Výprava do neznáma - letecky - Poslední místo

Termín 06 - 16. 04. 2023
OdjezdBude upřesněno
DestinaceCelý svět,Neznámá
Číslo akce828
Účastníků9
Cena16 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Plánuješ rád? Máš všechno dokonale připravené a rozepsané? Dovolená v Jugoslávii? První automobil? Sociální jistoty... Tak se na to vykašli! :-) Protože jen málokdy se věci vyvíjí podle tvých plánů a většinou se musíš umět přizpůsobit situaci. A to tě na téhle akci naučím! Cílem je ukázat ti, jak fajn je cestovat bez toho, aniž by ses předem musel připravovat, bez toho, aniž by sis vytvořil očekávání, a bez toho, aniž by sis den po dni odškrtával položky z itineráře :-)  

Jednou jsem takhle přemýšlel, jak se na spoustě mých cest něco pokazilo a úplně to změnilo průběh akce. Já se tomu prostě musel přizpůsobit a přijmout to. Nakonec jsem došel k závěru, že tyhle nenadálé změny měly většinou za následek super zážitky, které překonaly to, co jsem týdny dopředu plánoval a na co jsem se těšil.

A právě tohle je důvod, proč tě chci pozvat na tuhle akci - nemusíš totiž plánovat vůbec nic. Nebudeš vědět, ani kam pojedeš, co bude zítra, kde budeme spát nebo jak si seženeme jídlo - prostě se uvolni a nech věci plynout :-) Sejdeme se na letišti, já ti dám do ruky letenky a pak spolu nasedneme na letadlo a poletíme - bude to Afrika? Blízký Východ? Asie nebo nějaký postsovětský stát? Uvidíme... 

Malá ochutnávka

Spoustu další inspirace, informací, rozhovorů s průvodci nebo tipy nalezneš na našem BLOGU.

Náročnost 3

Náročnost se bude odvíjet i od výběru destinace. Výběr destinace bude probíhat následovně. Každý z vás řekne 3 státy kam nechce jet a 3 státy, kam vás to láká. Průvodce potom zvolí, kam vyrazíte. Může přitom zohlednit vaše indície, ale nemusí. Finální rozhodnutí je jen a jen na něm :)

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Tak jako destinaci zjistíš až na letišti, tak i průvodce se dozvíš až těsně před srazem!

Honza Bořil

Honza je v našem týmu nováčkem, to ale neznamená, že byste se s ním ztratili - právě naopak. Jeho vášní je orienťák, takže práce s buzolou a mapou je jeho denním chlebem. Krom toho miluje stopování a východ, zejména Balkán a postsovětské země. Zatímco ostatní jezdí na Erasmy na západ, on si ho střihnul v Arménii. Má za sebou jednodenní výběh na Ararat, několik týdnů v Kyrgyzstánu (včetně výstupu na Pik Skobelevu) a měsíce života na Balkáně - do Albánie se uklidil po celý nejtvrdší lockdown. V normálním životě ho potkáte zejména v Brně a kdekoliv, kde se zrovna dá lyžovat. 

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook borekj.jan@gmail.com 604 268 639‬ Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Čekají nás přesuny letadlem, místními busy, vlaky nebo jinými dopravními prostředky - většinou využíváme místní dopravu, abys měl možnost potkat se s tamními lidmi. Prostě musíš být připraven na všechno. Je možné, že si na místě pronajmeme i vozidla.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme venku, vevnitř, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě ti doporučím vzít si s sebou karimatku a spacák . Před odletem ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber, maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce "Výprava do neznáma" musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. Pokud bude třeba nějaké očkování, rovněž se to dozvíš.

Výbava a Půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody... anebo taky ne. Před odletem ti to upřesním, abys věděl, jestli se nachystat na mrazy za polárním kruhem nebo na přechody pouští nebo tropické dusno. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí    

16 990 KčCena
6. - 16. 4. 2023Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě. Možná půjčení vozidla
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH dle zvláštního režimu
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo a Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 
 • Letenku 5000 - 10000 Kč 

Co cestou uvidíš

Tento popis je pouze ilustrační. V reálu může být úplně jiný, neber ho za slovo!

1. den: Odlet z blízkosti ČR nebo přímo z ČR.

2. den: První den v místě, kam doletíme - určitě ti povím něco o tom, kam jsem tě dovezl, představím ti místní kuchyni, zvyky a pokud to zákon dovolí, uděláme si seznamovací party . V opačném případě si dáme seznamovací čaj.

3. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit. Víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

4. den: Čeká tě nejen poznávání kultury ve městech, ale i příroda, protože hory jsou naše radost, tak se do nich vypravíme!

5. den: Určitě zajdeme i za místníma.  Povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

6. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí. Takže tě čeká pár dní v přírodě. Že by sis vylezl/a první třítisícovku?

7. den: Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

8. den: Tenhle den si dáme nějakou místní adventure atrakci. Projedeme se na raftech nebo skočíme bungee nebo vysekáme díru v ledu a půjdeme se koupat anebo podojíme velbloudy?

9. den: Je třeba myslet i na sebe. Uděláme si relax a zůstaneme na jednom místě a budeme se prostě válet. Jestli to bude u moře nebo s výhledem na moře? Uvidíme.

10. den: Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

11. den: Výprava do neznáma končí, přílet do Evropy - někde blízko ČR.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace