Pavel Burda

Pavlův život dlouho ovládala touha být skvělým volejbalistou, ale brzy po odchodu na vysokou školu ho začaly táhnou dálky a sny o dobrodružstvím.  Letní měsíce trávil stopováním po Evropě či blízké Asii s rozpočtem asi jeden dolar na den a z první výplaty se konečně vlakem vypravil procházet po Kavkaze. Výstup na Elbrus byla v roce 2006 první vlaštovka. Od trekování v nejvyšších pohořích Asie se dostal k samotným výstupům na horské velikány. Od roku 2013 má za sebou úspěšné výstupy na tři sedmitisícové a tři osmitisícové vrcholy světa, včetně krajně ceněného výstupu na horu Nanga Parbat. Jako další výzvu nicméně přibral manželství a založení rodiny. Dvě malé děti, chápavá manželka, zlatý retrívr Manáslu a hypotéka mu přinášejí každodenní rozptýlení. 

Pokud Pavla vyfasuješ jako průvodce, můžeš se těšit na vyprávění z nitra horolezcovy duše. Připrav se na nekonečnou zásobu příběhu z horolezecké historie a současnosti a někdy do vás bude pumpovat až neúměrně velkou dávku černého humoru a humoru obecně. A až ti dojdou fyzické síly, tak Tě přesvědčí, že tohle je to, co jsi vlastně chtěl/a.

  • 2021 - Gasherbrum II  - (8035 m n.m. , Pákistán) - úspěšný.  Společně s Martinem a bandou Expe - více ZDE
  • 2018 - Nanga Parbat  -  (8125 m n.m. , Pákistán) - úspěšný
  • 2015 - Výstup na Manáslu  - (8163 m n.m. , Nepál) - úspěšný.  Společně s Martinem a Poldíkem
  • 2013 - 2019 - Muztagh Ata (7546 m n.m. , Pamír, Čína), Pik Korženěvské (7105 m n.m. , Pamír Tádžikistán), Chan Tengri (7010 m n.m. , Ťan-Šan, Kazachstán)
  • Jeho život se řídí heslem „Nic neodkládej, aby ses pak někdy vůbec dočkal.“
Facebook pavel.burda82@gmail.com Reference Přejít zpět