Azory - PLNO

Termín 11 - 19. 03. 2023
Odjezdupřesníme podle letenek
DestinacePortugalsko
Číslo akce852
Účastníků9
Cena14 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Portugalské souostroví Azory je nezápadnější výspou Evropské Unie, vulkanickým kouskem země, který se nad oceán tyčí až do výšky 2 357 m. Je tvořen několika ostrovy a my navštívíme ostrov Sao Miguel. Ten je největším z celého souostroví a ukrývá na sobě řadu zajímavých míst. Budeme se toulat krajinou, na kterou naše oko není tolik zvyklé, koupat se v oceánu, v horkých pramenech, stanovat na divoko, sledovat úchvatné západy slunce nad oceánem, prozkoumáme jediné čajové plantáže v Evropě a spoustu dalších parádních míst. V Atlantiku navíc panuje v tomto období příjemné klima, ideální na pořádné výšlapy a zároveň dostatečně teplé, abychom v noci neumrzli a mohli se i vykoupat v moři. Večery budeme trávit s výhledem na zapadající slunce na obzoru se sklenkou dobrého portugalského vína s partou kamarádů tak, aby jsi na to nikdy nezapomněl. Bude to stát za to!

Malá ochutnávka

Náročnost 2+ z 5

Bude to hlavně pohodová záležitost, žádné velké strádání se konat nebude, takže houževnatost a nezdolnou vůli můžeš klidně vypůjčit kámošovi, který se chystá na sněžnice. Přibal radši úsměv na tváři a nepromokavou bundu, je možné, že trochu sprchne :-). Úplně flákat se ale taky nebudeme a protáhneme si svaly na kratším treku. Ale neboj, žádné velké extrémy nebudou, jedeme si to hlavně užít!

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Jirka Střípek

Jirka Střípek, drsnej týpek! Když ho v mládí odtrhli od bratra Tarzana, aby se socializoval, povedlo se jim to jen zčásti. Protože do přírody, především do hor, ho to táhne pořád. Zároveň má však rád i lidi, a tak se z něj stal učitel. Ale bere to spíš jako koníček než diagnózu. Přes týden se snaží obohatit studenty, ve volnu se snaží obohatit sám sebe cestováním. Bát se nějakých mouder na výpravě?! Cha! Nikdy! Na výpravě je totiž na své dovolené. Od Jirky můžete čekat nečekané – se strachem z výšek si vyšlápl na Stok Kangri (6153 m n. m.), se zlomeným kotníkem „prošel“ dvě země (ve Vietnamu mu řekli, že kotník je „OK“). Kdo ho poznal víc, ví, že je na něj spoleh jak na málokoho, a můžeš si být jist, že se o tebe skvěle postará.

j.stripek@seznam.cz 737729284 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Na Azory se dopravíme letecky do města Ponta Delgada. Létá sem letecká společnost TAP z Prahy / z Vídně s přestupem v Portugalsku. Na celou dobu si na místě půjčíme auta a ostrov křížem krážem projedeme. Bylo by fajn mít v záloze řidiče i z vašich řad.

Ubytování

Spát budeme 4 noci v guesthousu, 4 noci v kempech, nebo ve volné přírodě. Stany a spacáky tedy s sebou.

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme portugalskou kuchyni a vynikající víno, které se zde pěstuje na unikátních vinicích zapsaných dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Shrnutí

 14 990 Kč  Cena
11. 3. - 19. 3. 2023 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou aut, naftu, poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 4x ubytování v hostelu, poplatky za kempy
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.) 
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z ČR přes Lisabon do Ponta Delgada. Podle letenek strávíme noc v Liasbonu, nebo rovnou v Ponta Delgada.

2. den: Přílet do Ponta Delgada (bude záležet na času příletu, podle toho se bude odvíjet program prvního dne) vyzvednutí auta z půjčovny a prohlídka města. Možnost navštívit ananasové plantáže Ananases Arruda. Nocleh v Ponta Delgada v hostelu.

3. den: Přejezd k jezeru Sete Cidades a trek kolem kráteru starého vulkánu. Spaní v campu poblíž jezera.

4. den: Přejezd na východní pobřeží k horkým pramenům Ponta do Ferreira a koupání. Přesun do vesničky Mosteiros, pojdeme si trochu pobřeží, dáme oběd a vystoupáme na přilehlý vrcholek Pico do Mafra, odkud bude krásný rozhled po okolí. Pak přejezd do střední části ostrova. Spaní poblíž Lagoa do Fogo.

5. den: výlet k vodopádu Salto do Cabrita a návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech. Procházka v okolí jezera lagoa do Fogo. Odpoledne přejezd k jezeru Lagoa das Furnas. Ve vesnici Furnas jsou rovněž termální prameny, kde se dá koupat. Spaní v campu.

6. den: Trek kolem jezera Lagoa das Furnas a výstup na Pico do Ferro. Ubytování v hostelu v Algarvia.

7. den: Výstup na Pico da Vara nejvyšší vrchol ostrova, výlet k jezeru Poco Azul. Navečer přesun do campu v Porto Formoso.

8. den: Návštěva jediných Evropských čajových plantáží Porto Formoso a Gorreana a jejich okolí. Přesun zpět do Ponta Delgada. Spaní v guest housu

9. den: Odlet do zpět ČR.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace