Přes Andorru a Pyreneje do Barcelony - PLNO

Termín 18 - 30. 09. 2021
Odjezd18. 9. z Brna ve 20:00
DestinaceAndorra,Španělsko
Číslo akce617
Účastníků8
Cena15 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Odjakživa jsem toužil navštívit všechny státy Evropy, dokonce i ty, které je člověk schopný přejít během jednoho dne. Na jedné straně tu máme Monacké knížectví, které ze 30 % obývají milionáři a rámuje ho azurové pobřeží, na straně druhé hornatou Andorru, jež je v kruhovité kotlině obklopena hřebeny Pyrenejí. A právě hory jsou ten hlavní tahák, proč do této lokality výpravu pořádáme.

Projdeme spolu křížem krážem nejkrásnější místa Andorrského knížectví, strávíme noc u horských jezer, které tě na první pohled učarují, a s trochou štěstí zdoláme i nejvyšší horu Coma Pedrosa (2 946 m n. m.). Že je to stále málo? Přesuneme se do samotného srdce Pyrenejí, národního parku Ordessa y Monte Perdido, kde navštívíme působivé ledovcové kaňony, kde vylezeme na třítisícový vrchol Monte Perdido 3 355 m. A na samotný závěr si projdeme Barcelonu :-)

Jo a zapomněl jsem. Nechce se ti pak trmácet 2000 km zpět autem? Tak to jsi na dobré adrese! Auto zůstane v Barceloně a zpět poletíme letadlem. A kdo chce, může se po výpravě zadarmo vydat s průvodcem až do Valencie :-)

Malá ochutnávka

Fotky z minulého roku 2018. Za fotky děkujeme účastníkům :)

Náročnost 3

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Jakub Frank

Asi před čtyřmi lety zpět jsem potkal Kubu. Kluka, který má zapálení pro věc a jiskru v oku. Radil jsem mu s s jeho cestovatelským projektem Travel Native. Málo lidí se dokáže překlenout z fáze plánování do finální realizace projektu. Kubovi se to povedlo. Teď má svůj malý cestovatelský portál. Bere ostatní do jejich srdci nejbližších zemí - do Nepálu a severu Indie. Při cestování chce lidem ukázat nejenom památky, hory nebo krásné pláže, ale hlavně je konfrontovat s místními lidmi. A co dále, chce místní zapojit, dát jim práci, pomoct jim a zlepšit jejich životní úroveň. S Kubou jsme si sedli a nadchli jsme se pro to, jakým způsobem realizuje své výpravy. Proto jsme se spolčili a pořádáme teď některé výpravy společně. No a kvůli Covidu  teď všechny výpravy :-)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web kubafrank24@gmail.com + 420 723 766 694 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Zpět poletíme letadlem. Více se o autu, kterým pojedeme dozvíš ZDE.

Ubytování

Celou výpravu budeme spát v placených kempech ve vlastních stanech. Každý večer bude mít tedy k dispozici sprchu a toaletu. Spacák a stan tedy s sebou. V Barceloně budeme spát v hostelu.

Cíl výpravy

Cílem naší výpravy je poznat málo navštěvovaný stát Andorru. Objevit krásy přírody jižní Francie a severního Španělska. Rovněž si chceme protáhnout nohy a to až do třítisícové výše. vše chceme zakončit trochou té kultury v Barceloně.  Druhým, neméně důležitým cílem je vytvořit partu lidí, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se každý bude cítit dobře. Hlavním cílem však stále zůstává - užít si to!

Stravování

O španělské a francouzské kuchyni jsi asi slyšel - ale věř mi, že je třeba ji ochutnat :-) Neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se zastavíme na tapas, ochutnáme místní víno, nakoupíme zdejší suroviny a budeme si vařit - takže ešus a vařič s sebou! Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej, zastavíme se nakoupit = nic nepotřebuješ, koupíš si místní dobroty a za stejnou cenu jako u nás.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 15 990 Kč 

Cena

18. - 30. 9. 2021 

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6

Cena zahrnuje

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené.
 • Veškeré ubytování (kempech se sprchou a WC. V Barceloně hostel)
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodců
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (GPS, expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenka z Barcelony do ČR
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den:
Večerní přejezd přes Rakousko a Itálii do Monaka. 

2. den: 
Před polednem  příjezd do Monaka (cesta trvá přibližně 13 hodin), prohlídka města a výstup na "nejvyšší horu" :-) Aby nám z toho lidského bohatství nepřecházel zrak, přesuneme se k řece Verdon. Spaní v kempu ve stanu - sprcha/WC

3. den: 
Dopoledne,  si projdeme krásný trek kaňonem Verdon, kde okoštujeme krásy přírodního luxusu. Po krátkém treku Sentier Blanc Martel se následně se přemístíme do Andorry (přejezd na 5,5 hodiny) a v případě zájmu absolvujeme krátkou vycházku. Spaní v kempu ve stanu

4. - 8. den:
Během těchto pěti dnů absolvujeme treky po Andoře, o jejichž pořadí se rozhodneme podle aktuálního počasí. Budeme se snažit vystoupit na nejvyšší horu Coma Pedrosa (2 943 m). Navštívíme údolí Vall d‘Icles s největšími jezery Juclar s bohatou flórou a působivými vodopády. Kromě malebného treku na magickou horu Pic De Casamanya (2 740 m) si prohlédneme i hlavní město Andorra La Vella a projdeme okružní cestou okolo ledovcových jezer v údolí Pessons do impozantní kotliny orámované horami, dosahujícími výšky okolo 2 800 m. Spaní v kempu - sprcha/WC

9. den: 
Čtyřhodinový přesun z Andorry do Národního parku Ordesa y Monte Perdido.  Tento druhý nejstarší park ve Španělsku se pyšní působivými ledovcovými kaňony (Ordesa, Añisclo, Pineta a Escuain), které rozdělují okolní vápencové masivy. To samozřejmě neunikne naší pozornosti a prozkoumáme rozsáhlé lesy, horské bystřiny, vodopády i skalní stěny.

Zde začneme náš 3 denní trek v rámci kterého vystoupáme na Monte Perdido. Spánek u chaty Goriz ve stanu. Trek: 13,5 km / 700 m

10. den:
Na lehko vystoupáme na vrchol Monte Perdido 3355m s nádhernými výlety na okolní ledovce. Poté podle sil budeme pokračovat na severní francouzskou stranu hor. Spaní kemp/stan. Trek: 20km, 1500m

11.den:
Přejdeme zpět na Španělskou stranu přes hřebínek a údolí. 21 km / 850 m / 8:00. Honza skočí pro auto a přespíme v kempu.

12. den:
Brzo ráno se přemístíme do Barcelony (přejezd 3,5 hodiny), kde si prohlédneme nejvýznamnější pamětihodnosti (chrám Sagrada Família, park Güell, casa Batllo apod.). Projdeme si promenádu La Rambla a večer u pivka zhodnotíme výpravu :-)

13. den:
Odlet z Barcelony zpět do ČR. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.