Silvestr v Maroku - PLNO

Termín 30. 12. 2022 - 09. 01. 2023
OdjezdSraz upřesníme podle letenek
DestinaceMaroko,Sahara
Číslo akce863
Účastníků9
Cena18 490,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Krajina na jihu Maroka je prastará, pustá a prázdná. Pohled na ni je však zvláštní balzám pro duši. Zlaté písečné duny a strohá kamenitá pustina s bizardními skalními útvary, které po miliony let formovala voda, vítr a slunce. Člověku se zaryje silně pod kůži a v myšlenkách se sem stále vrací. Břehy této pouštní říše omývá nekonečný oceán a jeho divoké vlny vytrvale bičují a buší do útesů, které mají tuto bitvu předem prohranou. Síla oceánu je nekompromisní a fascinující. Přístav Sidi Ifni, jedno z posledních významných měst před branami Západní Sahary, je umně zasazeno do těchto nádherných přírodních kulis. Na první pohled trochu jiná architektura a absence arabské urputnosti prodat za pár dirhamů i nos mezi očima, dává tušit, že toto místo je trochu z jiného těsta. Patřilo totiž kdysi Španělsku. Je to skvělé místo pro oslavu nového roku, jelikož nad ním Alláh trochu přimhouřil oko. Není tady problém jít si zasurfovat a dát si pak v baru na pláži plechovku vychlazeného piva při západu slunce.

Kromě surfingu a pouště nás čeká taky trek v horách. Místňáci s oblibou říkají: "Mama Africa, Papa Atlas", no a my dodáváme "děda Antiatlas". Přišli jsme totiž na to, že trek v pohoří Antiatlas a výstup na jeho nejvyšší vrchol Jebel Sirwa, je mnohem lepší zážitek než turismem znásilněný Jebel Toubkal. Vyhradíme si tedy čas taky na průzkum tohoto starého pohoří a pokusíme se zdolat jeho střechu - vrchol Jebel Sirwa - který se tyčí do výšky 3304 m. Pevně věřím, že až vysypeme doma písek z bot, nikdo z nás nebude litovat dne, kdy vyplnil přihlášku.

Průvodce

Daniel Bokiš

Dan alias Ginger byl jedním z našich nejaktivnějších členů. Procestoval s námi třeba Bosnu, Finsko, Pobaltí, Ukrajinu, Rumunsko. A jak už to bývá, z aktivních členů se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Při cestování nejraději kombinuje poznávání rozmanité přírody ale také místní kultury a gastronomie a mimo hor a rušných měst ho najdeš lézt po skalách nebo surfovat v oceánu. Poslední dobou se motá a už rok digitálně nomádí po Amerikách od kanadské divočiny přes kostarické pláže, kolumbijskou džungli až po peruánské hory a pouště. Už se nemůže dočkat, až tyto i další místa procestuje s Tebou!

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web daniel.bokis@gmail.com ‭+420 775 720 781‬ Reference

Náročnost 3 z 5

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Maroko je bezpečná země, která je k cestovatelům velmi vstřícná. Není se čeho bát a mnoho našich předešlých výprav je toho skvělým důkazem. Na místě jsou otevřené restaurace, hotely, muzea a aktuální situace je pro turisty velice příznivá.

Doprava

Doprava letecky, po ose Vídeň - Agadir.
Letenky nejsou v ceně a doprava na letiště také ne. Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě ve stejném termínu. Na místě se budeme pohybovat vypůjčenými auty.

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v pouštním táboře, ve stanech v horách, v guesthousech nebo na pláži při šumění oceánu. Bude to prostě mix všeho.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. V Maroku ale není problém kdekoliv koupit arabské pochoutky za slušnou cenu, proto preferujeme jídelníček "co Maroko dá".

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou jak oblečení na cestování, tak i na hory. Seznam doporučené výbavy ti pošleme v našem checklistu. Důležité části výbavy ti zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš ZDE

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Do Maroka se dostaneme bez víz. Stačí cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu ze země. Co se týče očkování, je pro návštěvu Maroka doporučeno očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. Více info na stránkách očkovacího centra ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.

Shrnutí

18 490 Kč Cena
 30.12. - 9.1. 2023Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování v Maroku (s výjimkou dvou nocí venku budeme vždy v apartmánu, guesthouse nebo v beduínském táboře)
 • Veškerou dopravu na místě
 • Zapůjčení dvou osobních aut pro celou skupinu, poplatky za dálnice a pohonné hmoty
 • Dvoudenní program v dunách Sahary, doprava v džípech do dun a přespání v beduínském táboře
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, lana atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Leteckou dopravu do Maroka
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy
 • Zapůjčení surfového vybavení

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Agadiru, vyzvednutí aut a přejezd do Sidi Ifni, přístavního města na jihu. Ubytujeme se v pronajatém domečku se střešní terasou, který se nám stane na následující 3 noci útočištěm. 

2. den: Celý den surfování v Sidi Ifni, půjčíme si výbavu a zkusíme, jaké to je krotit divoké vlny atlantiku. Večer nás čekají oslavy nového roku na terase s výhledem na moře! 

3. den: Dopoledne si necháme na zotavení po předešlé noci a zbytek dne strávíme opět ve vlnách atlantiku na surfu. Spaní opět v pronajatém domečku. 

4. den: Přesun do Městečka Foum Zguid, který je branou do Sahary a nabízí neopakovatelnou atmosféru pouštního města. Poblíž se nachází jedny z největších písečných dun v Maroku. Ubytujeme se v některém z místních riádů a připravíme se na následující 2 dny v poušti. 

5. den: Dvoudenní výlet v offroadech do nitra Sahary mezi písečné duny. Noc strávíme v beduínském pouštním táboře. 

6. den:  Z písečných dun si to namíříme rovnou na střechu pohoří Antiatlas. Dopoledne se vrátíme zpět do Foum Zguid a poté nás čeká přejezd a na jeho konci parádní vesnička v horách, kde se pěstuje šafrán a slovu turismus zde místní ještě moc nerozumí. Noc ve vesnici.

7. den: Ráno opustíme šafránovou vesničku a za doprovodu místních dětí, a jejich všetečných dotazů, se vydáme na trek k nejvyššímu vrcholu pohoří Antiatlas, Jebel Sirwa (3304 m). Tento den nás čeká zhruba 9 km do krásného údolí pod masívem Sirwa, kde na zeleném paloučku živeném horským pramenem rozbijeme tábor. Spaní ve stanu.

8. den: Na lehko vystoupíme na vrchol Jebel Siroua (3 304 m) a uděláme si okruh v jeho okolí. Vrátíme se zpět ke stanům a dáme si zasloužený oddech v základním táboře. Po odpočinku sbalíme tábor a přesuneme se zpět k autům. Navečer přejedeme do města Taroudant a nasajeme atmosféru starobylé mediny. Noc v riadu. 

9. den: Ráno skočíme na tradiční marockou snídani a pak si užijeme prohlídku města a navštívíme tržnici. Odpoledne se přesuneme opět na pobřeží, tentokrát do vesnice Taghazout, surfařské mekky Maroka. Seženeme něco na gril a přesuneme se na pláž, kde přespíme pod širým nebem při šumění oceánu. 

10. den: Ráno vyrazíme někam na dobrou snídani na pláži a po dlouhém cestování si užijeme pohodový poslední den, buď krátkým výletem po okolí, nebo opět surfováním a koupáním v oceánu. Spaní v apartmánu případně v guesthouse.

11. den: Všechno pěkné má svůj konec a v nejlepším se má přestat, takže zazvonil zvonec a výpravy je konec, zamáváme šátečkem a nasedneme do éra směr starý kontinent. Přílet večer do Vídně

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace