Dan Born

Inspirátor, tahoun, tak trochu ajťák, pískař klikař.

Jestli můžu o někom říct, že jsme si ho v klubu vychovali, tak je Dan ten nejlepší příklad. Absolvoval s námi nejméně 10 akcí jako účastník a během nich nám přirostl k srdci. Jak už to bývá, z účastníků se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Od té doby do toho Dan jak se patří šlape a má na pažbě nejeden cenný zářez. Společně s Láďou Smržem, jako nejmladší člověk, přešel zamrzlé jezero Bajkal. Vedl výpravu do Kazachstánu na odlehlé čtyřtisícovky. Absolvoval expedici po zemi z ČR podél západního pobřeží Afriky až do Gambie a v létě 2021 byl s námi v Pákistánu, pokoušet osmitisícový vrchol Gasherbrum II. Do budoucna má prý ještě velké plány, a tak se máme v jeho podání na co těšit. Dan žije v Praze kde ho zaměstnává hlavně platební appka Twisto, na jejímž vývoji se podílí. Nejčastěji ho můžeš potkat v jeho žluté dodávce Žloutkovi jak parkuje někde u skal. Není toho málo a bude toho víc, holt silnej ročník 1997. O tomhle klukovi ještě hodně uslyšíme. 

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně články nečtu, ale tohle je fakt sranda :D

  • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu - Více ZDE
  • 2019 - Dan v zimě přešel jako nejmladší člověk zamrzlé jezero Bajkal v rekordním čase 16 dní 6 hod 6 min. Expedice BaikalBois 2019.


Facebook Web me@danborn.cz Reference Přejít zpět