Akce pro aktivní členy - Roháče

Termín 07 - 09. 10. 2022
OdjezdOstrava
DestinaceSlovensko
Číslo akce871
Účastníků8
Cena0,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Akce je určena pouze aktivním členům

Západní tatry asi netřeba příliš představovat. Jejich hřebenovka je jeden z nejkrásnějších horských přechodů na Slovensku a srdcovka nás všech, kteří do hor od mala jezdíme. Úplně celou ji asi za víkend nezvládneme, ale to vůbec nevadí. Jde nám hlavně o to, užít si víkend s partou našich členů, protáhnout kosti a potkat Staré známé :). Na téhle akci bude průvodcem Michal Just, horal tělem i duší a čerstvá posila do našeho týmu. Máš tak super příležitost poznat borce, který před pár lety například vedl expedici na Pik Revolucii v Tádžikistánu, žil nějaký čas na Novém Zélandu a procestoval spoustu zajímavých zemí. Michal si pro tebe tentokrát připravil tuhle TRASU s přespáním na Žiarské chatě. Kde jinde pořádně pokecat o horských dobrodružstvích než právě v srdci Roháčů? 

Malá ochutnávka 

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Michal Just

Architekt, horal, skialpinista

Duší horal, hlavou architekt. S lezením začal už v útlém věku a postupně se ze Štramberského vápna přes Rabštejnskou rulu dostal až k pískovci a vysokým horám. Před pár lety čuchl ke skialpinismu a k jízdě ve volném terénu a zrodila se nová posedlost. V posledních letech ho tak nejčastěji najdeš jak se koupe v prašanu, brousí hrany na tvrdých ledových plotnách nebo si užívá poslední zbytky jarního firnu někde ve žlabu. Jak sám ale dodává, to co ho v horách baví, zdaleka není jen adrenalin. Michal si plnými doušky užívá i trekování a toulky horskou krajinou, která mu dodávají klid na duši a prostor k přemýšlení. Práce architekta je náročná a vyžaduje pořádnou duševní hygienu. Michal v horách dobíjí baterky a nachází inspiraci. Další vášní je pro něj poznávání nových míst, kultur a lidí. Cestovatelské a objevitelské choutky ho zavedly například na Nový Zéland, do Nepálu, Bangladéše, Tadžikistánu či na Kubu. Zároveň jako vedoucí spoluorganizuje akce pro děti, kde se v nich snaží probouzet to, co před lety podobně vzplálo v něm.

justmichal2@gmail.com 704701872 Reference

Doprava

Naší Expediční dodávkou z Ostravy na začátek Žiarské doliny.

Ubytování a stravování

Jednu noc strávíme venku při začátku plánované trasy a druhou přespíme na Žiárské chatě. Nocleh si hradí každý sám.  

Výbava a půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš ZDE

Shrnutí

7. - 9. 10. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena 0,-Složíme se pouze na společné náklady za auto, případně další společné výdaje.

Co cestou uvidíš

1. den: Večerní odjezd z Ostravy do Žiaru, kde přespíme a ráno vyrazíme na dvoudenní přechod. 

2. den: Vyrazíme z parkoviště na začátku Žiarské doliny a přes Jaloveckou a Bobroveckou dolinu postupně vystoupáme na hřeben. Čekají nás vrcholy Zuberec, Brestová, Salatín a Baníkov. Na večer sestoupíme do Žiarské doliny a na Žiarské chatě strávíme noc.

3. den: Vystoupáme opět na hřeben a čeká nás přechod přes vrcholy Plačlivé, Ostrý Roháč, Volovec, Hrubý vrch, Magura a Ostredok. Poté sestoupíme přes Jamnickou dolinu zpět k autu a ve večerních hodinách se vratíme zpět do Ostravy, případně až do Brna. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace