Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Martin Grossmann

Dvoudenní výsadek, září 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Díky moc za to jak to děláte. S Expedition clubem jsme byl na Ukrajině a teď na Výsadku a určitě to není poslední výprava s vámi, už teď přemýšlím nad dalšími. Na obou výpravách jsem se naučil a zažil něco nového. Průvodce hodnotím velmi kladně. Bylo to strašně super. Zvládá pružně řešit všelijaké situace . Je s ním sranda a nechává prostor i našim nápadům. 

Ověřit referenci

Amálie Chocholová

Podkarpatská Rus pod 24 let, květen 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Nápad vymyslet akci pod 24 let je super - opravdu děkuju za tu možnost jet na tuto akci a také za to, že se uskutečnila přes všechny koronavirové povinnosti! Bylo to skvělé, s lidmi okolo jsme si sedli a ti jsou jedni z nejdůležitějších článků jakékoliv expedice -). Zároveň to byla pro mě fajn možnost okoštovat, jak expediční klub funguje a jestli bych chtěla jet na nějakou budoucí akci, možná někam dál, a jaká je filosofie expedition klubu.

Matěje hodnotím rozhodně pozitivně. Podporoval nás ve chvílích, kdy jsme to potřebovali, jeho jistota a klid a to, že nás tak všechny udržel pospolu i v náročnějších situacích. Ke všem a všemu byl otevřený, milý, komunikativní, řekl nám, jak se věci mají, nehrál si na nikoho důležitějšího, nebo na nějakou autoritu. Taky bylo moc fajn, že jsme si byli na akci všichni i s průvodcem věkově blízko, což si myslím, že nás hodně seskupilo dohromady. Hodně si cením toho, že jsme byli všichni na stejné úrovni - tzn. že jsme se na všem dohodli společně, nebylo to tak, že by nás průvodce nutil k určitému harmonogramu, nebo programu, což je pro mě velké plus -). Jako to je vždycky, nevyšlo všechno podle plánu a myslím si, že se průvodce postaral o veškeré bezpečí a nutný komfort na akci. Zároveň se mi líbilo, že jsme nebyli nuceni držet se plánu, a Matěj nám vždycky předložil různé možnosti řešení a potom společně jsme se dohodli co a jak uděláme.

Rozhodně nejedu s expedition klubem naposledy!

Ověřit referenci

Martin Grossmann

Podkarpatská Rus pod 24 let, květen 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Skvělá destinace a celkový průběh expedice . Sice sem tam cesty byly krkolomné ale v tom to bylo super a byl to zážitek, na který se jen tak nezapomene . Za mě prostě super akce , i když asi něco nevyšlo podle plánu, ale i tak to všechno do sebe krásně zapadlo . A myslím si, že to tak hezky vyšlo bylo průvodcem, ale i skupinkou, kde jsme se byli schopni rozhodovat všichni jako jeden.

Matěj byl super, dalo se sním dobře pokecat a byl pro každou srandu . Líbilo se mi jak nás nechával o cestě a plánech rozhodovat všechny a nevedl to tvrdohlavě sám . Prostě supr parťák a průvodce .

Strašně moc mě tato akce nadchla. Byl to můj první trek v zahraničí a bylo to super, taky to byla moje první akce s EC a určitě ne poslední už teď přemýšlím na jakou další bych se přihlásil . Je super jakým způsobem to v EC děláte a organizujete podobné akce . A určitě EC doporučím mým kamarádům . Byl jsem moc rád za to že mě skupinka vzala tak suprově, i když jsem byl nejmladší. Děkuji za další super zážitek.


Ověřit referenci

Darina

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Chtěla bych pochválit pestrost v možnostech běžkování - luxusně upravené stopy i křupavá divočina. Pestrost v místech pro spaní. Velikost skupiny. Kombinace tam letadlem, nazpět autem. Krásný začátek nového roku.

Matěj mi sedl maximálně. Jsem zvyklá cestovat sama nebo s kamarády a do pořádané akce jsem se nechala přemluvit kamarádkou, a tak jsem se vlastně osoby průvodce bála ) skupinové dynamiky ) Jsem vděčná, že jsem díky Matějovi mohla překonat stereotypy, který jsem o hecujích borcích průvodcích měla, aniž bych si to uvědomovala. Bylo mi příjemný, že Matěj vlastně naší oblast neznal, a tak mohl být uchvacován spolu s námi. Měla jsem v něj velkou důvěru, v jeho cit pro skupinu a užila jsem si prostor, který dával pro společné plánování a rozhodování. Bylo mi s ním dobře, ať už na mrazu nebo u kávových či auto- dýchánků.

Díky za vaší práci, tuplem v době covidu!!

Ověřit referenci

Lucie Savková

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Průvodce byl perfektní! Milý, společenský, pohotový. Nebojí se improvizovat a změnit program dle aktuálních potřeb a chutí skupinky. V každé situaci srší humorem, povzbuzuje skupinku a dokáže vyhecovat i toho nejlenivějšího člena výpravy. Přitom zodpovědný a připravený na každou situaci, při problémech v záloze jedno, dvě řešení. A vše s úsměvem a humorem jemu vlastním.

Ověřit referenci

Pavla Lengalova

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Pochválila bych způsob organizace, všechny informace byly dostupné včas, žádné zmatky, cesta tam s zpět proběhla úplně hladce. Ubytování v Särna bylo přesně šité na tento typ akce. Neměnila bych vůbec nic, vše do sebe zapadalo a tak jaksi patřilo k sobě.

Průvodce byl bez chyby! Nestresuje, nabízí možnosti a nechá skupinu společně rozhodnout. Poradí, když vidí, že to někdo potřebuje. A má v zásobě spousty triků, jak výpravu udělat zajímavou.

Díky! Těším se na další cesty!

Ověřit referenci

Sofia Adamová

Lofoty - na sever od slunce, červenec 2018,  průvodce: Matěj Štrunc

Hodně jsme toho zažili, viděli, zvládli, každý se v něčem musel překonat, jít za hranici svého komfortu, což si myslím, že je hodně přínosná zkušenost. Místa, kde jsme byli byly krásný!!!

Průvodce je podle mě člověk na správném místě! Dokázat pracovat se skupinou různých lidí a potřeb, neni vůbec snadný. Má pro průvodcování vlohy, baví mě, že nechává účastníkům prostor si akci užívat po svém, nikoho do ničeho nenutí, ale zase podpoří v překonání se. 

Ověřit referenci

Hanka Pevná

Lofoty - na sever od slunce, červenec 2018, průvodce: Matěj Štrunc

Líbila se mi vyváženost expedice. Prošli jsme místa, která jsou zajímavá z hlediska přírody, ale i města a kulturně-historická místa. Největší dojem ve mně zanechalo přespávání na nejsevernějším bodu Evropy a na pláži Kvalvika. Jsou to zážitky, které mi zůstanou na celý život.

Matěj je výborný průvodce. Dokázal si poradit v nejrůznějších situacích. Je vidět, že sám hodně cestuje. Uměl mě podpořit a rozesmát, i když mi do smíchu třeba nebylo. Rozhodně bych s ním jela znovu )

Ověřit referenci