Advent v Pobaltí

Termín 04 - 11. 12. 2021
OdjezdBrno 22:00 hod.
DestinacePolsko,Estonsko,Litva,Lotyšsko,Polsko
Číslo akce706
Účastníků8
Cena11 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Sever, Pobaltí a tři samostatné republiky s bohatou historií a krásnými městy, kde se pořádají jedny z nejkrásnějších adventních trhů. Tušíš správně, cílem téhle výpravy je projet Litvu, Lotyšsko a Estonsko. A protože každé z jeho hlavních měst je opravdový skvost,  tak přespíme ve všech z nich, projdeme tamní adventní trhy, dáme si punč a poveselíme se. Určitě bude dost času na to, abychom nasáli atmosféru historického centra a navštívili nejznámější místa v Rize, Tallinu i Vilniusu. A protože chceme zažít i něco z pobaltské přírody, projdeme spolu kousek národního parku Laheema a předposlední noc strávime. A neboj se, sauna tam samozřejmě bude! Tahle akce je pohodová, spát budeš vždy v pohodlí hostelu nebo apartmánu či chaty,  prostě si to uděláme pěkné. Takže pokud chceš zažít adventní pohodu, je tohle akce pro tebe!

Malá ochutnávka

Náročnost 1

Nejnáročnější může být zima a přemíra alkoholu :-) Nezapomeň si přibalit teplé oblečení!

Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Bělorusko)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Barča Podlipná

Kreativní duše Ananasany, nespoutaná nomádka, designérka, potápěčka

Barča je, jak se říká "do světa", už odmala. Její nomádské srdce nejvíce zasáhla Indonésie. V době, kdy její vrstevníci psali diplomky, Barča běhala bosky po ostrově, ze svého bungalovu vyháněla varany a jako uniformu nosila neopren a potápěčskou výstroj. Dala si za cíl, že vyzkouší všechno na světě a čas neměří na hodiny, ale na zážitky. Je jí jedno, do kterého koutu světa se vydá, všude se po chvíli cítí jako doma, nejvíc jí táhne příroda a zvířata, miluje stopování a low-cost cestování. Pokud je zrovna v Brně, učí jógu, ráda sportuje, hraje hry a stará se o svou malou firmu. Kterákoli cesta je pro ní výzvou, pokud jí tam tedy nebude zima. Na sněžnicích se s ní asi nepotkáte, ale zato vám ukáže, pod kterým korálem často spí žraloci, naučí vás pozdrav slunci, sjede s vámi sopku na bobech nebo skočí po hlavě do jakékoli jiné šílenosti.

Facebook Web podlipna.b@gmail.com Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Čeká tě však jen jeden delší přejezd, a to hned první den při přesunu do Polska :-)

Ubytování

Celkem 6 nocí strávíme v místních guesthousech a apartmánech. Celou dobu budeme spát vevnitř, takže se nemusíš tahat s ničím navíc.

Stravování

Cestou se po společné domluvě budeme zastavovat v místních restauracích a stravovacích zařízeních a samozřejmě také v obchodech. V rámci výpravy není zajištěno občerstvení, stravování je tedy ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Doporučuji nevozit si jídlo z Česka a vyzkoušet místní delikatesy a speciality. Samozřejmě nějaká svačinka je vítaná. Mnohdy si děláme na apartmánu společné snídaně a někdy i večeře. O jídlo nebude nouze.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat převážně ve městě, vezmi si proto s sebou normální oblečení. Může být docela zima, takže si nezapomeň přibalit něco teplého na sebe. 

Víza a vstupní formality

Pro vstup do pobaltských států stačí jen občanský průkaz.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

11 990 Kč Cena
4. - 11. 12. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Ubytování na celou dobu pobytu
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy. Na vstupy doporučuji cca 50 euro.

Co cestou uvidíš

1. den:
Večer se sejdeme v klubovně v Brně - Jezuitská 1. Odtud pak ve 22:00 hod. vyrazíme směr Polsko.

2. den:
Brzy ráno přijedeme k bunkrům na východě Polska - jedná se o Vlčí doupě, hlavní stan Wehrmachtu, odkud Hitler řídil válečné operace na východní frontě. Společně projdeme bunkry a popovídáme si o událostech, které se zde odehrály . Okolo oběda už budeme zase na cestě na sever. Odpoledne přejedeme hranice do Litvy a v podvečer vjedeme do jejího hlavního města - Vilniusu. Připomeneme chuť punče a projdeme historické centrum města. Přespíme v apartmánech v centru.

3. den: Dopoledne strávíme ve Vilniusu prohlídkou města. Okolo oběda pak budeme pokračovat do Lotyšska - zamíříme do Rigy kde už budou taky otevřené stánky adventních trhů. Obejdeme historické centrum a povykládáme si o dějinách Pobaltí a krásách Lotyšska.

4. den: Ráno si projdeme město a podle nálady navštívíme jedno ze zdejších muzeí nebo galerií, pak si dáme oběd a vyrazíme do Estonska - naším cílem bude Tallin. Kdysi jsem někde četl, že Tallin je jedno z nejvíce zachovalých středověkých měst, historické centrum Tallinu je skutečně nádherné. A na rovinu, hlavním motivem pro tuhle výpravu pro mě bylo zažít adventní trhy, o kterých se říká, že jsou to jedny z nejhezčích v celé Evropě. Čeká nás procházka městem a návštěva Katedrály sv. Olafa, své doby nejvyšší katedrály na světě. Podíváme se na náměstí, dáme svařák, obhlídneme trhy a nasajeme adventní atmosféru. Tuhle noc mám pro tebe zařízený apartmán přímo v centru.

5. den: Ráno si dáme snídani v jedné z vyhlášených místních kaváren, sedneme do auta a vyrazíme za přírodou - do národního parku Laheema, kde tě čekají rašeliniště, stoleté stromy a nedotčená baltská krajina. Můžeme se stavit rovněž u nejvyššího pobaltského vodopádu. Odpoledne se vrátíme zpět do Tallinu, zajdeme si na dobré jídlo a budeme pokračovat s testováním punčů na adventních trzích.

6. den: Ráno vyrazíme pomalu zase na jih. Cílem je domeček u jezera. Co by to bylo za výpravu, kdybychom jednu noc nestrávili i v přírodě a nevyzkoušeli pravou finskou saunu? Tenhle den si chceme udělat pohodu, takže nakoupíme společnou večeři, ubytujeme se na chatě, rozděláme si oheň v krbu a roztopíme saunu. Prostě velká pohoda... 

7. den: Dopoledne si ještě budeme užívat přírody. Okolo oběda pak vyrazíme do Varšavy - hlavního města Polska. Varšava pro mě byla dlouhou dobu místem, kterým jsem vždy jen projížděl, ale když jsem před pár lety poprvé prozkoumal její historické centrum, byl jsem překvapený, jak hezká Varšava je - teď chci překvapit tebe, adventní trhy ve Varšavě budou tou nejlepší třešničkou na dortu téhle pobaltské tour! Nocleh ve Varšavě v apartmánu.

8. den: Dopoledne ještě věnujeme Varšavě a jejímu centru a muzeím - co třeba muzeum polské vodky? :-) A po obědě vyrazíme domů... Příjezd do Brna večer. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace