Advent v Petrohradu

Termín 03 - 07. 12. 2021
OdjezdUpřesníme
DestinaceRusko,Estonsko
Číslo akce589
Účastníků9
Cena6 690,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Petrohrad, carské sídlo, rival Moskvy a město neskutečných kýčů, ale krásných kýčů! Město, kde budeš mít pusu otevřenou a hlavu zakloněnou po většinu doby. Paláce, ze kterých oči přechází, ve kterých je tolik uměleckých děl, že je nebudeš schopen vstřebat. Podívat se na zamrzlou Něvu, zažít petrohradské zdvižené mosty nebo navštívit Ermitáž? To je na seznamu každého správného cestovatele, pokud není úplný kulturní barbar. A jestli chceš něco moderního, co třeba nejvyšší mrakodrap v Evropě?  Lachta Center s výškou 462 m je zároveň nejseverněji položený mrakodrap světa. S Expeditionem a naší bandou to všechno můžeš vidět. Strávíš několik adventních dní s lidmi na podobné vlně. Vypijeme pár skleniček punče na náměstí, nakoupíme vánoční dárky a prozkoumáme jedno z nejhezčích měst Evropy. Teď už jen stačí vyplnit přihlášku.

Malá ochutnávka

Za fotky děkujeme účastníkům Silvestra ve Finsku - Evě Kreysové a Tomu Pospovi.

Náročnost 1

Nejnáročnější může být zima a přemíra alkoholu :-) Nezapomeň si přibalit teplé oblečení!

Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Bělorusko)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Barča Podlipná

Barča je, jak se říká "do světa", už odmala. Její nomádské srdce nejvíce zasáhla Indonésie. V době, kdy její vrstevníci psali diplomky, Barča běhala bosky po ostrově, ze svého bungalovu vyháněla varany a jako uniformu nosila neopren a potápěčskou výstroj. Dala si za cíl, že vyzkouší všechno na světě a čas neměří na hodiny, ale na zážitky. Je jí jedno, do kterého koutu světa se vydá, všude se po chvíli cítí jako doma, nejvíc jí táhne příroda a zvířata, miluje stopování a low-cost cestování. Pokud je zrovna v Brně, učí jógu, ráda sportuje, hraje hry a stará se o svou malou firmu. Kterákoli cesta je pro ní výzvou, pokud jí tam tedy nebude zima. Na sněžnicích se s ní asi nepotkáte, ale zato vám ukáže, pod kterým korálem často spí žraloci, naučí vás pozdrav slunci, sjede s vámi sopku na bobech nebo skočí po hlavě do jakékoli jiné punkárny.

Facebook Web podlipna.b@gmail.com Reference

Doprava

Poletíme z Bratislavy přímým spojem do Petrohradu. Návrat je plánovaný přímým spojem Tallin - Vídeň. Lze letět rovněž do Prahy s jedním přestupem. Cena zpátečních letenek se  pohybuje okolo 100 euro. Poletíme na lehko, a proto si nebudeme brát žádný batoh do podpalubí = cena za letenku se již nenavýší. Letenka není v ceně výpravy, s její koupí ti pomůžeme. Do Bratislavy se dostaneme společným mikrobusem z Brna. Na místě se pak budeme pohybovat taxíky nebo MHD. Absolvujeme rovněž jeden noční přejezd.

Ubytování

Celkem 3 noci ve městech strávíme v místních guesthousech, 1 noc ve spacích vagónech nebo buse/lodi.

Stravování

Cestou se po společné domluvě budeme zastavovat v místních restauracích a stravovacích zařízeních. Není problém si i uvařit na apartmánu. V rámci výpravy není zajištěno občerstvení, stravování je tedy ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Doporučujeme nevozit si jídlo z Česka a vyzkoušet místní delikatesy a speciality. 

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jen ve městě, vezmi si proto s sebou normální oblečení. Může být docela zima, takže si nezapomeň přibalit něco teplého na sebe. Pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Víza a vstupní formality

Pro vstup do Ruska je běžně nutné mít vízum, my jej ale potřebovat nebudeme. Využijeme elektronická víza RF pro návštěvy Kaliningradské oblasti, města Petrohrad (Sankt Peterburg) a Leningradské oblasti. Stačí minimálně 4 dny předem vyplnit online formulář a poté obdržíme víza zdarma. Musíš mít cestovní pas platný ještě 6 měsíců po vycestování z Ruska. Se zařízením elektronického víza ti rádi pomůžeme.

Doporučuji ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B. Očkování proti břišnímu tyfu je na zvážení. Očkování zde není povinné žádné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

6 690 Kč Cena
3. - 7. 12. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Dopravu na letiště společným mikrobusem z Brna
 • Veškerou dopravu na místě (místní MHD, taxi atd.)
 • Noční vlak/autobus/loď Petrohrad - Tallin
 • Ubytování na celou dobu pobytu
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy (Ermitáž, Kateřinský palác atd.). Na vstupy doporučuji kapesné 50 euro.

Co cestou uvidíš

1. den:
Brzký ranní sraz v Brně. Společný přesun na letiště do Bratislavy. Kdo chce, může přijet večer a přespat v klubovně. Odlet z Bratislavy do Petrohradu ranním letem přílet kolem oběda. Půjdeme se ubytovat, chvíli si odpočineme a vyrazíme do města. Začneme obědem a pak strávíme většinu dne prohlídkou památek kolem Něvského prospektu. Petrohrad je neskutečný, je tu tolik památek, že by nešly projít ani za měsíc. My se koukneme na ty nejznámější a nejmonumentálnější. Podíváme se na Kazaňský soubor a Chrám Kristova vzkříšení, zajdeme k řece Něvě, Katedrále sv. Izáka, Zimnímu paláci a navštívíme trhy. Večer strávíme s punčem v ruce. Spánek v ubytování v Petrohradě.

2. den:
Celodenní prohlídka Petrohradu. Ráno začneme snídaní a pak vyrazíme rovnou na Ermitáž. Zde jenom prohlídka jednoho patra může bezesporu zabrat celý den. My si na něj vyhradíme cca 5 hodin. Více nejde vstřebat. Po návštěvě si dáme něco dobrého k jídlu. Potom přejdeme na druhou stranu řeky Něvy, kde navštívíme Petropavlovskou pevnost a dojdeme až ke křižníku Aurora, jejímž výstřelem začala velká říjnová revoluce. Večer si zalezeme někam do tepla do hospůdky. Spánek v ubytování v Petrohradě.

3. den:
Ráno se dle domluvy podíváme do carské rezidence Petrodvorce nebo do Kateřinského paláce, který je rovněž carskou rezidencí. Jelikož obojí stihnout nemůžeme, jeden z nich budeme obdivovat jen na fotkách. Odpoledne se přesuneme zpět do Petrohradu. Podle času můžeme ještě nakouknout do města na trhy a naposledy nasát atmosféru Petrohradu. Poté se nočním přejezdem přepravíme do Tallinu. Podle možností zvolíme vlak, loď nebo autobus (zatím není známý timetable).

4. den:
Ranní příjezd do Tallinnu - hlavního města Estonska. Dáme si snídani v jedné z vyhlášených místních kaváren. Kdysi jsem někde četl, že Tallin je jedno z nejvíce zachovalých středověkých měst. Je to díky tomu, že nikdy neměli dost peněz na to zbořit starý dům a postavit nový, a proto jenom opravovali ty staré :-) Uvidíme, co je na tom pravdy. Čeká nás procházka městem a návštěva katedrály sv. Olafa, své doby nejvyšší katedrály na světě. Podíváme se na náměstí, dáme punč, obhlídneme trhy a nasajeme adventní atmosféru. Tuhle noc mám pro tebe zařízený hostel přímo v centru.

5. den:
Ranní odlet přímým spojem do Vídně nebo s jedním přestupem do Prahy.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace