Silvestr na Lýkijské stezce - Poslední 2 místa

Termín 27. 12. 2021 - 05. 01. 2022
Odjezd27.12. odlet z Vídně
DestinaceTurecko
Číslo akce752
Účastníků9
Cena11 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Turecko je země s velmi bohatou historií, která na tebe dýchá doslova ze všech koutů. Země, která se může pyšnit spoustou nádherných kopců, ale i krásným mořským pobřežím. Země lahodné kuchyně a v neposlední řadě taky země, která tě i v prosinci přivítá příjemným klimatem. Náš průvodce David Spáčil sem jezdí už spoustu let. Díky tomu ti může ukázat nejkrásnější turecký region Mugla-Antalya takřka očima "místňáka", který bude navíc, díky této podivné době, naprosto bez turistů. Pravdou je, že lidé se zde i v normální sezoně drží především u moře, takže pokud na stezkách bývalo dříve málo lidí, teď tam nebude nikdo! Cesta bude plná malebných horských vesniček, kde ti místní rádi uvaří čaj anebo upečou palačinku. Kdyby tě náhodou omrzel pohled na horská údolí, stačí jen otočit hlavu a můžeš se pro změnu kochat výhledem na moře. Celý třídenní trek pak zakončíme skvělou silvestrovskou párty v naší vesnici a po pořádném odpočinku vyrazíme do Pamukkale a podívat se na krásné turecké jezero Salda.

Malá ochutnávka

Náročnost 3

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

David Spáčil

Světoběžník, vizionář, umělec.

Muž mnoha příběhů. Od etologie velbloudů, přes vývoj počítačových her a startupy, až po džungle, hory a pouště pěti kontinentů. Outdoorové expedice průvodcuje už víc jak 15 let a pokud zrovna není na cestách, prohání na kole nebo běžkách své 2 ratolesti - Kubu s Verouchem. Mimo to se věnuje fotografování, natáčení a rozvoji svého animačního studia 60seconds. Oblíbené destinace: Balkán, Severní i Jižní Amerika, Island, Bretagne, Ladakh.

Facebook Web havran@videoflot.com +420604660482 Reference

Doprava

Poletíme letadlem z Prahy přes Istanbul do Dalamanu, který je hodinu autem od apartmánu, který si pronajmeme. Zpáteční letenky stojí (k datu 26. 10. 2021) 8000 Kč. Na místě se budeme dopravovat půjčenými auty. V první části výpravy, když půjdeme přes Lýkijskou stezku, využijeme i MHD.

Ubytování

Spát budeme především v apartmánu. Při návštěvě Pamukkale budeme spát v guest housech. Na treku budeme muset spát 3x venku. Ale neboj se, po cestě jsou krásná místa na kempování s božími výhledy a klima bude příjemné. Stačí lehký spacák a karimatka. Na stanech se domluvíme před výpravou.

Stravování

Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Celou dobu budeme ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku, o který se nechceme nechat ochudit :-) V apartmánu je kuchyňka, a proto není problém si skoro každý den vařit. Žádné jídlo (kromě svačiny na cestu) není třeba brát z domu. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme tureckou kuchyni.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v přírodě. Vezmi si proto s sebou oblečení do města i na trek. Vzhledem k tomu, že nám budou k dispozici auta a hlavně si můžeme před trekem věci odložit v apartmánu, nemusíš moc řešit, jak máš těžký batoh. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit ZDE.  

Vstupní formality

Pro vstup na území Turecka je třeba cestovní pas platný více než 6 měsíců po vstupu do země. K datu 26. 10. 2021 je pro vstup do Turecka potřeba negativní PCR test. Cestovatelé, kteří předloží platný mezinárodní certifikát pro úplné očkování proti COVID-19 s použitím schválené vakcíny, jsou osvobozeni od požadavků na testování. Vzhledem k přístupu Turecka neočekáváme, že by jej zavřeli. I při nejpřísnějším lockdownu na Silvestra 2021, kdy jsme zde měli poprvé výpravu se restrikce nevztahovaly na cizince a silvestrovskou výpravu si všichni užili.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 11 490 Kč 

Cena

27. 12. 2021 - 5. 1. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Ubytování v apartmánu v městečku Fethiye
 • Všechno zbylé ubytování
 • Pronájem vozidel a všechny poplatky s tím spojené
 • Veškerou zbylou dopravu na místě
 • Průvodce Expedition Clubu
 • Příspěvek na kurzy organizátorům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenky (k 26. 10. 2021 za cca 8000 Kč)
 • Individuální pojištění
 • Veškeré případné vstupy
 • Jídlo

Co cestou uvidíš

1. den: Odpolední odlet z ČR přes Istanbul do Dalamanu, přesun do Fethiye.

2. - 4. den: Ráno si necháme všechny nepotřebné věci v apartmánu. Popojedeme autobusem na začátek naplánované trasy a vydáme se na 3,5 denní trek podél pobřeží - trasa ZDE. Lýkijská stezka je známá pro svou divokost. Nepřístupné pláže, ostré útesy a krásné scenérie nás budou doprovázet celou dobu. Celkem ujdeme za 3,5 dne 69 km (což dělá cca 15 - 20 km denně) a nastoupáme přes 2500 m. Nemusíš se bát, terén je příjemný a na zádech nebudeme mít moc zátěže, určitě to zvládneme. Budeme spát na kempovištích s výhledem na moře při západu slunce. 3x spaní ve stanu.

5. den: Silvestr. Dopoledne dojdeme přímo k našemu ubytování. Na dnešek už je v plánu jenom pořádně oslavit Silvestra! Koupíme si ryby, ugrilujeme, zajdeme na pláž, poklábosíme a přivítáme Nový rok. Spánek v apartmánu.

6. den: Dopoledne volnější program. Odpoledne se vydáme na průzkum okolí. Zajedeme do Fethiye a prošmejdíme jeho historické centrum. Prozkoumáme staré skalní hrobky a blízké okolí i malá městečka a vesničky u pobřeží. Večer se vrátíme do našeho útočiště. V rámci výpravy nějaký den zakomponujeme do programu i návštěvu tureckých baň - hammam, může to být třeba dnes. Večer dáme vodní dýmku, kebab a pivko Efes. Spánek v apartmánu.

7. den: Kdo by neznal Pamukkale? Notoricky známé kaskádovité bazény ze sněhově bílého travertinu. V bazénech je díky blízkému tektonickému zlomu teplá voda a dá se v nich koupat. Když nepočítáme Istanbul, jedná se společně s Kappadokií asi o nejznámější tureckou atrakci. Normálně je zde hodně lidí, my se toho ale v dnešní době bát nemusíme. Strávíme zde celý den. Pokud zbyde čas, zajedeme se podívat do Kaklik Cave, kde příroda vytvořila podobné bazény, ale v podzemí. Na večeři zajedeme k místním vodopádům. Na noc se vrátíme do apartmánu.

8. den: Vypravíme se na Babadag, který se tyčí do impozantní výšky 1 969 metrů a kdo bude mít zájem, může zkusit seskok paraglidingovým tandemem.Odpoledne strávíme na pláži a večer nás čeká návrat do našeho apartmánu.

9. den: Brzo ráno vstávačka a přeprava na letiště v Dalamanu. Odlet domů.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.