Survival

Termín 16 - 23. 04. 2021
OdjezdBrno 22:00
DestinaceUkrajina
Číslo akce483
Účastníků8
Cena8 790,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Ukrajina - nedotčená příroda, hory, kde na turistu nenarazíš, divoké řeky, salaše pasáčků krav a ovcí, nádherný a bohem zapomenutý kraj. Pár značených tras, ale jinak divoká příroda a pro tebe to nejlepší hřiště :-) Survival je hra, taková, kterou jsi ještě nehrál, taková, díky které se poznáš, zjistíš, kde jsou tvoje limity, a zažiješ skvělé věci se svým parťákem. Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které pro vás připravím.

Pokud jsi schopen ujít denně cca 25 km, tak bys měl tuhle akci po fyzické stránce zvládnout v pohodě. Survival ale není jen o překonávání vzdáleností, ale také o spolupráci = budeš mít parťáka - buďto se s ním přihlásíš, nebo ti ho vybereme z řad ostatních přihlášených. Kromě pohybu jsou další výzvou úkoly - musíš jich splnit co nejvíce: Vykoupat se v jednom z horských jezer? Postavit vor? Podojit kravku nebo se vyfotit s jelenem?  Možná... Právě úkoly, orientace v terénu, rozvrhnutí postupu a sladění se svým parťákem dávají téhle akci jedinečnou atmosféru :-) 

Pokud se chceš zúčastnit, musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít (přeplavat, vylézt...) alespoň 20 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě. Survival trvá čistého času 4 dny.
 • Musíš vědět, jak se zorientovat, přežít a postarat se o sebe v přírodě. Nebo se to můžeš naučit v průběhu :-)
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžu odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé nebo dokonce všechny své věci (které ti samozřejmě vrátím po skončení akce). Po dobu Survivalu tak nebudeš mít k dispozici například stan a některé další věci - ale neboj, poradím ti, jak je nahradit ;-) 
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro tebe přijela = po dobu Survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.

Malá ochutnávka

Z této výpravy máme super článek na našem BLOGU.

Náročnost 4

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Jak to probíhá

Po příjezdu na Ukrajinu ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 96 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy - zkrátka žádná dlážděná cestička :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nechytil jsi pstruha? Nenašel jsi jelena a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 96 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí - sečteme body a zjistíme, kdo je vítězem. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale taky o nehynoucí slávu plus překvapení pro vítěze :-)

Bezpečnost 

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží, zároveň to ale celé má zůstat zábavou. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel.

Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí. Po celou dobu akce budeš mít parťáka = budete ve dvou. Jednak se to ve dvou lépe táhne a jednak to je otázka bezpečnosti. Navíc bude každá dvojice vybavena GPS trackerem, kterým vás vybavím - díky němu budu mít přehled o tom, kde se zrovna pohybujete.

Průvodce

Expe Tým

Zatím bohužel není jasné, kdo z našich průvodců tuhle akci pojede. Jedno je však jisté - budeš v dobrých rukou! Ať už to bude Martin, Tom, Ondra, Adam nebo kdokoliv jiný, jsme zkušení průvodci, kteří mají za sebou celou řadu nejrůznějších kurzů. Za každého z nás dáme ruku do ohně!

Facebook Web info@expeditionclub.cz Reference

Doprava

Naší dodávkou, vyrážet budeme z Brna cca ve 22:00.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-) Po skončení Survivalu se o tebe postarám a budeš mít zařízené spaní.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou doporučuji sušené maso a proteinové tyčinky - nevylučuji, že ti ho stejně vezmu :-) Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit = nic brát nemusíš.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Doklady

Pro návštěvu Ukrajiny potřebuješ pas s platností min. 6 měsíců od skončení akce. Pokud máš řidičák, vezmi jej prosím také s sebou.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

Cena8 790 Kč 
16. 4. - 23. 4. 2021 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6


Cena zahrnuje 
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování
 • GPS tracker
 • Příprava trasy a check pointů předem.
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům.
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič, vysílačky  atp.)
 • Závěrečnou párty
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje 
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z ČR. Přesun na Ukrajinu.

2. den: Příjezd na místo určení. Dopoledne si dáme snídani, popovídáme si o celé akci, dostaneš informace o tom, co můžeš a nemůžeš v následujících dnech čekat a popovídám ti taky něco o prostředí, ve kterém se budeš pohybovat. Potom zajdeme na nákup a určíme dvojice. Odpoledne pak začíná Survival = probereme tvoji výbavu - něco ti vezmu a něco ti zase přidám :) Pak nasedneme do našeho super auta a postupně vysadíme jednotlivé dvojice (na různých místech). HRA začíná! :-) Rozbaluješ obálku a čteš si seznam úkolů - je jich hodně a jeden lepší jako druhý. Zjišťuješ, kde se nacházejí tvoje check pointy - body, které tvoří tvoji trasu a po dohodě s parťákem a naplánování strategie vyrážíte za vítězstvím.

3. - 5. den: Survival den = můžu ti slíbit, že jsem pro tebe připravil nádhernou trasu, která tě zavede na vrcholky hor, k horským jezerům i do zapomenutých vesnic, kde většina lidí bydlí v dřevěnicích - nebude to jen překonávání vzdálenosti, bude to super trek úžasnou krajinou!

6. den: Napjatě tě budu čekat v cílovém místě - věř mi, že to bude třešnička na dortu celé akce, nádherné místo, kam se dostaneš s jazykem na vestě, ale určitě šťastný a se spoustou zážitků a snad i splněných úkolů. Potom co dorazíš, přijde na řadu hostina a oslava zvládnutého Survivalu + sčítání bodů a vyhodnocení akce.

7. den: Protože si to určitě zasloužíš, bude tento den na pohodu - vezmu tě na krátký trek, dobré jídlo a zajdeme si taky do sauny. Můžu Tě taky vzít ke krásnému jezeru, podívat se  na vlky a ulovíme nějakou rybu na gril :) Nocleh si dáme v Koločavě na Četnické stanici, takže tě vezmu podívat se na hrob Nikoly Šuhaje a taky do kostela svatého Ducha.

8. den: Ráno vyrazíme do ČR - po cestě se můžeme zastavit na Slovensku v termálech (podle času = podle toho jak rychle zvládneme projet hranice UA/SR). Přesun do ČR.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace