Tátové s dětmi - víkend na kánoích - Spreewald - 2 místa

Termín 02 - 05. 06. 2022
Odjezd6:00 od brněnského Futura
DestinaceNěmecko,Maroko
Číslo akce823
Účastníků5
Cena5 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Spreewald

Úplně narovinu - tentokrát to nebyl můj nápad. Když jsem obdivoval výpravy na mořských kajacích, které realizuje skvělá průvodkyně Cupi, tak mi řekla - "A proč tam nevezmeš děcka a tatínky?"

Rozhodoval jsem se asi dvě vteřiny, a to jen proto, že jsem zrovna dopíjel pivo. Plavba tátů s dětmi (5-7let) kanály řeky Sprévy. 

Německý Spreewald je lesnatá oblast jejímž středem protéká řeka Spréva. V okolí kolem hlavního koryta jsou stovky kilometrů přirozených i umělých kanálů. My si tyhle kanály pohodovým tempem projedeme, a to na vypůjčených vícemístných kanoích. Plavba nebude náročna a pokud jsi nuž někdy sjížděl nějakou českou řeku, právě jsi se kvalifikoval. Těšit se můžeme na spoustu samoobslužných zdymadel, palačinky a nakládané okurky na 100 způsobů vč. okurkového rádleru. Mimo lesy budeme proplouvat vesničkami s typickou architekturou Lužických Srbů. Zkrátka vodáctví z jiného pohledu.

Celá oblast lesů je podmáčená a navíc se jedná o biosférickou rezervaci UNESCO. Spát budeme v kempu, kde si vytvoříme skvělé zázemí pro naše jednodenní výpravy. Vzhůru za dobrodružstvím! Zváni jsou tatíci s dětmi ve věku 5-7 let.

Malá ochutnávka

Průvodce

Filip bere šestiletého syna Šimona, který je mimochodem i nejmladší člen Expedition Clubu! Společně v rámci výprav "tátové s dětmi" již vylezli na sopku, surfovali, plavili se trajektem na jiný kontinent, či vandrovali po Česku. Teď je na řadě sekajak! Jsme rádi, že výpravu vede právě Filip, budete v dobrých rukou. Nastal čas vychovávat si vlastní dobrodruhy. Můžeš být u toho! 

Filip Vítek

Otec, storyteller, leader, kamarád a hlavně tahoun skupiny!

Filip je součástí Expedition Clubu už 6 let! Společně jsme vylezli na Muztagh Atta 7556m, přešli zamrzlé jezero Khovsgol v Mongolsku, absolvovali šílenou jízdu autem přes mauritánskou poušť nebo prošli krajinou ledních medvědů na Špicberkách. Teď střádá plány na své další cesty a na mnohé z nich chce vzít i Tebe. Rozhodně se nebudeš nudit! Filip stojí za novým konceptem výprav - Tátové s dětmi.

 • 2019 - Účastník expedice na Muztagh Atta (7546m) pod vlajkou Expedition clubu - Stanul úspěšně na vrcholu!   
 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu. Více ZDE
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Web filip.vitek1980@gmail.com Reference

Bezpečnost

Břehy v kanálech jsou téměř na dosah. Akce je tak maximálně bezpečná i pro úplné začátečníky. Nečekají nás proudy ani vlny. Se vším si společně poradíme.

Náročnost 2

Denně nás bude čekat pohodových 10km, ale znáš-li Filipa, je ti jasné, že určitě zažijeme i nějaké to dobrodružství. Cíl však není se uhnat, ale užít se a odpočinout si. Podmínkou je, ať máš aspoň základní povědomí o ovládání kánoe a samozřejmě povědomí o ovládání svých dětí, ve věku 5-7 let.

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky a malého osobáku. V dodávce pojede Filip a 3 tatíci. V malém autu pojedou 2 tatíci.

Ubytování

Spát budeme v příjemném malebném kempu přímo u kanálu. V kempu je možné objednat si ranní pečivo, pro nevlídné počasí je zde vytápěná společenská místnost.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). Na snídani je možné si objednat čerstvé pečivo. Svačinu na celý den si povezeme s sebou. Některé dny potkáme občerstvení přímo u kanálu. Okurkový rádler a typickou sprévskou palačinku rozhodně musíme ochutnat.

Výbava a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů není v ceně výpravy, budeme jemít zamluvené na místě, a proto je nemusíme tahat z ČR.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

5 990 Kč - Dospělý
4 990 Kč - Dítě
Cena za tátu s dítětem 10 980 Kč
Max 2 děti.
2. - 5. 6. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy jsou 3 tatíci
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 3 noci ubytování v kempu ve vlastním stanu vč. poplatku za vstup do NP
 • Zajištění průvodce
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Zapůjčení vodácké výbavy (kánoe, pádlo, vesta - cca 1000 Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou zažiješ

1. den: Odjezd z Brna brzy ráno. Po domluvě je možný i nástup v Praze. Kolem poledne dorazíme do kempu, ubytujeme se, dáme si oběd a vyrazíme na první odpolední plavbu.

2. a 3.den: Budeme podnikat jednodenní výlety po kanálech dle aktuální nálady a sil. Místní krajina toho nabízí hodně. Lužní lesy, dnes protkané kanály na kterých potkáš nejrůznější konstrukce, včetně samoobslužných zdymadel se kterými je správná sranda. Původní kraj lužických Srbů je zaslouženě národním parkem zapsaným v seznamu UNESCO.

4. den: Ráno vše sbalíme a vyrazíme do rododendronového parku v Kromlau. Pokocháme se rozkvetlými keři, slavným ďáblovým mostem a vyrazíme zpět k domovu.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.