Hangar boulder camp - Magic wood - PLNO

Termín 15 - 21. 08. 2022
OdjezdBrno
DestinaceŠvýcarsko
Číslo akce805
Účastníků8
Cena10 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Druhý prázdninový #HBC, neboli Hangar Boulder Camp nastaví laťku proklatě vysoko. Cílem bude tentokráte červený kříž Švýcarských Alp. „Magic Wood“, Jedna z TOP světových boulderingových oblastí zařízlá hluboko v údolí horského koryta Val Ferrera. Nesčetné žulové bloky roztroušené po mystickém borovém lese. Tohle místo v tobě zanechá zážitky na celý život…

Společně se zkušeným průvodcem budeš po celý týden objevovat krásy obřích kamenů rozházených kolem horské řeky. Nesčetné množství lezeckých cest od 4A-8B tak dělá celou výpravu opravdu rozmanitou a můžou se přihlásit i úplní začátečníci. Naše základna bude situována do místního lezeckého kempu, kde budeme po večerech u ohně nasávat atmosféru tohoto místo a #HBC se tak ponese zcela v souladu s krajinou a duchem Magic Woodu. 

Více infa hledej na webu Hangaru.

Malá ochutnávka

Lezecké centrum Hangar

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200 m² v České republice, zaměřené na bouldering. Jeho vznikem se splnil sen o moderním lezeckém boulderingovém centru, kde se mohou potkávat všechny generace všech výkonnostních tříd sportovců, přátelsky pospolu pod jednou střechou. To vše pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry.

Náročnost 2

Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.

Bezpečnost

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně tří metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální podporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás.

Průvodce

Hangár team

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangár Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!Facebook Web info@hangarbrno.cz Reference

Jeník Jurečka

Lepšího lyžaře prostě v našich řadách nemáme! V týmu Expe je Jeník nováček, ale v životě už nějaké zkušenosti s cestováním posbíral. Zkusil si tvrdý život v rybárně na Aljašce i krásný ale poměrně náročný život backpackera při pobytu na Zélandu. Práce s lidmi Jeníka baví, naplňuje a dalo by se říci, že také živí. Pracuje na Fakultě sportovních studií v Brně, kde se věnuje studentům především v oblasti sportovního lezení a sjezdového lyžování. Je to bývalý závodní lyžař, který postupně přesedlal na instruktorskou dráhu. Své vzdělání si neustále doplňuje u APULu, kde absolvoval instruktorské kurzy od D až po A2, lavinový kurz a kurz závodního lyžování a koučingu. Ve volných chvílích nejraději utíká od civilizace do hor na skialpech, nebo jen tak na lehko v běžeckých botách.

jurecka1@seznam.cz + 420 774 062 207 Reference

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně devíti lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku, která vyniká spolehlivostí. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v místním lezeckém kempu. Pokud nemáte k dispozici stany, můžeme obstarat.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Výbava a Půjčovna

Sebou potřebujete pouze lezecké boty, které si můžete zapůjčit, nebo koupit na Hangaru. Jedeme sice v létě, ale do horské oblasti. Pár kusů teplejšího oblečení na večer určitě doporučujeme! Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

10 990 Kč  Cena
15. - 21. 8. 2022 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (spaní v místním lezeckém kempu ve stanu)
 • Vstupy do národních parků
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Ranní odjezd od lezeckého centra Hangár. Celodenní výlet v dodávce, ideální prostor seznámit se s posádkou, něco si pojíst, vypít, zregenerovat pracovní a jiné povinnosti a připravit se na týden plný fyzické aktivity.

2. den: Bez respektu se vrhneme do zázračného lesa, metodika, osaháme si první šutry, zjistíme stav skupiny a navrhneme působení v lese na další dny.

3. den: Objevování nových sektorů, rozpracování a posekání projektů, objevování krás koryta řeky.

4.-6. den: Záleží na vnitřní motivaci a skladbě skupiny či vkročit do lesa a neúprosně kropit, nebo dát tělu prostor zregenerovat a vyrazíme na výlet do okolních hor, na kávičku kolem jezer lago di maggiore, město Lugano, nebo pořádné vykoupání na pláži přímo v ausfererre.

7. den: Vše má svůj konec a to i náš HBC. Poslední den je určen pro návrat do Brna. Příjezd ve večerních hodinách - cca 21:00 hod.


Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace