Reference

Jana Králová

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)

Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)

 

Michal Bernát

Víkendovka: Nejvyšší hory Beneluxu na kole, průvodce: Honza Bořil

Cestování s Expedition Clubem mohu vřele doporučit. Určitě bych ocenil i perfektní webovky, které jsou ve srovnání s konkurencí podobných cestovatelských skupin, jasně nejpřehlednější.

Honzu jsem viděl poprvé až den před odjezdem a musím říct, že se jedná o přátelského a zkušeného průvodce, který ví co dělá.

Jan Blaschke

Nepál - Dhaulágirí trek, průvodce: Standa Dadák

Nepál byl mým životním zážitkem. Když jsem odlétal, měl jsem slzy v očích. Nejsem schopen cokoliv vypíchnout. Bylo toho tolik ...

A průvodce Standa? Skvělý. Moje krevní skupina :-)

Zažil jsem to, co jsem ještě v mé krátké historii cestování nikdy nezažil. Díky Expe a Standovi

Lucie Šolcová

Víkend na seakajaku - Spreewald, průvodce: Tereza Cupáková

V seakajaku jsem seděla poprvé, expedice se konala na opravdu krásném místě, s hezkým zázemím, plně odpovídala popisu akce, moc chválím rozložení ujetých km na vodě.  

Terka je člověk na svém místě =) usměvavá, milá, nápomocná, všímavá, se smyslem pro humor, poradí, všechno krásně vysvětlí.

Příště zase =) děkuji L.

Anna Paločková

Makedonie - přechod Šar Planiny, průvodce: Jirka Střípek

Krásný trek, hory, počasí, skvělá parta, neuvěřitelně dobrá nálada a věčně optimistický průvodce. Byl prostor na změny podle možností a požadavků zúčastněných a průvodce se vždy na názor ptal všech.

Celkově byl průvodce nejlepší, optimistický, skvěle naladěný, pomáhal a byl neuvěřitelně nápomocný a ochotný. Myslím, že dělal spoustu věcí, které nebyly v popisu jeho práce. Člověk se srdcem na pravém místě :)

Bára Kolaříková

Maroko - lezení v Todře, průvodce: Jan Polášek

Program byl parádní a nabitý zážitky - kromě lezení jsme se vydali do pouště i do trochu zapomenutých a o to kouzelnějších hor. Možnost okouknout zblízka prváč, bylo takovou třešničkou. :)

Rozmanitost průvodcova oslovování se pěkně odráží v jeho osobnosti :) Profesionální tulák a právník v jednom, neskutečný kliďas a srdcař vždycky ochotný s čímkoliv pomoc. 

Akce neměla chybu a neskutečně mě namotivovala k posouvání dalších lezeckých cílů ❤️

 

 

Eva Černochová

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.

Alice Žertová

Cesta kolem Afriky, FASCINUJÍCÍ KEŇA, průvodce: Filip Vítek

Odvezla jsem si mnoho exotických zážitků. Dostali jsme se až k jezeru Turkana, což považuji za vrchol celé výpravy. A i když pro mě byly některé situace zcela nové, cítila jsem se v rámci možností bezpečně. Výprava tak byla krásně vyvážená – dostatek exotiky a dobrodružství, ale zároveň s pocitem jistoty. Oceňuji také, že jsme program tvořili „online“ podle aktuálních okolností.

S Filipem jsem byla na výpravě poprvé, ale velmi rychle si získal mé sympatie. Vedl naši skupinu tak přirozeně a obratně, že jeho průvodcovskou roli člověk téměř nevnímal. Dokázal stmelit pestrý kolektiv lidí a já jsem se cítila spíše jako součást nové rodiny než jen jako účastník expedice se svým průvodcem. Jeho znalosti a zkušenosti s africkým kontinentem nám přinesly spoustu zajímavých momentů – a bez nich bychom některé situace vůbec nedokázali dobře zvládnout. Řadím ho mezi skutečnou špičku průvodců!

S Expedition clubem jsem se dostala do míst, které voněly exotikou, ojedinělostí, dobrodružstvím a opravdovostí. To je vzácné. Díky za to!

 

Tomáš

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Kazachstán předčil moje očekávání. Akci jsem si vybral na základě zajímavého programu v kombinaci s dobrým termínem, ale to, co jsme viděli, vydalo pocitově na 3 týdny. Hory, jezera, ledovce, pouště, duny, ale i města. Program byl vymyšlený famózně. Kazachstán jsme viděli v podstatě celý, a to to byla jen 13 denní výprava.

Dan je super. Všechno bylo úplně v pořádku. Vyzdvihl bych nadstandardní a naprosto skvělou komunikaci před začátkem akce. Na Facebooku i ve whatsapp skupině Dan reagoval vždy rychle.

Už se těším na další expe výpravu :)

 

Petr Honc

Za lezením na Balkán - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Jan Haráč

Za mě to byla zatím nejlepší dovolená, na kterou jsem jel, nepřeháním. Možná to bude i tím, že to byla první lezecká dovolená. :)

Honza byl super, nemám co vytknout. Ocenil jsem konverzace o metodice, podnikání i ešusech :)

Kateřina Gazdová

Sokotra - Jemen, průvodce: Martina Podhůrská

Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách.  Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.

Tomáš Křížek

Maroko - lezení v Todře, průvodce: Tomáš Kadlec

Maximální spokojenost. Tom je profesionál v lezení, skvělý instruktor a lektor, umí zaujmout a pobavit. Umí přečíst lidi nejen po fyzické, ale i psychické stránce a tím přizpůsobit tempo výpravy. Velké pozitivum je, že dává prostor k diskuzi a přáním všech ve skupině. Organizaci výpravy, tak přizpůsobuje nejen danému itineráři. 

I přesto, že jsem EXPE sledoval už 3 roky, až letos jsem našel čas a správnou aktivitu k účasti. Věřte nebo ne, věděl jsem dopředu, že to bude pro mě osobně něco přelomového a že samotná výprava mě nezklame. Tak se stalo! Od A do Z jsem si to užil. Ve spojením s Tomem a ostatními ve skupině jsem svůj život neskutečně obohatil. Osobně jsem nesmírně rád, že jsem mohl poznat filozofii EXPE. Těším se na další výpravy!

Šárka M.

Za lezením na Balkán - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Jan Haráč

S Expe jsem byla poprvé, především jsem kvůli vlastní průvodcovské činnosti jsem chtěla pro srovnání vidět, jak to (nejen) organizačně chodí i jinde. Největší výhodou Expe je za mne určitě větší volnost v organizaci, která se díky malému počtu účastníků může přizpůsobit potřebám skupiny. Dále je super "netradiční" poznání dané země - nejezdí do turisticky profláknutých míst, ale spíše tam, kde moc turistů není a navíc se spí venku, což zážitky ještě prohloubí. :) Průvodci dávám 10 bodů z 10ti! Honza je super, lezeckou metodiku má v malíčku a navíc má hodně crazy historky. :D Za mě super akce a ráda někam s vámi pojedu znovu. 

Ctirad Macháček

Tátové s dětmi - surf v Maroku, průvodce: Vít Dubec, Filip Vítek

Mám rád nové věci, ale nejsem moc velký dobrodruh, byla to moje první cesta mimo Evropu. Většina akcí, které Expe pořádá jde trochu víc na dřeň, než jsem zvyklý, ale tahle akce pro táty s dětmi byla přesně podle mého gusta. Dobrodružství, ale tak nějak na pohodu. Věřím, že syn na to bude mít super vzpomínky a bude z něj třeba trochu větší dobrodruh, než jsem já. :) Surfování mě vždycky lákalo a tohle byl splněný sen. Výborné ubytko, které bych doporučil každému! Týden nabitý novými zážitky.

Průvodce Filipa znám už delší dobu, párkrát jsme spolu byli na takových lehce alternativních pobytech s dětským plaváním. Tady jako zkušený vůdce věděl vždy co a jak, ze všeho vytěžil maximum a všude hledal dobrodružství. Sníst si jídlo ze supermarketu na ubytku? Tak to ne, jdeme na tržiště, kde snídají místňáci... Nebylo to ale žádné slepě po hlavě, všude nám říkal na co si dát pozor a kde se nenechat natáhnout. Pohodový parťák. Víťa je super týpek, který s námi byl na surfech (hlavně s dětma) a občas se večer zastavil, měl na starost ještě další skupinu a brzo ráno vyrážel surfovat, takže jsme se bohužel poznali trochu méně. Ale i za tu chvilku jsme fajn pokecali.

Barbora Kučerová

Islandské treky, průvodce: Honza Švábenský

Honza je průvodce, který se snaží každému splnit jeho přání – a to včetně objednání počasí. Pod jeho vedením jsme se během chvilky proměnili v partu puberťáků na školním výletě a celý týden byl plný smíchu, dobrodružství i bezstarostného pobíhání po Islandu. A vlastně si myslím, že bychom si to stejně užili i na Měsíci – nebylo to jen o místě, ale hlavně o lidech.

Díky Honzově empatii a zkušenostem měl zájezd ideální rovnováhu mezi demokracií a jasným vedením, mezi plánem a improvizací, mezi akčními výlety a odpočinkem v horkých pramenech. Velký podíl na tom měla i naše skupina – devět lidí různého věku i názorů, kteří si dokázali vyjít vstříc a užít si to společně.

Island je nádherná, ale drsná země. A i když jsem tu nebyla poprvé a jistě ani naposledy, od letoška pro mě zůstane zemí, kterou prozářil smích – ten, který dokáže roztrhat i tu nejhustší mlhu. Díky!