Lyžařský kemp - Solden - PLNO

Termín 24 - 27. 03. 2022
Odjezd24.3. v 15:00 z Brna
DestinaceRakousko
Číslo akce755
Účastníků8
Cena12 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

My jako Češi jsme národ náruživých lyžařů. I přesto, že u nás nemáme ledovce ani mnohakilometrová lyžařská střediska, každoročně jsou naše české kopečky obsypané lyžařskými nadšenci. Když následně člověk vyrazí do nedalekého Rakouska, Itálie nebo ještě kousek dál do hor, nestačí se divit, co všechno mu lyžařský svět může nabídnout. Právě do tohoto světa bychom vás s sebou rádi vzali. Že to není typický expediční výlet? Je to tak. Chceme totiž využít potenciál našich průvodců, kteří jsou často experty ve svých zájmech, tak proč netrávit volný čas i jinak, než v opuštěných končinách. Lyžařský kurz je nápadem Jeníka, který je Pán lyžař a stejně zimu netráví jinde, tak proč se za ním nepodívat a rovnou od něj nezískat nějaké ty zkušenosti. Můžeš věřit, že ani tady nebude nouze o adrenalin a dobrodružství z rychlé jízdy. 

Nezáleží na tom, zda jsi samozvaný neohrožený řezač oblouků nebo zda si ty dvě ďábelská prkénka pod vašima nohama dělají co chtějí. Každý má prostor pro zlepšení svých sjezdařských dovedností a každý dostane možnost objevit své nové lyžařské maximum. Vše samozřejmě záleží na domluvě a na vašich preferencích. Budeme vstávat za rozbřesku, dáme si fitness snídani, vyjedeme prvním lanem až na nejvyšší vrchol střediska a spustíme se střemhlav dolů. Nebo… Vstaneme pozvolna, dáme si skvělou kávu a zákusek v místní pekárně, nazujeme vyhřáté lyžáky, příjemně se protáhneme, osaháme snížek, dáme jízdu dvě a hurá na bombardino nebo aperol. Možné je zkrátka všechno. Vždy ale měj na paměti, že co se odborného lyžařského dohledu týče, je Jeníkovým potěšením posouvat tvoje lyžařské limity. Součástí kurzu je také video analýza lyžařské techniky. Co to znamená? Přes den tě natočí na video a u oběda nebo večer se na to mrkneme, pochválíme techniku a opravíme případné chyby. 

Malá ochutnávka


Náročnost 2 z 5

Lyžařský kemp je určený komukoliv, kdo chce posunou své lyžařské dovednosti na další úroveň. Zároveň by ale bylo fajn, kdybychom si nemuseli dole u vleku vysvětlovat, jak se nasazují lyže. Zkrátka a dobře, základní úroveň lyžařských dovedností je velikou výhodou a snad také podmínkou. Podívej se na věty níže. Vystihuje tě některá z nich?

 • Postupně odbourávám pluhové postavení, zaujímám paralelní postoj a chci jezdit rychleji ale zároveň bezpečně. 
 • Zvládám paralelní oblouk a rád/a bych své lyžování posunul/a blíže ke carvingu.
 • Carving ovládám, ale zatím se necítím úplně 100%.
 • Jezdím bomby, ale ocenil bych odborné posouzení mého už tak skvělého výkonu.

Jestli ano, tak sem patříš! 

Bezpečnost

Vzhledem k tomu, že v plánu je především pohyb na vyznačených sjezdovkách, k maximálnímu pocitu bezpečí bude bohatě stačit helma, případně páteřák. Pokud situace dovolí a něco napadne, možná se lehce svezeme i v prašanu. I když bych vás rád vzal mezi skalní útesy a skákal backflipy přes rokle, na tomto kurzu prosím nic podobného nečekejte. Hory jsou zrádné a na tomto kurzu se budeme držet hesla: Bezpečnost na prvním místě.

Průvodce

Jeník Jurečka

Lepšího lyžaře prostě v našich řadách nemáme! V týmu Expe je Jeník nováček, ale v životě už nějaké zkušenosti s cestováním posbíral. Zkusil si tvrdý život v rybárně na Aljašce i krásný ale poměrně náročný život backpackera při pobytu na Zélandu. Práce s lidmi Jeníka baví, naplňuje a dalo by se říci, že také živí. Pracuje na Fakultě sportovních studií v Brně, kde se věnuje studentům především v oblasti sportovního lezení a sjezdového lyžování. Je to bývalý závodní lyžař, který postupně přesedlal na instruktorskou dráhu. Své vzdělání si neustále doplňuje u APULu, kde absolvoval instruktorské kurzy od D až po A2, lavinový kurz a kurz závodního lyžování a koučingu. Ve volných chvílích nejraději utíká od civilizace do hor na skialpech, nebo jen tak na lehko v běžeckých botách.

jurecka1@seznam.cz Reference

Doprava

Společně devítimístnou dodávkou z Brna. Lyže naložíme do rakve a pohodlně se vejdeme i s veškerým vybavením.

Ubytování a Stravování

Ubytování bude zajištěno v jednom z místních apartmánů. Budeme mít k dispozici kuchyňku, kde si budeme připravovat snídaně, večeře a případně trávit společenské večery. Jídlo přes den je zcela na vás. Můžeme si stylově zautráce, poslat tam kari wurst, germknodel a zapít to weizenbierem, nebo si můžeme připravit svačinku doma (a dát si jen to pivko).

Výbava a Půjčovna

Kompletní lyžařská výbava na sjezdovku. V jejím případném výběru, nebo půjčení ti může Jeník asistovat. V Expediční půjčovně bohužel věci na sjezdovku nemáme. 

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s.,

Shrnutí

12 990 KčCena
24.3. - 27. 3. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6 
Cena zahrnuje 
 • 3 noci ubytování v apartmánu s kompletním vybavením.
 • Pronájem expediční dodávky, pohonné hmoty a mýto
 • Třídenní skipas v Soldenu (180 eur)
 • Zajištění služeb instruktora s patřičným vzděláním a jeho plnou péči během tří dní.
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Lyžařská výbava
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: V odpoledních hodinách se potkáme v Brně a vyrazíme na cestu do Rakouska. Odjezd načasujeme společně tak, abychom dorazili do Soldenu v e večerních hodinách a na pohodu se vyspali před lyžováním a zároveň stihli ve čtvrtek vše důležité doma. Záleží tedy na společné domluvě.

2. - 4. den: Tři poctivé lyžařské dny ve středisku. Užiješ si jak svobody na svoje jízdy, tak pořádného drilu od Jeníka, který se bude všem systematicky věnovat a dostaneš od něj tolik informací, kolik budeš chtít. Součástí kempu je i natáčení stylu jízdy a večerní rozebrání techniky na chatě. Každý večer se ze sjezdovky vrátíme do pohodlného apartmánu kde odpočineme. V neděli ještě pořádně polyžujeme a odpoledne se vypravíme na cestu do ČR. Časově se domluvíme tak, abychom si užili i v neděli plnohodnotný den na svahu.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace