Tátové s dětmi - surf v Maroku

Termín 18 - 25. 11. 2022
OdjezdVídeň
DestinaceMaroko
Číslo akce833
Účastníků5
Cena32 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Tátové s dětmi míří opět do Maroka! Tentokrát na pohodovou, týdenní akci, kde máme jedinou a hlavní aktivitu. Budeš se se svým synkem či dcerkou učit surfovat. A tuším, že to bude velké dobrodružství. Budete v nejlepších rukou!  Lekce povede sám velký pan surfař Víťa Dubec! Pod jeho taktovkou se každý stane aspoň na chvíli surfařem. Na vše ostatní krom surfu tu bude jako vždy Filip Vítek a nudit se rozhodně nebudeme. Ubytovaní budeme v krásném hostelu, s posezením na střeše, který patří v podstatě domorodým Slovákům a budeme ho mít celý pro sebe. O kvalitě místní polopenze kolují legendy.

Večery budeme trávit na bazaru s čerstvým freshem či čajem nebo s vodní dýmkou na střeše našeho hostelu, na pozadí slyšíš muezíny a oceán. K tomu připočti, že nebudeme v žádném turistickém resortu, ale v Sidi Ifni. Ve městě, které bylo narozdíl od okolí španělskou koloniíí a má dodnes velmi specifickou atmosféru. Tohle už není severní Maroko nebo Marakeš, tady už začíná být cítit Afrika. Vzhůru za dobrodružstvím! Zváni jsou tatíci s dětmi ve věku 5-8 let.

Na rovinu

Pokud už jsi byl sám s dítětem aspoň na dvě noci (= podmínka), zvládneš to. Děcka budou mít super zážitek a čichnou k velkému dobrodružství i jiným kulturám. Chlapská parta vytvoří prostředí, které je skvělé pro výchovu dětí - volný prostor pro zábavu s malým množstvím pravidel, která však budou nepřekročitelná. Jelikož jsou děti živel a jsou nevyzpytatelné, program přizpůsobíme jejich potřebám a vzájemně si vypomůžeme, když bude mít někdo z nás otcovské povinnosti.       

Malá ochutnávka

Průvodce

Filip bere šestiletého syna Šimona, který je mimochodem i nejmladší člen Expedition Clubu! Společně v rámci výprav "tátové s dětmi" již vylezli na sopku, plavili se trajektem na jiný kontinent, či vandrovali po Česku. Teď je na řadě surf! Jsme rádi, že výpravu vede právě Filip, budete v dobrých rukou. Nastal čas vychovávat si vlastní dobrodruhy. Můžeš být u toho!  Druhý průvodce je Víťa, pan surfař. Není nikoho lepšího, kdo by Vás měl děcka i tatíky učit na surfu. Víťa po dlouhá léta  provozoval v Maroku surf kempy, a proto se Maroko stalo bez nadsázky na nějakou dobu jeho druhým domovem.

Vít Dubec

Muzikant, multitalentovaný čávo, surfař, horolezec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, rozhodně bych nenašel stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru a housle. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i divoké vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí z mnoha zasněžených vrcholků Alp nebo Kavkazu a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Účastnil se horolezeckých expedic do Pamíru, nebo do Karákóramu a v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu. Více ZDE
 • 2019 - Víťa společně s Tomem udělali český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více ZDE, nebo na fb stránce.
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Filip Vítek

Otec, storyteller, leader, kamarád a hlavně tahoun skupiny!

Filip je součástí Expedition Clubu už 6 let! Společně jsme vylezli na Muztagh Atta 7556m, přešli zamrzlé jezero Khovsgol v Mongolsku, absolvovali šílenou jízdu autem přes mauritánskou poušť nebo prošli krajinou ledních medvědů na Špicberkách. Teď střádá plány na své další cesty a na mnohé z nich chce vzít i Tebe. Rozhodně se nebudeš nudit! Filip stojí za novým konceptem výprav - Tátové s dětmi.

 • 2019 - Účastník expedice na Muztagh Atta (7546m) pod vlajkou Expedition clubu - Stanul úspěšně na vrcholu!   
 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu. Více ZDE
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Web filip.vitek1980@gmail.com Reference

Cíl naší cesty

Chlapi. Možná nemáme kolem pupku pekáč buchet. Možná nemáme blonďaté kudrnaté vlasy. Ale máme odvahu si to přiznat a naučit se spolu s našimi dětmi surfovat. :) Kromě surfování budeme především poznávat místní kulturu, popíjet mátový čaj, omrknem velbloudy a přivoníme k arabské kultuře. Maroko je zemí netušených možností.

Náročnost 2

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Doprava

Doprava letecky z Vídně. Buď využijeme nějaký dobrý navazující přímý spoj nebo není problém zabookovat dodávku, která nás za 400Kč/os vezme z Brna od Grandu, až před terminál.
Na místě si půjčíme auta a budeme je mít po celou dobu pobytu. Letenky nejsou v ceně a doprava na letiště také ne. Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě ve stejném termínu. Nemusíš se bát, s koupí letenek a logistikou ti rádi pomůžeme. Kromě toho letíme všichni spolu.

Vhodné letecké spojení je: Vídeň - Agadir. Aktuální cena je 5000 Kč zpáteční letenka.

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát 7 nocí v krásném hostelu, s posezením na střeše, který patří v podstatě domorodým Slovákům, takže se s nima i děcka domluví. Hostel se nachází v Sidi Ifni a budeme ho mít celý pro sebe. Večery si zpříjemníme na střešní terase při šumění oceánu. 

Stravování

V rámci výpravy je zajištěna výborná polopenze. Bude o nás dobře postaráno! Na oběd není problém kdekoliv koupit arabské pochoutky za slušnou cenu, proto na oběd preferujeme jídelníček "co Maroko dá". Budeme ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku, o který se nechceme nechat ochudit :-)

Každý den si dáme minimálně tři čerstvě vymačkané freshe.

Výbava a půjčovna

Vybavení na surfing je v ceně a půjčíme si ho na místě. Nemusíme nic tahat s sebou. Dostaneme neopren, surf, leash, prostě vše potřebné. Do letadla nám budou stačit malé batohy.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Do Maroka se dostaneme bez víz. Stačí cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu ze země. Co se týče očkování, je pro návštěvu Maroka doporučeno očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. Více info na stránkách očkovacího centra ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

32 990 Kč Cena za tátu s dítětem (1+1). Každé další dítě 14 990 Kč
18. - 25. 11. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy jsou 3 tátové s dětmi
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování u pláže 
 • Polopenze po celou dobu (snídaně + večeře)
 • Půjčení 2 aut po celou dobu výpravy + poplatky s tím spojené
 • Průvodcovské služby - Filip
 • Průvodcovské služby - Víťa
 • Surf lekce na místě  - 4 dny plného surfování s intruktorem (6x lekce ve vodě + 2x lekce na suchu)
 • Půjčení veškeré výbavy (Neopren, surf, leash atd.)
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Veškerá zbylá doprava
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vysílačky atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Leteckou dopravu do Maroka
 • Jídlo mimo polopenzi
 • Individuální pojištění

Co cestou zažiješ

1. den: Odlet Vídeň - Agadir. Přistaneme v noci v Agadiru, půjčíme si auta, vyměníme peníze a fičíme směr Sidi Ifni. Ubytování

2. den: Dopoledne volno. Dospíme se a seznámíme s naším útočištěm a městem.  Odpoledne vyrazíme k moři a poprvé zkusíme osedlat surf.

3. den: Budeme se naplno věnovat surfování a to dopoledne i odpoledne. Přes oběd budeme odpočívat a nabírat sílu.

4. den: Během dopoledne opět vyhledáme vhodný spot a budeme surfovat. Odpoledne si dáme volno, konkrétní program necháme na dětech.

5. den: Tento den vypadnem z města a vyrazíme do vnitrozemí. Kam je na domluvě, ale nejlepší varianta se jeví Tafraoute. Oblast skal, kde se vyprocházíme, vyblbneme, vylezeme na nějaký kopec a užijeme si výhledy do krajiny. Jsou tu taky barvou pomalované skály, které jsou zážitek, nikde jinde jsem nic podobného neviděl.

6. den: Dopoledne se vrátíme k surfařskému výcviku a odpoledne uvidíme na co nám zbydou síly.

7. den: Budeme surfovat jak jen nám počasí a vlny dovolí.

8. den: Odjezdový den. Nikam nebudeme spěchat, ale pomalu se pobalíme a vyrazíme vrátit auta do Agadiru, odkud nám to odpoledne letí směr Vídeň.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace