Svatá Anna na seakayaku

Termín 19 - 27. 06. 2022
Odjezdletecky z Prahy
DestinaceŠvédsko
Číslo akce774
Účastníků7
Cena11 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Mořské vlny, drsná severská divočina, pádlo v ruce a skořápka kajaku, která tě dělí od ledových vln. Opravdu? Může být! Ale Skandinávie nabízí i takové kouty, které nabídnou spíš slunečné počasí, průlivy mezi ostrůvky které chrání před vlnobitím i větrem a proplouvat mezi nimi je spíš romantickou pohodou. Proč si to neužít! Souostroví Svaté Anny tvoří bez přehánění tisíce ostrovů, mezi kterými se budeme proplétat. Díky mělkému moři a závětří, které ostrovy vytváří se v této oblasti nezvedají velké vlny a vítr tu kajakáře moc nepotrápí. Tato výprava je tak vhodná pro začínající kajakáře. V lodi si povezeš vše potřebné, abychom se několik dní mohli toulat od ostrovu k ostrovu, netrápil nás hlad a žízeň a mohli jsme si svobodně vybrat, kde na večer zakotvíme a ohřejeme se u ohně na pláži. Možná nás vítr zavane k otevřené hospůdce, ale takových možností zase tolik není. Přeci jen je většina ostrůvků neobydlená. Prostě jenom my moře, kajak a švédská divočina.

Pokud stále nejsi v obraze, pod seakayakem si představ asi pětimetrovou loď, ve které sedíš sám. Je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho velikost je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. Větší skupina lidí na seakayacích je v pohybu po moři samostatná - může si navzájem pomoci i když se někdo zvrhne. Ideální je se naučit základům techniky pádlování na některé z jednodušších akcích, třeba v německém Spreewaldu, nebo na rakouských jezerech.

Malá ochutnávka

Náročnost 3

Výprava je určena začínajícím i pokročilým kajakářům. Ideální je mít za sebou některou z jednodušších jednodenních akcí na přehradě či jezeře. Je potřeba vědět, že ti kajak vyhovuje a zvládneš v lodi s trávit den. Na druhou stranu není třeba mít zkušenosti přímo z moře, v tomto směru je lokalita vhodná i pro začátečníky. Fyzička se také hodí, i když tentokrát si spíš užijeme krásy okolí, než abychom ukrajovali desítky kilometrů. Pokud jsi pádlování na mořském kajaku nikdy nezkusil, můžeš sledovat na facebooku naši kajakovou skupinku, kde se dozvíš kdy a kde pádlujeme. Už během dubna budeme zahajovat pravidelné pádlování na brněnské přehradě. 

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována i pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Průvodce

Cupi je zkušenou instruktorkou a má za sebou nejednu dlouhou výpravu od moří skandinávských až po Středozemní. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora na výpravě je 7! 

Tereza Cupáková

Cupi jsem poprvé viděl jako vedoucí v turistickém oddíle, ale znám ji jako vodačku tělem i duší. Už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Dali jsme si spolu za cíl dovést výpravu Expeditionu na Faery a tyto zapomenuté ostrovy na kajacích obeplout. To je ale vyšší dívčí, proto si pro nás připravuje řadu jednodušších výprav, na kterých si pro to naverbuje svoji budoucí posádku :)

 • Cupi je držitelem licence Instruktor vodní turistiky
terez.cupakova@gmail.com 723 800 613 Reference

Doprava

Do Stockholmu letecky, pak tu budeme cestovat, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakayaky si povezeme na vozíku s sebou.

Ubytování

Spát budeme ve stanech nebo pod širákem na ostrovech. První noc před vyplutím přespíme v kempu se základním zázemím.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5 litrových pet lahvích. Na ostrovech bude možné doplnit čerstvou vodu ale jinak jsou tu k dispozici leda tak borůvky :)

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů není v ceně výpravy, zařídíme ho ale za lepší cenu společně přes průvodce. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 11 990 Kč  Cena
19. - 27. 6. 2022 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškerou dopravu na místě a cestu zpět do ČR, vč. trajektu
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • 1x ubytování v kempu
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapu oblasti
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Zapůjčení vodácké výbavy (seakayak, pádlo, vesta, vodácká bunda, lodní pytle - cca 2100 Kč)
 • Letenku do Stockholmu
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Setkání ve Stockholmu na letišti (Cupi tu bude čekat s dodávkou a kajaků). Vyrazíme směr Sv. Anna a cestou dokoupíme zásoby, nebo si jen dáme něco z místní kuchyně. První noc před vyplutím strávíme v kempu.

2 - 6. den: Budeme se toulat mezi ostrovy kam nás vítr a vlny zanesou. Souostroví Sv. Anny tvoří více než 1000 drobných ostrůvků, které se pro nás stanou labyrintem, ve kterém můžeme libovolně kličkovat a vymýšlet trasu. Rozmanitost drobných kousků země, které nás budou chránit před vlnami Baltského moře je dech beroucí a žádný den nebude vypadat jako ten minulý. Během pěti dní se nám nejspíš podaří souostroví celé obeplout. 

7.den: Dopádlujeme na pevninu a Cupi tě vezme na nejlepšího uzeného lososa v celém Švédsku. Pořádně oslavíme konec výpravy, naložíme kajaky na vozík za auto a vyrazíme na cestu domů. Přes noc si protáhneme nohy na trajektu, abychom si dlouhou cestu rozpůlili.

8. den: Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace