Maroko - Surf a lyže v Africe

Termín 14 - 24. 01. 2021
OdjezdSraz upřesníme podle letenek
DestinaceMaroko,Sahara
Číslo akce635
Účastníků9
Cena15 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Ráno nasadíš lyže, vyjedeš lanovkou, nasaješ štiplavě chladný vzduch ve třech tisících nad mořem a začneš krájet pistu... Myslel jsi, že jedeme do Alp? Blázínku! Tohle bude jiná jízda! Protože až dole odepneš lyže, tak sedneme do auta a sjedeme dolů k oceánu, tam navlíkneš plavky a skočíš do vln! Dětský sen - v jeden den lyžovat a koupat se v oceánu. Prostě jsem to chtěl vždycky vyzkoušet a teď tě chci přizvat k jeho realizaci.

Krom lyžování tě čeká taky několik dní surfování, popravdě surf bude hlavní náplní téhle akce, takže pokud si chceš užít vlny Atlantiku, východy a západy sluníčka na pláži, skleničku vína a grilovačku na dunách nebo trhy Marrakéše tak si se mnou poleť splnit tenhle sen!

Nalijme si čistého vína

Baví mě surf a mám rád Marockou pohodu - trošku salámismus, krapet orientu, porce Afriky a západy sluníčka nad Atlantikem...

Děkuji za skvělé fotky z naší minulé akce -  Martina Podhurská

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám, ne-li vůbec. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje, objevuje.

Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance, kde provozuje surfhouse. Letošního Silvestra strávil v Ekvádoru při výstupu na Chimborazo 6268 m.n.m. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5610 m.n.m), vystoupal také na vrcholy Araratu, Elbrusu nebo Cotopaxi. Sám se chce v budoucnu více zaměřit na horské výstupy, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti... 

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Cíl naší cesty

Cílem naší výpravy je dát dohromady partu lidí, kteří společně prubnou jediné lyžařské středisko Maroka a sjedou nejednu vlnu Atlantiku. Výprava je pro lidi, kteří chtějí ochutnat mátový čaj, pohladit velblouda, užít si západ slunce nad oceánem a přivonět k arabské kultuře. Maroko je totiž zemí netušených možností.

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Maroko je bezpečná země, která je k cestovatelům velmi vstřícná. Není se čeho bát.

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně a doprava na letiště také ne. Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě ve stejném termínu.

Vhodné letecké spojení je: Praha - Casablanca.

Společně poletíme do Casablancy, kde si půjčíme auta. Na výpravě se tedy budeme pohybovat převážně půjčenými auty a po vlastních. Pokud by se neletělo z Prahy (ale například z Katowic), tradičně se domluvíme na odjezdu z Česka společnými auty.

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát na pláži při šumění oceánu, u místních lidí a v hostelech ve městě. Bude to prostě mix všeho.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. V Maroku ale není problém kdekoliv koupit arabské pochoutky za slušnou cenu, proto preferujeme jídelníček "co Maroko dá".

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou jak oblečení na cestování, tak i na hory. Seznam doporučené výbavy ti pošleme v našem checklistu. Důležité části výbavy ti zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Do Maroka se dostaneme bez víz. Stačí cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu ze země. Co se týče očkování, je pro návštěvu Maroka doporučeno očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. Více info na stránkách očkovacího centra ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.

Shrnutí

15 990 Kč Cena
14. - 24. 01. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Surf lekce na místě
 • Zapůjčení dvou osobních aut
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Leteckou dopravu do Maroka
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy
 • Zapůjčení surfového vybavení

Co cestou uvidíš

Daleko důležitější než přesné dodržení plánu je si cestu náležitě užít. Proto se jej nebudeme křečovitě držet. Itinerář ti poslouží pro představu, co všechno můžeme zažít :-)

14.01 - Den 1: Odlet 16:20 – Praha - Malaga - přílet 19:45. Nocleh v Malaze (podle možností = pokud nás někde ubytují tak si zařídíme hostel ve městě nebo spaní na letišti).

15.01 - Den 2: Odlet Malaga ve 12:50 - přílet do Casablanca ve 14:00.

Pak půjčíme auta, vyměníme peníze a zajedeme si nakoupit. Čeká tě přesun do lyžařského střediska Oukaimeden, vrcholky Atlasu, teplá večeře a uvítací Africa party!

16.01 - Den 3: Ráno půjčíme vybavení a vyrazíme na svahy Maroka = lyžování nebo SNB v Maroku. Po lyžovačce si můžeme udělat bobové závody :) Večer západ sluníčka na sněhu.

17.01 Den 4: Dopoledne lyžovačka a po obědě vrácení vybavení, postavíme sněhuláka na rozloučenou a vyrazíme k oceánu - cílem je v jeden den stát na lyžích a koupat se v oceánu. Večer přijedeme do Thagazoutu - ubytování a noční koupačka! Ubytování u Houssaina = bude se o nás hezky starat, připravovat snídaně a zajistí nám taky surf vybavení.

18.01 Den 5: Úvodní lekce surfingu = dopoledne v oceánu. Odpoledne výlet do Agadiru - Souk El Had d'Agadir, pevnost - Grenier Fortifié Agadir a rybí přístav. 

19.01 Den 6: Surfování = dopoledne v oceánu - natáčení. Odpolko výlet autem do Paradise valley = nádherný kaňon s koupáním - možnost skákat ze skal do hlubokých tůní. Večer video coaching a party s překvapením.

20.01 Den 7: Dopoledne surfování - společně na line up a surfování na čistých vlnách. Oběd - pokusíme si domluvit cooking class abychom se naučili vařit pravý Marocký tajine. Odpoledne bude prostor si individuálně zajít na surf. Večer si uděláme prezentaci k tvorbě vln, počasí, typům surf spotů, předpovědím a dalším důležitostem, které k surfování patří.

21.01 Den 8: Dopoledne surfování na novém spotu (Hash point, Killers point nebo něco podobně cool) = využití nabytých znalostí v nových podmínkách.

Odpoledne přesun směrem do Essaouira - pojedeme po pobřeží a přespíme na písečných dunách pod hvězdama.

22.01 Den 9: Ráno budeme po pobřeží pokračovat až do městečka Essaouira - krásné historické město na pobřeží. Tam se ubytujeme a půjčíme si surfy - vyrazíme surfovat na blízkou pláž = odpoledne na surfu.

23.01 Den 10: Ráno snídaně a dopolední surf. Pak oběd a prohlídka města. Odpoledne přesun do města Al Džadída - poslední noc na pobřeží oceánu v hostelu. Pokud se domluvíme tak můžeme přespat v Marrakéši (odpoledne bychom tím pádem zvládli trhy v Marrakéši) a vyrážet na letiště z Marrakéše.

24.01 Den 11: Brzy ráno přesun do Cassablanca - ráno odlet 10:15 - letiště Mohamada V. Přílet do Malagy 11:30. Můžeme vyrazit do centra Malagy nebo půjčit auto a jet do Granady = je to 1,5 hodiny = nebudou turisti a mohli bychom projít Alhambru, která je boží a tradičně bývá přervaná lidma… Odlet z Malagy ve 20:30 - přílet do Prahy 23:45.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.