Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Kika

Sibiř, srpen 2019, průvodce: Sofya Arsentyeva

Expedice byla neuvěřitelně pestrá a předčila v tomto směru mé očekávání. Určitě chválím zařazení treku na začátek, kdy jsme mnozí ozkoušeli své fyzické možnosti a pak už jsme mohli vypnout a užívat si zase spíše krás ruských měst. Trasa treku mi přišla zvolena vhodně a měli jsme možnost vidět velké množství krásných míst. Parádním zážitkem byla návštěva u Sofi doma, kde se o nás postarali ve všech směrech od vyprání všeho oblečení, přes přípravu tradičních jídel až po zábavu a skvělý program, o který se ve velkém zasloužil táta od Sofi, díky kterému jsme si mohli vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a let na paraglidu. Jsem moc ráda, že jsem mohla za tak krátkou dobu navštívit všechna krásná místa, která mám s Ruskem spojená - Moskva, Bajkal, Petrohrad, projížďka Transibiřskou magistrálou (kterou bych si jednou určitě chtěla projet celou).

Sofi je ukazem toho, že člověk k cestování nepotřebuje prvotřídní vybavení a hodiny nějakých treninků - všem nám to natřela i v riflích a polorozpadlých teniskách. D Průvodkyni hodnotím kladně snažila skupinu táhnout, psychicky podporovat, ukazovala nám ruské tradice a jídla, trpělivě učila část lidí azbuku a člověk tak měl možnost poznat Rusko úplně z jiné perspektivy. Já osobně jsem se se Sofi na výpravě ani chvíli nenudila, pořád jsme měli co dělat, co jíst, pít ( D) a tak ji můžu hodnotit jen kladně.

Ověřit referenci

Jan Bořek Dvořák

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, Sofya Arsentyeva

Díky za možnost navštívit bývalé spoluobčany, užít si tvrdé podmínky a dokázat si, že ještě přežiju pár dní v divočině obklopen dobrými souputníky. 

Chválím chutné jídlo, volnomyšlenkářskou partu, místní usedlíky za srdečnost, nápad navštívit staré turecké lázně v Budapešti a možnost diskutovat o programu. A dobrou práci průvodce - Sofi je navzdory svému věku žena povolaná pro tento úkol. 

Ověřit referenci

Lenka

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, průvodce: Sofya Arsentyeva

Sofie byla super. Průvodce by měl být člověk, co se nebojí skočit do všeho po hlavě. Nevím, co říct... Prostě spokojenost. Jenom mám jednu výtku - než koupíš svařák pro celou skupinku, nejprve vyzkoušej, jestli ti vůbec chutná :-D

Super byl sníh :-D Ale také parta lidí, výběr našeho ubytování, výlet na Strimbu i na jezero, skvěle hodnotím nápady vyhřívání se v sauně - ať už na četnické stanici, tak v Budapešti... Boží.

Ověřit referenci

Daniel Bokis

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, průvodce: Sofya Arsentyeva

Byl jsem se Sofi, no a Sofi je super. Když bylo třeba něco pořešit, tak to pořešila, věděla co a jak, a má správně akční povahu k vyprovokování různých aktivit typu stavění baru a chození v hlubokém sněhu bez sněžnic :-D

Líbila se mi super parta lidi a zařízená silvestrovská chata byla úžasná, jakože to prostředí kolem a tak, prostě paráda :-) A taky musím pochválit naše půjčené auto, i na sněhu a ledu se řídilo parádně :-)

Škoda, že to celé uběhlo moc rychle :-(

Ověřit referenci

Zuzana Procházková

Jordánsko a Izrael, říjen 2017, průvodce: Sofya Arsentyeva

Sofi byla skvělá, nic jí nerozházelo a jela bych s ní znovu. Tohle byla moje první akce s Expedition Clubem a rozhodně toho nelituju. Líbilo se mi, že jsem nemusela nic zásadního zařizovat nebo plánovat. A v každém případě to nebyl zájezd jako s cestovkou, a to myslím v dobrém slova smyslu. Celá akce byl zážitek od začátku do konce. Sešla se fajn parta lidí a myslím, že jsme si to užili všichni. Izrael a Jordánsko jsou krásné destinace a můžu jen doporučit.

Ověřit referenci

Eva Čalkovská

Silvestr v náručí Ukrajiny - Koločava, Poloniny, prosinec 2017, průvodce: Sofya Arsentyeva

Silvestr na Ukrajině byla moje první akce s Expedition clubem. Ze začátku jsem úplně nevěděla do čeho jdu a co vlastně mohu očekávat. Musím, ale přiznat, že celá akce naprosto předčila všechna moje očekávání ). Už teď se těším na další, jen je těžké si vybrat, která to bude D.

Sofí byla naprosto úžasná průvodkyně. Veselá, akční,rozhodná, trpělivá a stále usměvavá. Doufám, že se ještě uvidíme na nějaké další akci. Lepšího průvodce po Ukrajině jsme si nemohli přát ).

Ověřit referenci