Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Linda Bobrová

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Expedice byla skvěle zorganizovaná. Už před odjezdem se o nás Barča starala a neustále nabízela pomoc či informace, do čeho jsme se to vlastně dali. Především jsem byla nadšená z toho, kam všude jsme se právě díky ní a jejím přátelům z Indie mohli dostat. Byla jsem spokojená naprosto se vším, sešla se nás skvělá parta a Indie je naprosto úchvatná. Nemělo to jedinou chybu. 

Barča byla po celou dobu, a tím myslím od prvního hovoru s ní, až do poslední chvíle, takovou naší starostlivou maminou. Neustále se ujišťovala, jestli je všechno jak má být a jestli jsme spokojení. Jsem jí neskutečně vděčná za to, co všechno pro nás udělala a zařídila. Dokázala nás totiž vzít na místa, kam bych se bez její pomoci nikdy nepodívala, a ukázala nám Indii v celé její kráse. Barča je prostě úžasná, nejen že je velice přátelská a milá, ale má i velké srdce a vy víte, že kdyby se cokoli dělo, vždycky vám pomůže. Byla celé skupině naprosto otevřená a hlavně nás nerozdělila na průvodkyni a ostatní, ale utvořili jsme jednu skvělou partu a stali se tak přáteli. Vyzařuje z ní hrozně pozitivní energie a svou nadšeností ze světa vás dokáže strhnout na svou vlnu. S Bárou bych se nebála navštívit jakoukoliv zemi, protože tím, jak je odvážná, dodává odvahu a touhu po dobrodružství i ostatním. A jak říká náš kamarád Tenzin a Jeho Svátost Dalajláma: World doesn´t need more engineers, scientists or businessmans. World need more lovers. Myslím, že jedním takovým z těch lovers Bára právě je. Patří jí můj obdiv a děkuji za to, že jsem mohla být šťastná a ocitla se na měsíc v naprosté pohádce. 

Do Indie jsem se naprosto zamilovala, především do oblasti Ladakhu a Spiti. Tibetská kultura, do níž jsme mohli nahlédnout, mě naprosto fascinovala a myslím, že se od Tibeťanů máme ještě co učit. Naprosto jsem si užívala každou minutu, kdy jsem mohla trávit čas s místními obyvateli, Tenzinem a celou naší skupinou. Jsem vděčná za to, že jsem mohla být součástí něčeho tak upřímného a plného lásky.

Ověřit referenci

Iveta Karhánková

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Jsem ráda, že jsem se na poslední chvíli rozhodla jet. Tibeťané a Himálaje mi učarovaly a Bářina znalost Indie a slabost pro ni tuto cestu maximálně pozvedly. Díky, Expedition Clube :-)

Nejvíce se mi líbila pasáž, kdy jsme cestovali Himálajemi a přespávali v klášterech. V Lehu taky moc fajn. Šrínagar mě zaujal hlavně z pohledu ornitologa, jezero je nádherná ptačí lokalita a já sama bych tam strávila více dní pozorováním ptáků. Pak už na mě bylo všude moc lidí a málo přírody. Ale jsem ráda za každý zážitek, který jsem na cestě mohla zažít.

Průvodkyně Bára je výjimečná ženská! Indii má pod kůží a podívali jsme se díky ní do míst, která nejsou pro běžné turisty k vidění. Zná perfektně mentalitu Indů i Tibeťanů. Je velmi soucitná, obrovsky trpělivá, empatická, stmelující, bezprostřední a zábavná. Pokud se vyskytly trošku horší chvilky, dokázala všechny podržet. Zároveň se nebojí říci svůj názor. Za mě super!!!

Ověřit referenci

Matúš Uríček

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Som vďačný Expedition clubu za to, že mi umožnil pocítiť krásu spoznávania nových obzorov, kultúr, hodnôt krásu cestovania. Umožnil mi vnímať, že v iných kútoch sveta ľudia vedú úplne iné životy, pre nás fascinujúce, pre nich všedné. Vzbudilo to vo mne bázeň a chuť spoznávať ďalej. Určite s Vami ešte rád niekam pôjdem.

Bára bola veľmi príjemná a priateľská. Najviac sa mi páčila jej uvolnenosť, istota, že všetko dopadne presne tak ako má, ktorou napĺňala našu kolektívnu atmosféru. Neviem si ani predstaviť lepšiu sprievodkyňu pre danú výpravu. Som jej veľmi vďačný.

Chválím možnosť vidieť tak odlahlé kúty Indie, sprostredkované s takou bezprostrednosťou, ku ktorej by sa inak človek dostal len veľmi ťažko. Vačšinou sme sa zdržiavali v miestach, kde bolo len minimum turistov.

Ověřit referenci

Světlana Germeková

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Naše průvodkyně Bára měla hodně akcí naplánováno a dokázala nás motivovat tak, že jsme se vždy zúčastnili všichni. Pokud to náš zdravotní stav dovolil. Je to člověk, který ví, jak se správně v této lokalitě pohybovat a chovat. Řekla bych, že do této akce zapojila nejen své znalosti, ale i své srdce. Pro každého měla pochopení, dokázala s ním i promluvit. Respektovala názory ostatních. Vytvořili jsme velmi dobrý tým a myslím, že na tuto akci budu dlouho vzpomínat. Díky za takového skvělého člověka jako je Bára Ďásková.

Pokud je průvodce skvělý člověk, a to Bára je, tak bych řekla, že se nějaké další akce zúčastním velmi ráda a do Indie se určitě ještě vypravím.

Ověřit referenci