Víkend na seakajaku - Spreewald

Termín 11 - 14. 05. 2023
Odjezd6:00 od brněnského Futura
DestinaceNěmecko
Číslo akce862
Účastníků8
Cena7 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Mořské kajaky už nejsou u nás v Expedition clubu žádnou novinkou. Už víš jaké to je sbalit se do téhle dlouhé lodě a vydat se do slaných vln Jadranu? Dovedeš si ale představit, že sedíš v lodi a jsi uprostřed lesa? Výlet trochu z jiného soudku. Německý Spreewald je lesnatá oblast jejímž středem protéká řeka Spréva. V okolí kolem hlavního koryta jsou stovky kilometrů přirozených i umělých kanálů. A my alespoň pár desítek kilometrů prozkoumáme v seakajaku. Protože z většiny kanálů je to ke břehu coby kamenem dohodil a někdy i mnohem méně, je výprava ideální i pro úplné začátečníky. Neurazí ale ani zkušené mořské vlky, plout lesem je zkrátka úplně nový zážitek. Těšit se můžeš na spoustu samoobslužných zdymadel a nakládané okurky na 100 způsobů vč. okurkového rádleru. Mimo lesy budeme proplouvat vesničkami s typickou architekturou Lužických Srbů. Zkrátka vodáctví z jiného pohledu.

Celá oblast lesů je podmáčená a navíc se jedná o biosférickou rezervaci UNESCO. Nebudeme proto spát na divoko, ale po celou dobu výletu zůstaneme v kempu. Přímo z něj budeme podnikat jednodenní výlety do okolí.

Malá ochutnávka

Náročnost 2

Trasa je určena začínajícím kajakářům i všem co chtějí poznat něco úplně jiného než doposud. Na kanálech nás nečekají vlny, ideální příležitost vyzkoušet zda zvládneš pádlovat více dní po sobě.  Denně nás čeká 15-20 kilometrů. Ideální je i v tomto případě mít za sebou krátkou vyjížďku v kajaku, ať alespoň trochu víš do čeho jdeš. Můžeš využít pravidelného pádlování na brněnské přehradě.  Můžeš kontaktovat průvodce, Cupi ti určitě ráda odpoví na všechny otázky.

Bezpečnost

Břehy v kanálech jsou téměř na dosah. Akce je tak maximálně bezpečná i pro úplné začátečníky. Nečekají nás proudy ani vlny. Budeme navíc plout s veškerým vybavením, jako kdybychom se plavili po moři. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Průvodce

Cupi je zkušenou instruktorkou a má za sebou nejednu dlouhou výpravu od moří skandinávských až po Středozemní. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora na výpravě je 8!.

Tereza Cupáková

Vodačka, pohodářka, bojovnice proti silám chaosu a strážkyně pořádku 

Cupi jsem poprvé viděl jako vedoucí v turistickém oddíle, ale znám ji jako vodačku tělem i duší. Už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Dali jsme si spolu za cíl dovést výpravu Expeditionu na Faery a tyto zapomenuté ostrovy na kajacích obeplout. To je ale vyšší dívčí, proto si pro nás připravuje řadu jednodušších výprav, na kterých si pro to naverbuje svoji budoucí posádku :). Mimo to, že je skvělá průvodkyně, je taky naše administrativní eso v rukávu, které na čas nahradilo Kiku v našem kanclu. 

 • Cupi je držitelem licence Instruktor vodní turistiky
terez.cupakova@gmail.com 723 800 613 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme v příjemném malebném kempu přímo u kanálu. V kempu je možné objednat si ranní pečivo, pro nevlídné počasí je zde vytápěná společenská místnost. Ubytování je v ceně výpravy.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). Na snídani je možné si objednat čerstvé pečivo. Svačinu na celý den si povezeme s sebou. Některé dny potkáme občerstvení přímo u kanálu. Okurkový rádler a typickou sprévskou  palačinku rozhodně musíme ochutnat.

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 7 990 Kč Cena
11.5. - 14.5. 2023Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Pronájem kajaku, vesty a lodního pytle
 • 3 noci ubytování v kempu ve vlastním stanu vč. poplatku za vstup do NP
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Brna brzy ráno. Po domluvě je možný i nástup v Praze. Kolem poledne dorazíme do kempu, ubytujeme se, dáme si oběd a vyrazíme na první odpolední plavbu.

2. - 4.den: Budeme podnikat jednodenní výlety po kanálech dle aktuální nálady a sil. Místní krajina toho nabízí hodně. Lužní lesy, dnes protkané kanály na kterých potkáš nejrůznější konstrukce, včetně samoobslužných zdymadel se kterými je správná sranda. Původní kraj lužických Srbů je zaslouženě národním parkem zapsaným v seznamu UNESCO. Čtvrtý den odpoledne naložíme kajaky zpět na vozík a vyrazíme na cestu domů.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace