Roadtrip z Barcelony

Termín 30. 09. - 04. 10. 2021
OdjezdLetecky Praha/Vídeň/Katowice
DestinaceAndorra,Francie,Španělsko
Číslo akce724
Účastníků8
Cena3 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Tohle není klasická výprava, akce pro aktivní členy ani víkendovka. Můžeš na ni ale tak nahlížet. Je to něco mezi roadtripem, spolujízdou a poznávačkou. Kuba jede s naším autem "Nanukem" ze Špáňa a potřebuje ho dostat zpátky domů. Aby auto při cestě nezelo prázdnotou, přibírá Kuba spolucestovatele jen za náklady. Po cestě se chce zastavit v Andoře, projít si její nádherné hory, okoupat se na plážích jižní Francie, navštívit hrad Carsassone a jako úvodní třešničku - projít si Barcelonu. Tam si dáte společnou prohlídku města, pár sklenek vína na uvítanou a  tradá na 5-ti denní roadtrip. Výprava je vymyšlena tak, abys využil/a co nejméně dovolené a přitom viděl co nejvíce věcí. Jestli chceš, můžeš přiletět do Barcelony o pár dní dříve. Nebo Tě lákají spíše hory? Za humny jsou Pyreneje a Andorra! Tam už ale musíš na vlastní pěst. 

Malá ochutnávka

Průvodce

Jakub Frank

Asi před čtyřmi lety zpět jsem potkal Kubu. Kluka, který má zapálení pro věc a jiskru v oku. Radil jsem mu s s jeho cestovatelským projektem Travel Native. Málo lidí se dokáže překlenout z fáze plánování do finální realizace projektu. Kubovi se to povedlo. Teď má svůj malý cestovatelský portál. Bere ostatní do jejich srdci nejbližších zemí - do Nepálu a severu Indie. Při cestování chce lidem ukázat nejenom památky, hory nebo krásné pláže, ale hlavně je konfrontovat s místními lidmi. A co dále, chce místní zapojit, dát jim práci, pomoct jim a zlepšit jejich životní úroveň. S Kubou jsme si sedli a nadchli jsme se pro to, jakým způsobem realizuje své výpravy. Proto jsme se spolčili a pořádáme teď některé výpravy společně. No a kvůli Covidu  teď všechny výpravy :-)

  • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web kubafrank24@gmail.com + 420 723 766 694 Reference

Doprava

Cesta tam letecky. Ceny letenek se se dají nyní bez problému sehnat pod 2000 Kč za přímý let. Lety jsou z Prahy, Vídně, ale i Katowic. Pojedeme Nanukem, což je naše expediční auto. Bude super, pokud Kubovi někdo pomůže s řízením.
Kuba Vás bude čekat na letišti v Barceloně.

Ubytování

Usteleme si někde v kempu, spacák a karimatku s sebou. V Barceloně v osvědčeném hostelu. Ubytování není v ceně

Stravování

O španělské a francouzské kuchyni jsi asi slyšel - ale věř mi, že je třeba ji ochutnat :-) Neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se zastavíme na tapas, ochutnáme místní víno, nakoupíme zdejší suroviny. Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej, zastavíme se nakoupit = nic nepotřebuješ, koupíš si místní dobroty a za stejnou cenu jako u nás. Pokud si budeš chtít vzít vařit, Kuba bude jeden mít nebo si vem svůj.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s. Jedeme jako sobě rovni, kamarádi. Nejedná se o službu CK.

Shrnutí

3 490 Kč Cena
30.9. -4. 10. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 4

Cena  zahrnuje

  • Transport Barcelona - Andorra - Montpellier - Praha - Brno
  • Zajištění devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky, mýtné brány, parking + prostě všechny náklady s tím spojené.
  • Kubu, který to celé odřídí a postará se o Vás.
  • Práci mou a mých kolegů
  • Společné vybavení (expediční lékárnička, 1x stan pro 3, vařič atp.)
Cena nezahrnuje
  • Všechno ostatní , jídlo, ubytko, vstupy vč. letenky zpět (letenka do 2000Kč)

Co cestou uvidíš

1. den 30.9.2021:
Ranní přílet do Barcelony. Vychází to pěkně, že bychom tam byli už ráno. Letů je opravdu dost, jak z Prahy, tak Vídně. Celodenní prohlídka Barcelony. Prohlédneme si nejvýznamnější pamětihodnosti (chrám Sagrada Família, park Güell, casa Batllo apod.). Projdeme si promenádu La Rambla a večer dáme seznamovací pivko :-) Spaní v hostelu.

2. den: 
Ráno krátký přejezd do Andorry. Program v Andoře přizpůsobíme podle toho, co bude kdo chtít dělat. Můžeme se pokusit vystoupit na nejvyšší horu Coma Pedrosa (2 943 m) nebo projdeme okružní cestou okolo ledovcových jezer v údolí Pessons do impozantní kotliny orámované horami, dosahujícími výšky okolo 2 800 m. Jelikož je Andorra malá, můžeme se i rozdělit a kdo chce může strávit den dole ve městě. Spaní v kempu - sprcha/WC.

3. den: 
Dopoledne si prohlédneme hlavní město Andorra La Vella a navštívíme údolí Vall d‘Icles s největšími jezery Juclar s bohatou flórou a působivými vodopády.  Poté podle času buď přespíme ve stejném kempu nebo se přesuneme již do Francie. Tak jak tak spaní v kempu.

4. den:
Ráno po domluvě zajedeme na pevnost Carcassone, název zná asi každý :-) Po obědě přejedeme do Francie k moři. A abychom nebyli pořád jen v pohybu, tak si užijeme odpoledne na pláži. Spaní v kempu na pláži.
Pokud bude škaredě, můžeme navštívit třeba Montpellier nebo přírodní park Narbonnaise en Méditerranée.

5. den:
Jak už to bývá, poslední den slouží většinou k cestě domů . Trasa - ZDE.  Po cestě se můžeme zastavit v Montpellier nebo Lyonu na dobrý oběd. Příjezd do Prahy před půlnocí. Auto bude směřovat dále do Brna