Za polární září na Island - 2 místa

Termín 26. 02. - 05. 03. 2022
OdjezdLetiště Praha / Vídeň
DestinaceIsland
Číslo akce753
Účastníků10
Cena27 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

O Islandu se říká, že je to země ledu a ohně. A aby nikdo nezůstal na pochybách, začal se na důkaz tohoto tvrzení rodit na poloostrově Reykjanes zcela nový vulkán. Když jsem se o tom jednoho dne večer doslechl po roce stráveném z velké části v azylu na chalupě v Beskydech, hned mi došlo, že příležitost vidět podobné přírodní divadlo se naskytne jednou za život a nezbývá, než se sbalit a vyrazit.

Aby toho nebylo málo, ukázalo se, že na Islandu nejsou letos téměř žádní turisti, takže je jedinečná příležitost zachytit dechberoucí islandské scenérie bez obvyklých davů. Aktivní sopka, lávové řeky, prastaré ledovce, útesy, vodopády mraků a mraky vodopádů - byl by hřích nezprostředkovat tenhle zážitek dalším dobrodružným duším. Výprava je především určena pro fotografy, kteří potřebují na každou lokaci daleko více času na její správné zachycení. Ačkoliv Ti průvodce David rád pomůže a poradí ohledně se vším ohledně focení, nejedná se vyloženě o fotokurz.

Malá ochutnávka


 

Náročnost je 2 z 5

Chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky. Výprava klade i určité fyzické nároky, ale relativně mírné. Vzhledem k zaměření hlavně na zachycení světla, atmosféry a zajímavých okamžiků nás čeká spíš intenzivnější průzkum lokací a ne dlouhé náročné přechody.

Průvodce

David Spáčil

Světoběžník, vizionář, umělec.

Muž mnoha příběhů. Od etologie velbloudů, přes vývoj počítačových her a startupy, až po džungle, hory a pouště pěti kontinentů. Outdoorové expedice průvodcuje už víc jak 15 let a pokud zrovna není na cestách, prohání na kole nebo běžkách své 2 ratolesti - Kubu s Verouchem. Mimo to se věnuje fotografování, natáčení a rozvoji svého animačního studia 60seconds. Oblíbené destinace: Balkán, Severní i Jižní Amerika, Island, Bretagne, Ladakh.

Facebook Web havran@videoflot.com +420604660482 Reference

Bezpečnost

Island je bezpečná země a největší nebezpečí představuje samotná sopka v údolí Fagradalsfjall a terénní překážky v podobě srázů. Pokud se budeš koukat pod nohy a dbát pokynů průvodce, tak ti žádné nebezpečí nehrozí.

Doprava

Do Keflavíku doletíme letadlem (letenka není v ceně výpravy a stojí cca 5 000,- Kč) z Prahy / Vídně a pro dopravu po Islandu použijeme půjčenou dodávku. Řídit bude většinou průvodce a pokud by se nakonec půjčila 2 auta, poprosíme někoho z účastníků.

Ubytování

Zimní Island je velmi nehostinný a všechna ubytování budou hezky v teple. Vzhledem k charakteru výpravy je také důležité, abychom měli kde dobíjet foťáky a další zařízení. Můžete se tak těšit na 7 nocí na chatách a v hostelech. Stan, spacák a karimatku můžeš nechat doma! :-)

Stravování

Jídlo si bude zařizovat každý sám podle své chuti a potřeby. Na začátku nakoupíme ve městě a něco si doporučuji vzít už z domu. Během cesty není problém zastavit na žádost v obchodech, nebo na benzínce (v odlehlejších oblastech moc obchodů není). Každý den bude možnost nabrat vodu. Účastníci našich výprav mají možnost využít 20% slevu na jídlo od Adventure Menu.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat v prostředí severské tundry, tedy v otevřeném terénu bez stromů s teplotami pod bodem mrazu. Tomu je potřeba přizpůsobit výbavu. Mezi ty nejdůležitější části výbavy bude patřit kvalitní pohorky a nepromokavé oblečení. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit ZDE.

Režim vstupu

Na výpravu si prosím vezmi platný cestovní doklad (občanka, pas). Vízum není třeba, ale je třeba mít certifikát o prodělaném COVIDu, nebo ukončeném očkování + 14 dní. Aktuální informace jsou přehledně na webu Covid.is.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

27 900 Kč Cena
26. 2. - 5. 3. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
 • Pronájem auta, naftu + všechny náklady s tím spojené
 • 7x noc na chatě nebo v hostelu
 • Individuální fotografické konzultace
 • Zajištění průvodce se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku Praha / Vídeň – Reykjavík (cca 5 000,- Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Foto výbavu
 • Případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Sraz na letišti v Praze / Vídni. Odtud letadlem do Keflavíku, kde už nás bude čekat naše auto a rovnou se vydáme k vulkánu. Celý den máme na průzkum sopky v údolí Fagradalsfjall. Budeme se věnovat jak fotografování lávového pole, tak kráteru a případným erupcím, pokud bude mít zrovna zvýšenou aktivitu.

2. - 3. den: Čekají nás vodopády Selfoss, Saljalandfoss, Skogafoss a pak další fantastické fotolokace v okolí nejjižnější Islandské osady - Víku. Dyrhólaey, černé pláže, skalní útvary v moři, záliv s papuchalky.

4. - 5. den: Přesuneme se do národního parku Skaftafell, uvidíme největší ledovec ostrova Vatnajökull, ledovcové jezero Jökullsárlón a budeme fotit i na přilehlé diamantové pláži. 

6. den: Východ Islandu, Laguna Stokksnes a Vestrahorn, zrcadlící se v laguně. Rozeklaná skaliska a pobřeží s černými dunami, pro fotografy možná vůbec nejhezčí část Islandu.

7. den: Pomalu zamíříme zpět na západ. Po cestě se ještě zastavíme na místech, která jsme kvůli špatnému počasí nestihli a navštívíme Golden circle. 

8. den: Vrátíme auto, rozloučíme se s Islandem a čeká nás cesta domů.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován nevyzpytatelným počasím, sjízdností silnic, osudem a přáním samotné skupiny.