Babí léto v Černé Hoře - PLNO

Termín 27. 10. - 01. 11. 2020
OdjezdOdjezd z Brna 27.11. ve 21:30
DestinaceČerná Hora,Černá Hora
Účastníků8
Cena6 490,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Černá Hora je stát, kde lidem dodnes v krvi koluje balkánský temperament :) Čeká tě nádherná, fotogenická, ale i drsná krajina. Krásná hluboká údolí lemují štíty ostré jako břitva, zdejší hory si svou vizáží zaslouží opravdový respekt. Řeky jsou nádherné, modré, ale dravé. A mírumilovně a bezpečně se tváří samozřejmě i klasická balkánská rakija - všudypřítomný alkohol pálený ze všeho, co se pálit dá. Drsný, ale nádherný kraj, drsní, ale dobrosrdeční lidé. Taková je Černá Hora, kterou ti chci ukázat.

Naším hlavním cílem bude pohoří Maglič, jehož nejvyšší vrchol sice leží kousek za hranicí v sousední Bosně, ale to mu na kráse neubírá. Tyčí se totiž nad ikonickým jezerem Trnovačko ve tvaru srdce, u kterého strávíme jednu noc. Projdeme si taky historické město Kotor a staré pevnosti nad ním abychom okusili jak malá vzdálenost z drsných hor stačí k rozhledu po klidných plážích a dobrému vínu.

Malá ochutnávka

Náročnost je 3 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů nebo se vyškrábeš na horu, troufám si říct, že s trochou dobré vůle tuto výpravu zvládneš. 

Průvodce 

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, svoji ženu a určitě i Expedition Club. S klubem projel Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko nebo třeba Kavkaz. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. V backofficu se stará jak o offline marketing, grafiku, tak třeba i o členství. Tzn. ty super členské výhody, expediční noviny i třeba víkendovky, jsou z většiny Tomova práce :-) Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu!

Tom společně s Víťou udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE nebo na fb stránce.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web cimr.tomas@gmail.com + 420 773 116 299 Reference

Doprava 

Pojedeme, jak už je naším dobrým zvykem, v malé skupince. Pro dopravu použijeme jednu z našich expedičních dodávek, které vynikají spolehlivostí a dají se použít i mimo asfalt :-) Odjezd je z Brna. Na přesném času se domluvíme podle možností každého z vás, ale vyrážet budeme ve večerních hodinách. Řídit bude většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě vystřídá s dobrými řidiči z vašich řad.

Ubytovaní

Spát budeme 2x v apartmánu, nebo guesthousu a dvakrát pod stanem. U jezera Trnovačko se navíc dá přespat ve starých salaších, které tu přes léto využívají místní pastevci.

Stravování 

Jídlo není v režii průvodce a je na tobě, jak si jej zajistíš. Během cesty se budeme zastavovat v obchodech a restauracích = nemusíš tahat zásoby z ČR. Ceny nejsou vyšší než ty české. V průběhu treků si můžeš uvařit jídlo na vlastním vařiči.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

6490 Kč Cena
27.10. - 1.11.2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6.
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování v chatách, kempech a guesthousech
 • Permit za spaní u jezera
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy.

Co cestou uvidíš

1. Den: Ve úterý večer nabalíme svačiny a placatky, naložíme krosny do auta a vydáme se směrem do Černé Hory. Tranzit přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko je otevřený a pro vstup nejsou potřeba testy na Covid (příp. i varianta přes Chorvatsko je možná).

2. Den: Příjezd do Kotoru - krásné historické město, které si projdeme, dáme si společně oběd a probereme co všechno tě na téhle výpravě čeká. Po obědě si dáme krátký vyšlap na pevnost sv. Ivana, odkud je super výhled na město. Jestli nám to dovolí počasí tak se vykoupeme v moři. Ubytování v hostelu.

3. Den: Ráno odjezd do NP Lovčen - pojedeme po starých serpentinách nad Kotorem, odkud jsou boží výhledy na celý Kotorský záliv - Boka Kotorska. Dojedeme až do Cetinje - město, kde sídlili Černohorští panovníci. Odpoledne přejedeme na sever pod masiv Magliče, kde přespíme pod stanem u auta.

4. Den: Zabalíme batohy a vyrazíme do sedla pod Magličem. Odtud můžeme nalehko vystoupit na vrchol a ještě odpoledne sejít k nádhernému jezeru Trnovačko. Zde přespíme buď u jezera, nebo v salaších pod masivní stěnou Trnovački Durmitoru

5. Den: Vezmu tě do jeskyní pod horou Trnovački Durmitor, můžeme vystoupit i na jeho vrchol a pokud ho zima nevyhnala, dáme si polívku u Miloše, Černohorského pohraničníka, který u Trnovačka bydlí. Odpoledne se vypravíme zpět k autu a přejedeme do města Žabljak, kde se ubytujeme v apartmánu a odpočineme si po dlouhé trase.

6. Den: Brzy ráno se můžeme podívat na úpatí nejznámějšího pohoří Černé Hory Durmitor k Černému jezeru. Podíváme se na Djurdjevićův most a kdo bude chtít, sveze se přes řeku Taru na lanovce. Podle chuti můžeme navštívit monastýr archanděla Michaela a vyrazíme na cestu domů do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Plán akce je pouze orientační je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace