Hangar boulder camp - Fontainebleau

Termín 03 - 10. 09. 2022
OdjezdBrno
DestinaceFrancie
Číslo akce808
Účastníků8
Cena13 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Chtěl by sis vyzkoušet bouldering v jeho nejkrásnější podobě? Nebo jen oprášit bouldermatku, zažít další dobrodružství a poznat nové přátele? Vyraz s #HBC na druhý boulder camp, tentokrát do legendární francouzské oblasti! Po vysokohorsksérii bouldercampů v Zillertalských Alpách a Magic Woodu je třeba trochu zpomalit, vydechnout a užít si poslední teplé dny v tomto roce. Místo jako stvořené pro takovou poklidnou lezeckou seanci se nachází v kouzelných lesích nedaleko Paříže. Fontainebleau, proslulý jako jedna z nejlepších a největších boulderingových oblastí na světě, si okamžitě zamiluješ, nejen pro dominantní pískovcové balvany zvedající se z písečných pláží, ale také pro jedinečnou atmosféru ticha a klidu nekonečných lesů, kam až oko dohlédne. Jedna malá osmičlenná skupinka doplněná průvodcem, který je v této oblasti jako doma, vyráží v září z Hangaru vstříc dalšímu dobrodružství. Přidáš se taky?

Více infa hledej na webu Hangaru.

Bouldering ve Fontainebleau

Fontainebleau se nachází necelých 60 km od Paříže a je považován za jednu z největších a nejlepších boulderingových oblastí na světě. Lezení v těchto starých až magických lesích má dlouholetou tradici spadající do 19. století! Někdy kolem roku 1874 zde začala malá skupina alpinistů z Paříže trénovat na alpské kopce, za což tenkrát sklidili jen posměch. Nikdo netušil, že tato skupina smýšlející zcela odlišně od ostatních lezců této doby zde zasadí semínko úplně nového sportu a otevře jednu z největších a nejlepších oblastí vůbec. Postupem času se stal Fontainebleau duchovním domovem boulderingu. Dnes v těchto krásných lesích o rozloze 250 km² najdeš tisíce označených pískovcových věží a na nich desítky tisíc pojmenovaných lezeckých cest. Fontainebleau skýtá nekonečné možnosti lezení, perfektní přístup a bezpečné padání povětšinou na písečný a rovný povrch. Prostě boulderingový ráj na zemi.

Malá ochutnávka

Lezecké centrum Hangar

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200 m² v České republice, zaměřené na bouldering. Jeho vznikem se splnil sen o moderním lezeckém boulderingovém centru, kde se mohou potkávat všechny generace všech výkonnostních tříd sportovců, přátelsky pospolu pod jednou střechou. To vše pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry.

Náročnost 2

Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.

Bezpečnost

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně tří metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální podporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás. Fontainebleau je však známý svým povětšinou rovným a písčitým povrchem, což v kombinaci s boulder matrací dělá z této oblasti jednu z nejbezpečnějších vůbec.

Průvodce

Hangár team

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangár Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!Facebook Web info@hangarbrno.cz Reference

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně osmi lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku, která vyniká spolehlivostí. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy a je zajištěno v pronajatém, plně vybaveném domě se společenskou místností a kuchyní. Dům se nachází cca 8 minut od první velké lezecké oblasti.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Apartmány disponují dobře vybavenými kuchyněmi. Společné vaření nebo vaření ve skupinách bývá proto nejlepší volbou. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Výbava a Půjčovna

Fontainebleau je oblast, kam se jezdí za lezením prakticky celoročně. V září bývají dobré podmínky. Může se však stát, že bude chladněji, a proto doporučujeme teplé oblečení s sebou. Pod bouldery je ideální tenká či hrubší péřová bunda a dostatečně slušivá zimní čepice. Bambule výhodou. To je záruka, že mezi jednotlivými přelezy nevychladneš. Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Na vyžádání je možno také zapůjčit lezecké boty. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou. Obecně se budeme se pohybovat jak ve městě, tak v přírodě. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení do lesa.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

11 990 Kč Cena
3. - 10. 9. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (7x noc v plně vybaveném domě)
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Ranní odjezd z lezeckého centra HANGAR v brzkých ranních hodinách. Ubytování a první společný večer.

2. den: Warm up v oblasti Buthiers Tennis/Piscine, která je cca 8 min. autem. Hezká oblast, kde je nespočet pískovcových věží v obtížnostech od 5A přímo u auta.


3. den: Návštěva oblasti Le Cuvier (Bas Cuvier). Tato oblast je jedna z nejznámějších v celém fontáčovském lese. Nachází se zde první 6A z roku 1946, cesta La Marie-Rose.4. den:
Třetí den lezení, a tedy kritický. Svaly bolí, kůže pálí, ale ještě to půjde! Další parádní oblast Cul de Chien. Je to oblast v jedinečném prostředí, kde jsou veškeré bouldry poházené na písečné „Sahaře“. Nachází se zde legendární cesta Le Toit du Cul de Chien. Ti z vás, kdo už budou mít dost a nebudou chtít o lezení ani slyšet, můžou dát match v Pétanque :-D Výherce si pak vychutná pohodu na lehátku na písečné pláži s drinkem z kokosového ořechu 8-)5. den: Restday. Návštěva Paříže.6. den: Odjezd do oblasti Franchard Isatis. V této oblasti se nacházejí jedny z nejznámějších cest jako Karma nebo Rainbow Rocket. Jsou zde stovky bouldrů v obtížnosti od 3 do 7C.7. den: Oblast Roche aux Oiseaux. Třešinka na lezeckém dortu. Až příliš mnoho krásných cest na přelezení. Poslední den už toho ale bývá víc než dost. Proto vybereme pár nejkrásnějších linek a v odpoledních hodinách navštívíme město Fontainebleau s jedním z nejrozsáhlejších zámeckých parků, zařazených do světového dědictví UNESCO. Zde dáme zasloužený strečink a jógu a společně se rozloučíme s tímto lezeckým rájem. Poslední večer na domečku.8. den: Vše má svůj konec a to i náš HBC. Poslední den je určen pro návrat do Brna. Příjezd ve večerních hodinách - cca 21:00 hod.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace