Tátové s dětmi - Víkend pod převisem

Termín 17 - 19. 09. 2021
OdjezdPátek 17.9. v 10:00 hod dopoledne - Luže
DestinaceČeská republika
Číslo akce721
Účastníků6
Cena1 000,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Trampování pod převisem

Po Vysočině jsme minule nachodili přes čtyřicet kilometrů, tentokrát budeme více odpočívat a trampovat.  Náš cíl jsou totiž Toulovcovy maštale, známé skalními převisy různých velikostí a jedním kontroverzním restauračním zařízením. Pravda - z Luže to je na Maštale 17 km, ale v sobotu budeme jen vařit, toulat se po okolí a užívat se. V neděli nás čeká sympatických 10 km na vlakovou zastávku Borová.

Tentokrát tedy jedeme jen na dvě noci, ale tuším, že to bude velmi intenzivní. Stany nebereme, spíme pod převisem, vaříme jako vždy výlučně v kotlíku. Noc plná hvězd a svobodná hlava budou opět zárukou vydařené akce. Také si na akcích čím dál víc vážím toho, když vidím jak k sobě tátové s dětmi nacházejí cestu. Táto - sbal spacák, vysočinu a zbytek nějak dopadne!

Pokud se ti líbí myšlenka strávit s námi pár dní na Vysočině, vyplň přihlášku. Vzhledem k tomu, že se jedná o víkendovou akci, přihláška je automaticky závazná (konečné slovo o složení skupiny bude mít průvodce).

Co je v plánu

Kromě prozkoumání Toulcových Maštalí je v plánu hlavně si užít čas s děckama. Tzn. se přizpůsobíme jejich  potřebám. Každý den mohu slíbit následující:

  • Jedno teplé jídlo
  • Točené pivo
  • Pěkné místo na nocleh
  • Dobrodružství
  • Noc plnou hvězd

Náročnost? Labužník. Jako vždy s Filipem. :) Akce je koncipovaná pro pět tatíků a libovolný počet dětí ve věku 5-8 let. Sraz je v městečku Luže v pátek dopoledne a návrat vlakem v neděli odpoledne. Hlavní je ať si osvobodíme hlavu i život od pravidel, civilizace a umývání. Zbytek nějak dopadne.

Kdo za tím stojí

Kdo jiný než Filip Vítek, který vyvezl naše děcka až do Afriky nebo třeba na sopku Etnu. 

Filip Vítek

Otec, storyteller, leader, kamarád a hlavně tahoun skupiny!

Filip je součástí Expedition Clubu už 6 let! Společně jsme vylezli na Muztagh Atta 7556m, přešli zamrzlé jezero Khovsgol v Mongolsku, absolvovali šílenou jízdu autem přes mauritánskou poušť nebo prošli krajinou ledních medvědů na Špicberkách. Teď střádá plány na své další cesty a na mnohé z nich chce vzít i Tebe. Rozhodně se nebudeš nudit! Filip stojí za novým konceptem výprav - Tátové s dětmi.

  • 2019 - Účastník expedice na Muztagh Atta (7546m) pod vlajkou Expedition clubu - Stanul úspěšně na vrcholu!   
  • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu - dosažená výška 7880m. Více ZDE
  • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Web filip.vitek1980@gmail.com Reference

Jak to vypadalo na minulých čundrech

Členský příspěvek

Tatík platí za účast 1000 Kč a každé díte 250 Kč. Jedná se o spolkovou akci, která je nezisková a akci organizujeme pod hlavičkou našeho Spolku Expedition Club International z.s. IČ: 057 09 741. Tyto náklady pokrývají jen organizaci a čas Filipa.  Zbylé náklady si platíš sám za sebe (kemp, jídlo atd.). Aby to bylo jednodušší, Filip si peníze za členský příspěvek vysbírá až na místě. 

Ubytování a stravování a výbava

Spát budeme pod převisem jedné z četných skal. Spacák a karimatku s sebou. Každý vlastní, vezmi si svačinku s sebou z domu :-) Po cestě půjde dokoupit někde jídlo.

Program

Sraz: Pátek 17.9.  v 10:00 hod dopoledne - Luže

Návrat: Neděle 19.9. odpoledne železniční zastávka Borovná (spoj do Brna)

Pokud máš více dotazů, zavolej rovnou Filipovi - 604 202 854