebou celou řadu nejrůznějších kurzů. Za každého z nás dáme ruku do ohně!

Facebook Web info@expeditionclub.cz Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme 3 noci v teple uvnitř a 2 noci venku pod přístřešky. Kde budeš sice chráněný/á před živly, ale budou tam venkovní teploty.  Určitě budeš potřebovat karimatku a spacák - před odjezdem Ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Na tuhle akci musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. 

Výbava a Půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody. Před odjezdem Ti vše upřesním. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud Ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním e-shopu ZDE. Pokud se Ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v e-shopu pár expedičních vychytávek, které by se Ti mohly na výpravě hodit. Jelikož se jedná o zimní hory, určitě budeš potřebovat sněžnice. Pokud bude hodně sněhu, budeš potřebovat i lavinovou výbavu - pípák, sonda, lopata. Vše si je možná půjčit u nás v půjčovně.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí    

7 990 KčCena
18. - 24. 3. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH dle zvláštního režimu
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Brna

2. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit - víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

3. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí - takže tě čeká pár dní v divočině. 

4. den: Určitě zajdeme i za místními - povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

5. den: Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

6. den: Sejdeme zpět do civilizace. Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

7. den: Zvedneme kotvy a po návštěvě několika zajímavých atrakcí se přesuneme zpět do Brna.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace