Proč se stát členem Expedition Clubu?

Expedition Club je spolek a zároveň i cestovka, který spojuje všechny nadšence do cestování, sportu či dobrodružství, vlastně kohokoliv, koho nebaví sedět doma na zadku. Chceme sdružovat lidi s podobnými zájmy a touhou vyrazit  na pár dní či týdnů za dobrodružstvím a pořádně si to užít. Ale tím zdaleka nekončíme! Protože moc dobře víme, že jakmile vylezeš svou první třítisícovku, začneš se koukat po čtyřtisícovkách, chceme, aby sis posunul své hranice, kondičku i cestovatelské sny. A proto děláme to, co nikdo jiný nedělá – organizujeme pro naše členy zdarma jedinečné akce a expedice. Pokud by sis chtěl přečíst více o smyslu toho co děláme, navštiv naši stránku FILOSOFIE.

Co Ti to přinese?

Když jedeš s námi,  můžeš a nemusíš se naučit spoustu věcí. Ať už spojených s cestováním nebo outdoorovými znalostmi. Naučíš se samostatnosti, poznáš spoustu zajímavých lidí a lehčí výzvy pro Tebe už nebudou překážkou. Budeš moci jít dále a výše, a to společně s partou lidí, kteří to mají podobně. Poznání nových lidí, míst i zážitků je to, co ti po výpravě s námi zůstane. To co si ale ve skutečnosti opravdu odneseš, je jenom na Tobě. My Ti proto připravíme jen vhodné prostředí.

Pořádáme expedice, výpravy, víkendové akce, tréninky, přednášky, srazy, podělíme se s tebou o své znalosti, půjčíme ti naše vybavení a další. Všechny výhody jsou popsány v následujícím odstavci.Dva typy členství

V Expedition Clubu rozlišujeme dva typy členství – základní a aktivní. S každým typem se pojí jiné výhody a jiné závazky. Bez toho, abys byl naším členem, se nemůžeš zúčastnit žádné z našich super akcí. Pokud si nejsi jistý tím, zda jsi aktivním členem, nemáš členskou kartičku atp., počkej chvíli - všechno se dozvíš :-)

A) ZÁKLADNÍ ČLENSTVÍ 

Aby ses mohl stát základním členem spolku, je nutné splnit následující podmínku:

 • Účast alespoň na jedné zahraniční akci Expedition Clubu.

I přesto, že nejsi člen, můžeš vyplnit přihlášku, a pokud ti ji schválíme, již můžeš čerpat výhody základního členství. Základní členství ale získáš až po návratu ze zahraniční akce, do té doby jsi čekatel.

Výhody základního členství: 

 • Výpravy – účast na našich výpravách. Aktuální seznam chystaných výprav najdeš ZDE.
 • Víkendovky – pořádáme zdarma krátké akce, na kterých nás můžeš blíž poznat a udělat si představu o tom, co děláme, a jestli se s námi chceš vydat někam dál. Na aktuální seznam se podívej ZDE.
 • Snížené Storno - pokud za Tebe nalezneme náhradu, platíš jen snížené storno. Viz smluvní podmínky část. 7.
 • Půjčovna – pro naše členy máme k dispozici půjčovnu vybavení ZDE 
 • Konzultace a poradenství – chystáš se na nějakou cestu sám a nejsi si něčím jistý? Nestyď se nás zeptat – rádi ti poradíme, jak se na takovou výpravu nebo expedici připravit, co si vzít s sebou, jak si sehnat dopravu, vyřídit doklady, na co si dát pozor atd. 
 • Kulturní činnost v Klubovně – můžeš si zajít na zajímavé přednášky, srazy z akcí, promítání atd., v případě potřeby tu můžeš i přespat. Pro bližší info klikni ZDE.

B) AKTIVNÍ ČLENSTVÍ

Aby ses mohl stát aktivním členem spolku, je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

 • účast alespoň na třech zahraničních akcích Expedition Clubu
 • účast alespoň na jedné zahraniční akci, přičemž ti průvodce na základě pozitivního dojmu aktivní členství udělí

Aktivní člen získá nemalé výhody:

 • Přednostní přihlašování na akce - na některé akce mají aktivní členové přednost v přihlašování. Více níže na této stránce.
 • Expedice – pouze aktivní člen se může účastnit jedinečných expedic, které zdarma organizujeme! Co jsou to expedice a jaké máme momentálně v plánu, se dozvíš ZDE.
 • Snížené Storno o 50% - pokud za Tebe nalezneme náhradu, platíš jen snížené storno, a to o 50% nižší než základní člen. Viz smluvní podmínky část. 7.
 • Akce a výpravy pro členy či aktivní členy – účast na specifických akcích a výpravách, které děláme jenom pro naše členy za „odměnu“. Mohou to být např. alpské výstupy. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.
 • Přednostní právo na účast na akcích – Na Silvestry a vybrané akce mají aktivní členové přednost v přihlašování. Informace o tom posíláme vždy v newsletteru.
 • Přednostní informace - Aktivním členům zasíláme newsletery a novinky o den dříve, aby měli náskok a lepší přehled.
 • Členská kartička – bude ti vystavena frajerská kartička a na ní budeš mít kromě důležitých čísel navázané různé výhody. Víme, že kvalitní vybavení na cesty nepořídíš za pakatel, a rádi alespoň trochu ulevíme tvé peněžence formou různých slev, které nám po dohodě poskytují některé outdoor shopy. Jsi aktivní člen a nemáš kartičku? Zažádej si oni vyplněním formuláře ZDE.
 • Slevy - 20 % na produkty od Tilaku a 15 % na spacáky Patizon
 • Půjčovna – aktivní členi mají půjčovné za zvýhodněnou cenu. Půjčovna vybavení ZDE 
 • Půjčení satelitního telefonu – po domluvě, pokud jedeš na svoji expedici.
 • Všechny výhody základního členství, viz výše

chceš zjistit jestli jsi už aktivním členem klubu? Zeptej se nás na: info@expeditionclub.cz

Akce Expedition Clubu

Kromě klasických výprav organizujeme ještě spolkové akce pro naše členy, které pro Tebe děláme bez nároku na odměnu. Máš je úplně zadarmo – jedeš pouze za vlastní náklady. A jaké to jsou akce?

1) Expedice

Vždycky jsem si přál, aby Expedition Club dostál svému jménu a pořádal skutečné „expedice“. V dnešním světě je slovo expedice nadužíváno a označuje se jím často jakákoliv výprava. Expedice by přitom v sobě měla nést nějaký nový prvek, ať už objevitelský, výzkumný nebo účelový. Dokonce i my jsme dělali expedice – neexpedice. Dnešním dnem se to však mění a Expedition Club pouští do světa nový unikátní projekt. 
Každý rok chceme realizovat alespoň jednu expedici, které se nebudou stydět nést své jméno a ty ji můžeš být součástí. Tyto expedice budeme organizovat zadarmo a umožní našim aktivním členům posunout si své hranice a vydat se tam, kam by se sami neodvážili nebo neměli s kým se odvážit! A proč jsou pouze pro aktivní členy? Tyto expedice mohou být náročné jak na fyzičku, tak na psychiku, mohou být nebezpečné a často je tu velmi silně zastoupen faktor nejistoty. Na expedici jedeme jako banda kamarádů a každý za sebe nese vlastní odpovědnost. Proto chceme každého účastníka dobře znát. Při výběru je třeba splnit přísná kritéria. Každá expedice je unikátní a vyžaduje individuální přístup, proto se několikrát před akcí všichni sejdeme. Důležité ovšem je, že je otevřena každému aktivnímu členu, který splní podmínky výběru.

A jaké byly expedice v minulých letech?

2) Víkendovky     

Jsou to kratší akce, které trvají maximálně prodloužený víkend a jejich geografickým cílem je hlavně ČR a blízké pohraničí. Účelem je poznat krásy blízkého okolí a strávit společně pohodový čas. Je to taky příležitost poznat nás blíže, pokud nyní váháš, zda s námi někam vyrazit na delší akci.
Víkendovky jsou akce pro členy i nečleny klubu, které organizujeme zdarma. Jedeme jako parta kamarádů a pouze se skládáme na společné náklady. Tyto akce pořádáme jednou za měsíc. Seznam víkendovek najdeš ZDE.

3) Akce pro aktivní členy

Tyto akce jsou pouze pro aktivní členy, s kterými jsme se už osobně setkali na výpravě. Organizujeme je zdarma párkrát do roka a jsou pro naše členy za odměnu. Např. alpské výstupy, výroční akce, grilovačky… Akce jsou buď úplně zdarma, nebo se skládáme na společné náklady. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.

4) Podporujeme mladé cestovatele

Několikrát do roka organizujeme výpravy pro mladé cestovatele ve věku do 24 let. Organizueme je bez nároku na zisk pod vedením mladých průvodců, kteří sami sbírají své zkušenosti s cestováním. Náš důvod je prostý: Kdysi pro nás každá cesta představovala výzvu a dobrodružství a když nyní realizujeme náročnější projekty v místech, kam nás to táhne, neustále těžíme z těchto základů, které jsme si vybudovali. Naše první objednávka v restauraci z menu, které jsme nedokázali přečíst, domluva s automechaniky, kteří rozuměli víc autu než nám, probdělá noc ve stanu v tenkém spacáku, společné vzpomínky s lidmi, se které jsme na výpravě poznali a spoustu jiných zážitků, které nám cestování přineslo. V Expeditionu si stojíme za tím, že chceme budovat cestovatelskou komunitu kamarádů, které budeme podporovat a sdílet s nimi radost z cestování. A proto bychom tento svět chtěli otevřít i mladším, ne tolik zkušeným dobrodruhům, ať mají možnost si sami prošlápnout svou první cestu za poznáním sami, ne pod vedením starých a zkušených. Věříme, že si odnesou stejné nadšení a chuť do dalších projektů, jaké se drží v nás.

Přednostní přihlašování aktivních členů

Existuje celá řada důvodů, proč nás těší, že děláme svoji práci. Jeden z nich je, že na výpravách často vídáme známé tváře našich věrných členů. V takovém případě totiž víme, že se sešla super parta, se kterou je o zábavu a dobrou atmosféru postaráno. Prostě tak, jako při cestování s kamarády. Určitě ale nechceme naši komunitu uzavřít, právě naopak! Noví členové jsou pro nás novou výzvou, inspirací a novými parťáky. Chceme jim však garantovat, že se dostanou do prostředí správných lidí. Proto na nové akce, do míst, kde jsme sami ještě nebyli, dáváme první měsíc přednost v přihlašování aktivním členům. Díky tomu máme jistotu, že se zde utvoří zdravé jádro lidí, které známe a jen tak něco je nerozhází. Výprava zůstává samozřejmě otevřená všem, pouze první měsíc si závazně potvrdíme přihlášky jenom s aktivními členy. Věříme, že je to krok správným směrem a je to i trochu odměna pro ty, kteří jsou nám věrní.
Pokud uvidíš u akce toto logo, znamená to, že se akce jede poprvé a máš na ni jako aktivní člen právo přednostního přihlášení.

 Pravidla a Stanovy Spolku najdeš ZDE

A to jsme my!