Mongol rally

Mongol rally je nejdelší vytrvalostní závod planety. Pokud mluvíme o planetě Zemi, aby bylo jasno. A jediný, ve kterém výsledný čas nehraje roli. Vítězem je totiž každý, kdo závod dokončí. Jede se špatnými slabými auty po špatných cestách. Nikdo za sebou nemá podpůrný tým, mechaniky, maséry, kuchaře a další support, který je na podobných podnicích standardem. O to větší ale musí být koule a odhodlání musí člověk mít, aby vykompenzoval nedostatek dříve zmíněného. Jistý stupeň šílenosti je také důležitým předpokladem k zdárnému absolvování akce. Zkrátka, tenhle podnik není pro každého...

Naši kamarádi a průvodce Adam Stejskal, vyráží dnes 16.7. 2018 na tuto dobrodružnou cestu do Mongolska ve starém vozu ruské výroby UAZ-452, slangově Buchanka. Expedition club je partnerem jejich odvážného počinu a finančně podpořil High5team (jak si celá petičlenná posádka přezdívá) v jejich snažení dostat tento vrcholný výtvor ruských konstruktérů (jehož sériová výroba začala v roce 1965 a s drobnými úpravami trvá dodnes) až do ruského Ulan Ude. Zda se jim to podaří budeme bedlivě sledovat na jejich facebookovém profilu a samozřejmě držet palce! Více se o Mongol rally a High5team najdeš na jejich webu. 

www.high5team.cz
www.facebook.com/high5team.cz/

P.S. Až se Buchanka vrátí ze své daleké cesty, budeš mít možnost užít si s ní taky trochu srandy na naší výpravě na Podkarpatskou rus a zažít Babí léto na Poloninách a Survival. Pokud ti nevyhovuje podzim, plánujeme Buchanku provětrat taky na jedné výpravě na jaře.