Naše filosofie

"Budujeme komunitu lidí, která společně tvoří dobrodružné, nevšední a zajímavé výpravy a expedice, v rámci kterých si můžeme plnit své cestovatelské sny, výzvy a posunout naše hranice"

Chceme, abys v sobě probudil dobrodružného ducha, a jednou za čas s námi zažil něco neobvyklého! V Expedition Clubu poznáváme sami sebe a saháme si na hranice svých možností. Často až tváří v tvář nepředvídatelným situacím si uvědomujeme, co je opravdu důležité a mění se naše hodnoty. Přáli bychom si, aby ses také přestal zbytečně bát, získal sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Chceme Ti totiž ukázat, že trocha nepohodlí a strádání může být tou správnou cestou k nalezení štěstí a pohody. Protože skutečný život začíná tam, kde končí Tvoje komfortní zóna!

Cestujeme zásadně v malých skupinkách do devíti lidí. Zakládáme si na komorní atmosféře a přátelských vztazích, proto i Ty můžeš ovlivňovat, co na cestách zažijeme a vytvářet tak osud skupiny.  Fungujeme jako zapsaný spolek a zároveň jako cestovní kancelář. Nechceme ale, abys na nás nahlížel jako na cestovku, ale spíš jako na spolucestovatele a kamarády.

Uvědomujeme si, že kromě toho co na výpravě zažiješ, je stejně důležité s kým to zažiješ, a proto si účastníky pečlivě vybíráme. Snažíme se, aby s námi jezdili lidé podobné krevní skupiny a my ti mohli tak trochu garantovat "dobré lidi" na výpravě. Slouží nám k tomu členství, kdy i ty se můžeš stát členem. Více o členství ZDE.

Jak to funguje?

Každý účastník výpravy či expedice se musí stát prvně členem. O členství zažádáš při podání přihlášky. Pokud nejsi členem, bohužel s námi nemůžeš jet. S členstvím jsou spojena různá oprávnění i povinnosti. Kromě toho, že se jako člen budeš moci účastnit našich výprav, bude Ti umožněno využívat i Expediční Klubovnu v Brně a čerpat další výhody. Podáním členské přihlášky souhlasíš se Stanovami a Pravidly Spolku, tím se seznamíš jakým způsobem cestujeme, co děláme, jak to děláme a co od nás můžeš čekat. Pokud se Ti to líbí, přihlaš se mezi nás.  Svět je plný dobrodružství!

Jaké je cestování s námi?

V souladu s jedním z našich hesel "Nejsme cestovka, jsme Expedition Club", od nás ani nečekej, že výprava bude vypadat vždy standardně. Průvodce se na výpravě bude chovat podobně jako by jel sám. Rozdíl je v tom, že vás ostatní přibere do party!  Nečekej od nás vždy přesný itinerář bod po bodu, program je často orientační. Občas po Tobě budeme chtít pomoc při zařizování věcí na místě a občas se o sebe budeš muset postarat na chvíli sám.  I když má průvodce program pevně v rukou a má stanovená místa, která chceme navštívit, tak věz, že pokud se na cestě naskytne nějaký impuls, kterého by bylo škoda nevyužít, může se program i lehce změnit. To je totiž pravé koření, které dává cestování svěží nádech, svobodu volby a nezávislost! Proč bychom měli jít spát do hotelu nebo pod širák, když nám místní nabízí střechu nad hlavou a teplý čaj na zahřátí? Proč bychom měli opouštět místo, kde se cítíme dobře? Co od nás rozhodně nečekej:

 • Historické výklady, i když netvrdím, že znalosti nemáme. Jsou prostě ale věci, které si člověk může přečíst z průvodce. 
 • Pětihvězdičkové hotely, i když po náročném treku je dobré ubytko se saunou k nezaplacení.
 • Neosobní přístup a nadřazenost.
 • Velké skupinky lidí.
 • Nudu a zkostnatělost.

Příklad mluví za vše.:
Rád vzpomínám, když jsme byli v Arménii a seděli jsme s ostatními v Jerevanu nad škopkem piva. Viděl jsem, že se ostatním zítra na ten Aragats (nejvyšší hora Arménie) nechce. Venku bylo hnusně, mlha a navíc přišla studená fronta, bylo -10°C. I pravil jsem: "Vidím vám na očích, že se vám tam nechce. Co kdybychom si půjčili jeepy a jeli do Náhorního Karabachu?" Všichni byli sborově pro a během pěti minut jsme vyměnili třídenní výstup na Aragats za životní zážitek při jízdě v jeepech v polo válečné zóně.

Pro koho jsou výpravy určeny?

Na výpravu se může přihlásit kdokoliv, ale je dělána na míru duševně mladým a energickým lidem. Skutečný fyzický věk není důležitý, důležité je to, na co se sami cítíte. Vítáme lidi usměvavé, veselé, otevřené novým zážitkům, kteří ještě nezlenivěli ležením u televize a se kterými je radost strávit pár příjemných dní. Rozhodně nezáleží na tom, jestli jste tvrdý chlapák nebo něžná slečna (za předpokladu, že uzvednete batoh). Taky nezáleží na tom, jestli do Afriky/Asie/Evropy jezdíte každý rok nebo jednou za sto let. Opravdu podstatné je to, kdo jste, co od života chcete a zdali máte chuť poznávat a objevovat nové věci. Důležitou vlastností je schopnost přizpůsobit se podmínkám cizího kraje, snést trošku nepohody a podat pomocnou ruku ostatním, když to bude potřeba. Další podmínkou je zdravý nadhled nad věcí. Probudit ve vás dobrodružného ducha je to, o co nám jde.

Hodnocení náročnosti výprav a expedic

Láká vás to, ale obáváte se, zda na to fyzicky máte? Průvodci jsou sice připraveni vám kdykoliv pomoci, takže se nemáte čeho obávat, ale neměli byste podcenit ani přípravu. Rozhodli jsme se vám alespoň přiblížit, jak náročné jsou konkrétní akce. Doufáme, že vám to pomůže při rozhodování, zda je tato akce pro vás vhodná či ne. Tato škála hodnotí POUZE fyzické předpoklady. Velmi důrazně upozorňujeme, že v ní nejsou započítány žádné prvky nepohodlí a komfortu. Hodnocení náročnosti vytváří jeden člověk, který si prošel téměř všemi expedicemi, a tím je průvodce Martin. Proto by naše škála měla mít hlavu a patu ;-)

 1. Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abyste zvládli tuhle výpravu, nemusíte být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Podkarpatská Rus)
 2. Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav byste měli být schopni vyjít na lehko na kopec srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)
 3. Průzkumník: Pokud se chcete zúčastnit této akce, už byste měli mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měli byste být schopni ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 
 4. Výsadkář (ne pro každého): Myslíte, že na tom s fyzičkou nejste špatně a dokážete se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abyste zvládli tuto akci, měli byste být schopni jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem každý den tak 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky) 
 5. Galeje (Jen pro ty nejlepší): Co na to říct? Bez tvrdé přípravy to prostě nedáte! Tyto akce jsou pro tvrďáky, kteří umí zatnout zuby a vyhledávají výzvy, které se neshodují s každodenním životem. Není lehké zobecnit, jak byste měli být na tuto akci připraveni. Ale žádný strach, pokud se na takovou akci chystáte, určitě se s vámi nejdřív budeme chtít sejít. (Gasherbrum - Pákistán, Čína - Muztagh Atta)

CK Expediční klub s.r.o. a Spolek Expedition Club International z.s.

CK Expediční Klub je naše cestovní kancelář, pod kterou realizujeme naše Výpravy (Zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., Díl 6., viz smluvní podmínky CK). Pod její hlavičkou se realizuje převážná většina naší cestovatelské činnosti. Naopak Spolek, sdružuje  naše členy. Pod jeho hlavičkou se realizuje veškerá naše členská činnost, mezi kterou patří vzdělávací kurzy, expedice, víkendovky a jiné neziskové akce, které děláme pro naše členy zdarma. Dále viz Členství. Bez toho aniž by ses stal členem Spolku, nemůžeš jet s námi na Výpravu.

  Smluvní podmínky

  CK Expediční klub s.r.o. je firma zapsaná u Krajského soudu v Ostravě ZDE.
  Pro seznámení se smluvními podmínkami CK klikni ZDE.

  Pojištění proti úpadku

  Potvrzení o pojištění proti úpadku můžeš naleznout ZDE.

  Pojištění proti stornu zájezdu

  Na každou z našich akcí se můžeš pojistit proti stornu zájezdu. Musíš tak ale učinit samostatně, z vlastní iniciativy. Připojistit se proti stornu je možné u jakékoliv pojišťovny, která tuto službu nabízí, a to na jakoukoliv naši akci. Takto se můžeš pojistit proti nepředvídatelným situacím, např. zdravotní indispozici, které Ti neumožní účastnit se akce. Pokud se nepojistíš proti stornu a poté nebudeš moci odcestovat, tak věz, že na Tebe budou aplikovány STORNO podmínky dle Části 6. a 7. našich smluvních podmínek. POZOR: Mnohé pojišťovny umožňují se pojistit proti stornu zájezdu pouze do tří dnů, výjimečně pouze ten den, kdy jste za zájezd zaplatili.

  Zpracování osobních údajů - GDPR

  Řídíme se pravidly oficiálního nařízení na ochranu osobních údajů. Chceš-li vědět k čemu a jak využíváme tvé osobní data nakoukni ZDE

  Stanovy Spolku

  Expedition Club International, z.s. je Spolek zapsaný u Krajského soudu v Ostravě ZDE.
  Zakládajícím dokumentem jsou Stanovy Spolku. Pro seznámení se Stanovami Spolku klikněte ZDE.

  Pravidla Spolku

  Pravidla Spolku jsou interním dokumentem, dle kterého se řídí vztahy uvnitř Spolku.P ro seznámení s Pravidly Spolku klikněte ZDE.