Silvestr na Lýkijské stezce - PLNO

Termín 27. 12. 2022 - 04. 01. 2023
Odjezd27.12. dle letenek
DestinaceTurecko
Číslo akce838
Účastníků9
Cena12 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Turecko je země s velmi bohatou historií, která na tebe dýchá doslova ze všech koutů. Země, která se může pyšnit spoustou nádherných kopců, ale i krásným mořským pobřežím. Země lahodné kuchyně a v neposlední řadě taky země, která tě i v prosinci přivítá příjemným klimatem. Náš průvodce Standa má s Tureckem bohaté zkušenosti od zasněžených vrcholků Kačkaru po pětitisícový Ararat. Nejkrásnější turecký region Mugla-Antalya bude navíc v zimních měsících naprosto bez turistů. V letních měsících vyhledávaná stezka podíl moře je přes zimu úplně opuštěná a přitom je to právě čas ideálních teplot, které dovolí pohodlné putování i příležitostné okoupání v moři. Cesta bude plná malebných horských vesniček, kde ti místní rádi uvaří čaj anebo upečou palačinku. Kdyby tě náhodou omrzel pohled na horská údolí, stačí jen otočit hlavu a můžeš se pro změnu kochat výhledem na moře. Celý třídenní trek pak zakončíme skvělou silvestrovskou párty v naší vesnici a po pořádném odpočinku vyrazíme do Pamukkale a podívat se na krásné turecké jezero Salda.

Malá ochutnávka

Náročnost 3

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Standa Dadák

Živel, patron klubovny, otec klubu cestovatelů, tulák

Standa je takovým zvláštním úkazem. Kromě toho, že se věnuje všemožným sportovním i nesportovním aktivitám, jde o člověka, který se rozhodl spojit své zaměstnání se svou cestovatelskou vášní. Proto se většina věcí v jeho životě kolem cestování točí. Vede restauraci Klub Cestovatelů v Brně, pořádá cestovatelský festival NADIVOKO, část roku tráví v zahraničí na cestách a nově se přidal k nám jako schopný průvodce, který dlouhé roky čerpal cestovatelské zkušenosti na vlastní pěst. Má rád 2 motta: "Za pokus nic nedáš" a "Nic není dost šílené" - kombinace obou je pak docela jízda. Ale neboj se, Standa toho zvládne ukočírovat spoustu a jestli o sobě tvrdí, že je blázen, tak my dodáváme, že jen v dobrém slova smyslu!  

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web st.dadak@gmail.com Reference

Doprava

Poletíme letadlem z Prahy nebo Vídně přes Istanbul do Dalamanu, který je hodinu autem od apartmánu, který si pronajmeme. Zpáteční letenky stojí cca 8-10000 Kč. Na místě se budeme dopravovat půjčenými auty. V první části výpravy, když půjdeme přes Lýkijskou stezku, využijeme i MHD.

Ubytování

Spát budeme především v apartmánu, celkem 5 nicí. Při návštěvě Pamukkale budeme spát v guest housech. Na treku budeme muset spát 3x venku. Ale neboj se, po cestě jsou krásná místa na kempování s božími výhledy a klima bude příjemné. Stačí lehký spacák a karimatka. Na stanech se domluvíme před výpravou.

Stravování

Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Celou dobu budeme ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku, o který se nechceme nechat ochudit :-) V apartmánu je kuchyňka, a proto není problém si skoro každý den vařit. Žádné jídlo (kromě svačiny na cestu) není třeba brát z domu. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme tureckou kuchyni.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v přírodě. Vezmi si proto s sebou oblečení do města i na trek. Vzhledem k tomu, že nám budou k dispozici auta a hlavně si můžeme před trekem věci odložit v apartmánu, nemusíš moc řešit, jak máš těžký batoh. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit ZDE.  

Vstupní formality

Pro vstup na území Turecka je třeba cestovní pas platný více než 6 měsíců po vstupu do země. Momentálně (k 8.6.2022) nejsou platná žádná omezení pro cestování z důvodu epidemie Covid-SARS 2. Situaci s přáp. restrikcemi vstupu budeme průběžně sledovat.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 12 990 Kč 

Cena

27. 12. 2022 - 4. 1. 2023Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Ubytování v apartmánu v městečku Fethiye na 4 noci
 • Všechno zbylé ubytování
 • Pronájem vozidel a všechny poplatky s tím spojené, příp. pronájem společného mikrobusu
 • Veškerou zbylou dopravu na místě
 • Průvodce Expedition Clubu
 • Příspěvek na kurzy organizátorům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenky (cca 8000 -10000Kč)
 • Individuální pojištění
 • Veškeré případné vstupy
 • Jídlo

Co cestou uvidíš

1. den: Odpolední odlet z ČR přes Istanbul do Dalamanu, přesun do Fethiye, kde se ubytujeme v apartmánu.

2. - 4. den: Ráno si necháme všechny nepotřebné věci v apartmánu. Popojedeme autobusem na začátek naplánované trasy a vydáme se na 3,5 denní trek podél pobřeží. Lýkijská stezka je známá pro svou divokost. Nepřístupné pláže, ostré útesy a krásné scenérie nás budou doprovázet celou dobu. Celkem ujdeme za 3,5 dne 69 km (což dělá cca 15 - 20 km denně) a nastoupáme přes 2500 m. Nemusíš se bát, terén je příjemný a na zádech nebudeme mít moc zátěže, určitě to zvládneme. Budeme spát na kempovištích s výhledem na moře při západu slunce. 3x spaní ve stanu.

5. den: Silvestr. Dopoledne dojdeme přímo k našemu ubytování. Na dnešek už je v plánu jenom pořádně oslavit Silvestra! Koupíme si ryby, ugrilujeme, zajdeme na pláž, poklábosíme a přivítáme Nový rok. Spánek v apartmánu.

6. den: Dopoledne volnější program. Odpoledne se vydáme na průzkum okolí. Zajedeme do Fethiye a prošmejdíme jeho historické centrum. Prozkoumáme staré skalní hrobky a blízké okolí i malá městečka a vesničky u pobřeží. Večer se vrátíme do našeho útočiště. V rámci výpravy nějaký den zakomponujeme do programu i návštěvu tureckých baň - hammam, může to být třeba dnes. Večer dáme vodní dýmku, kebab a pivko Efes. Spánek v apartmánu.

7. den: Kdo by neznal Pamukkale? Notoricky známé kaskádovité bazény ze sněhově bílého travertinu. V bazénech je díky blízkému tektonickému zlomu teplá voda a dá se v nich koupat. Když nepočítáme Istanbul, jedná se společně s Kappadokií asi o nejznámější tureckou atrakci. Normálně je zde hodně lidí, my se toho ale v dnešní době bát nemusíme. Strávíme zde celý den. Pokud zbyde čas, zajedeme se podívat do Kaklik Cave, kde příroda vytvořila podobné bazény, ale v podzemí. Na večeři zajedeme k místním vodopádům. Na noc se vrátíme do apartmánu.

8. den: Vypravíme se na Babadag, který se tyčí do impozantní výšky 1 969 metrů a kdo bude mít zájem, může zkusit seskok paraglidingovým tandemem.Odpoledne strávíme na pláži a večer nás čeká návrat do našeho apartmánu.

9. den: Brzo ráno vstávačka a přeprava na letiště v Dalamanu. Odlet domů.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace