Surftrip v Maroku - PLNO

Termín 14 - 25. 11. 2022
OdjezdSraz upřesníme podle letenek
DestinaceMaroko,Sahara
Číslo akce622
Účastníků10
Cena17 490,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Surfing patří k Maroku stejně neodmyslitelně jako Tajine, Sahara nebo kozy na stromech. Do Maroka jezdím už dlouho a stále více mě to táhne na jih. Pryč od davů a přeplněných bazarů až tam, kde poušť potkává oceán… Krajina, kterou tam najdeš, je prastará, pustá a prázdná, a to je na ní to nejkrásnější. Čím dál víc si uvědomuji, že v naší informacemi a vizuálem zahlcené době potřebuji místo, kde hlava vypne a mysl se zklidní. Místo, kde nezvoní telefony, neblikají světla, nesvítí monitory a nebuší decibely. Právě pohled na poušť, nebo oceán umí vyhnat z hlavy všechno, co v ní zmateně víří a stejně tak dobrý duševní relax je hodit se na chvíli všanc oceánu a poprat se s divokými vlnami. Jen ty, prkno a nezkrotný živel.

Na téhle výpravě ti chci ukázat jih Maroka se vším, co mám na něm nejradši. Ukážu ti svá oblíbená místa a navštívíme spolu staré známé. Vysvětlím ti základy surfování a vezmu tě do vln, kde pochopíš, proč je to jeden z nejkrásnějších sportů. Ale pozor, surfing je vysoce návyková záležitost a neberu žádnou zodpovědnost za to, jak ti to změní život :-)

Co tě čeká?

Surfování na liduprázdných zapadlých plážích, spousta čerstvého ovoce a ryb, západy slunce nad oceánem, východy slunce ve vlnách, roadtrip podél pobřeží, spaní v písečných dunách pod hvězdami, slovenská Salaš a spousta skvělého marockého jídla a kultury.

Co tě nečeká?

Nuda, stereotyp, divoké večírky s alkoholem, zázemí luxusního resortu. Pokud hledáš klasický surfcamp, mrkni se jinde


Náročnost

Hlavní náplní této akce bude surfování. Program si zpestříme několika výlety do hor a města. Surfing je takový, jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci dne plného surfování budeš cítit i svaly, o kterých jsi dosud nevěděl...

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Maroko je bezpečná země, která je k cestovatelům velmi vstřícná. Není se čeho bát. Surfing je samozřejmě trochu rizikový sport, ale budete pod dohledem dvou zkušených surfařů Víti a Martina, kteří ti rádi předají své dlouholeté zkušenosti s tímto sportem. 

Průvodce

Na této akci se o tebe bude starat Víťa, který kromě pohybu v horách, perfektně zvládá i surfing. Je spoluzakladatel komunity EmOcean surf, se kterou v Maroku po dlouhá léta pořádal surfařské campy. Pod jeho dohledem bez problémů zvládneš základy surfování. Parťáka mu bude dělat jeho větší dvojník, brácha Martin, který umí na surfu neméně dobře.

Vít Dubec

Muzikant, multitalentovaný čávo, surfař, horolezec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, rozhodně bych nenašel stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru a housle. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i divoké vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí z mnoha zasněžených vrcholků Alp nebo Kavkazu a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Účastnil se horolezeckých expedic do Pamíru, nebo do Karákóramu a v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu. Více ZDE
 • 2019 - Víťa společně s Tomem udělali český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více ZDE, nebo na fb stránce.
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

     Facebook Web vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Martin Dubec

Požitkář, chovatel Husky, surfař, Lyžař

Marťas chodí po horách už od mala a má je tak říkajíc pod kůží. Tatry, Fatra a hlavně Beskydy, do kterých se nedávno přestěhoval, jsou jeho domovským hřištěm. V zimě pravidelně brázdí všechny možné (i nemožné) svahy na lyžích. Stačí, aby se ve vzduchu objevily první vločky, a už v dílně pilně žehlí skluznici a s železnou pravidelností (hraničící s obsesí) kontroluje stav sněhové pokrývky. Aby ne, lyže jsou jeho vášeň už odmala a nejsou "dřívka", které by nedokázal zkrotit. Miluje všechny styly, ale ze všeho nejradši se koupe v prašanu při freeridu. Možná právě tato vášeň ho dovedla k další zálibě - chovu Sibiřského Husky. Kromě přítelkyně Lenky, tvoří jeho smečku dvě fenky Freya a Ayreene, se kterými se můžeš potkat i na výpravách. Věnuje se s nimi dogtrekingu, a do budoucna plánují i psí spřežení. Kromě toho je taky nadšený surfař, a tak ho tu a tam můžeš vidět i ve vlnách Atlantiku, nejčastěji někde mezi Francií a Marokem. Marťas skvěle doplňuje partu našich průvodců a pokud máš rád psy, nebo adrenalinové sporty, určitě najdete společnou řeč.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT 

Facebook Web martin.dubec@hotmail.com +420 732 286 783 Reference

Doprava

Letecky:     Vídeň - Agadir
Na místě si pronajmeme osobní auta a v dopravě tak budeme vlastními pány. 

Ubytovaní

Ubytování bude zajištěno v Guesthouse v Tafedna u místního profesora v důchodu pana Brahima.
V druhé polovině se přesuneme na jih do Sidi Ifni, kde se ubytujeme v dalším tradičním marockém guesthouse. 
Těšit se můžeš i na noc pod hvězdami v písečných dunách.

Stravování

V rámci ubytování v obou guesthouse je i snídaně. Je možné objednat si i večeře. Zbytek jídla si řeší každý sám. Budeme se stravovat v místních restauracích a stáncích. Rozhodně to stojí za to! Marocká kuchyně je zajímavá a chutná.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat převážně na pláži a ve městě, v případě že nebudou vhodné podmínky podnikneme nenáročný výlet do hor. Vezměte si proto s sebou normální oblečení na cestování a na pláž. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

17 490 Kč Cena
14. - 25.11. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem 2 osobních aut, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • veškeré ubytování na místě: 9x noc v guesthouse, nebo apartmánu.
 • Vysvětlení a ukázka základní metodiky surfingu dvěma zkušenými surfaři
 • 2 průvodci na akci
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku: Vídeň - Agadir - Vídeň (10.7. 127 EUR)
 • půjčení surfu a neoprenu (variabilní podle podmínek a chuti)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Agadiru, přejezd k oceánu, půjčení vybavení... Noc v Tafedna v guesthouse.

2. den: Dáme si pořádnou snídani v marockém stylu, a vyrazíme chytat vlny. Měli bychom stihnout dvě session, dopoledne a odpoledne, ale bude záležet na podmínkách. Noc v guesthouse Tafedna.

3. den: Dopoledne surfová session, odpoledne výlet do Essaouira. Noc v guesthouse Tafedna.

4. den: Celý den věnujeme surfování na pláži v Tafedna nebo v okolí, podle podmínek. Noc v guesthouse Tafedna.

5. den: Ranní session v Tafedna nebo na některé z okolních pláží. Odpoledne výlet po okolí a přejezd do Tifnit. Noc pod hvězdami v písečných dunách. 

6. den: Ranní koupačka v Tifnit a snídaně na pláži. Následně přejezd na jih do Sidi Ifni. Noc v pronajatém domku v Sidi Ifni.

7. den: Ranní session v Sidi Ifni, odpoledne rest a lehký výlet po okolí. Noc v pronajatém domku v Sidi Ifni.

8. den: Celý den věnujeme surfování na pláži s aktuálně nejlepšími podmínkami. Mám v téhle oblasti pár přátel, kteří zde již delší dobu žijí, takže nám určitě poradí kde to bude stát za to. Noc v pronajatém domku v Sidi Ifni

9. den: Celý den věnujeme surfování na pláži s aktuálně nejlepšími podmínkami. Noc v pronajatém domku v Sidi Ifni

10. den: Celý den věnujeme surfování na pláži s aktuálně nejlepšími podmínkami. Navečer se přesuneme kus jižněji, abychom více poznali místní život, strávíme noc v guesthouse v maličké rybářské osadě, bez přehnaného luxusu, ale s vynikajícím jídlem a vřelou pohostinností domácích.

11. den: Přejezd do Tafraoute a kratší výlet po okolních kopcích a skalách. Noc v kempu nebo mezi barevnými skalami. 

12. den: Návrat do Agadiru. Odlet. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace