Jeník Jurečka

Původem jsem z Opavy, ale již 10 let bydlím v Brně. Mám vystudovanou sportovní fakultu a dnes již 4. rokem na této fakultě učím lyžování a lezení.  S lezením jsem začal zhruba ve 12 letech. Začátky byly krušné a plné strachu z výšky. Postupně jsem to ale překonal a začal jsem jezdit do skal. Někdy během studia na vysoké škole jsem objevil kouzlo boulderingu, sehnal jsem první bouldermatku a má lezecká kariéra nabrala jasný směr. Na lezení s lanem samozřejmě nedám dopustit a stále to považuji za královskou disciplínu. Bouldering je ale zkrátka něco jiného. Znamená pro mě maximální volnost a pohodu. Skoro až útěk od každodenních starostí. 

Pravidla jsou velice jednoduchá: lezečky, mágo, umístit bouldermatku, očistit chyty… a může začít ten krásný proces objevování lezeckých pohybů, které v ideálním případě vynesou lezce až nahoru na kámen. Už během prvních lezeckých výletů jsem se na boulderingu stal lehce závislý. My Brňáci máme to štěstí, že v okolí je větších či menších lezeckých oblastí obrovské množství a každý rok přibývají další. Vždy o prázdninách si také snažím najít alespoň dva týdny na pořádný výlet a vyrazit za lezením kamkoliv po Evropě. 

Magic Wood je považován za jednu z nejkrásnějších bouldrových oblastí na světě. Bude mi velikým potěšením s vámi tuto oblast prozkoumat a sdílet s vámi ty jedinečné pocity, které bouldering přináší.


jurecka1@seznam.cz Reference Přejít zpět