Nový Zéland

Termín 28. 10. - 18. 11. 2023
OdjezdLetecky přes Auckland do Christchurch - upřesníme dle letenek
DestinaceNový Zéland
Číslo akce907
Účastníků9
Cena49 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Aotearoa je maorský název pro malý kus země v jihozápadním Pacifiku, který určitě dobře znáš. Nový Zéland je místem, kde si příroda opravdu vyhrála. Různorodá krajina plná mohutných hor, písečných pláží, vulkanických pramenů, pralesů a endemických živočichů, kteří se tě (na rozdíl od Austrálie) nesnaží hned zabít. Najdeš tu nejen jedny z nejkrásnějších treků světa, ale taky města s osobitou atmosférou a pláže jako stvořené pro surfování. Je to místo, kde na tebe dýchne maorská kultura a zároveň bájná Středozem z Pána prstenů. Nedotčená příroda se na řadě míst nezměnila od dob, kdy je poprvé mapoval britský objevitel James Cook. Můžeš tak spolu s námi zabloudit v myšlenkách do těchto dávných dob nebo popustit uzdu fantazie a uvidět hordy skřetů, elfů a trpaslíků. 

Během osmnácti dní objedeme v autech celý Jižní ostrov. Zkusíš si surfování v chladném oceánu, dvoudenní pádlování na seakajacích do nitra NP Abel Tasman a nejeden krásný horský trek, včetně výstupu s výhledem na nejvyšší horu Mt. Cook. Průvodkyní výpravy bude Kuba, který Zéland moc dobře zná a navíc na to nebude sama. Nějaké zázemí a pomoc nám poskytnou i jeho staří známí. Poznáš tak Zéland osobněji a podíváš se na místa, která turistům unikají. Můžeš se těšit třeba na návštěvu skvělé hospůdky provozované Čechy, vyhlášený pie, kavárny, nejlepší burger v Queenstownu a nejen to.

Malá ochutnávka

Za fotky moc děkujeme Vítku Kočandrlovi.

Náročnost 3+ z 5

Průzkumník: Pokud se chcete zúčastnit této akce, už byste měli mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měli byste být schopni ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Na této akci nehrozí žádná mimořádná bezpečnostní rizika.

Průvodce

Expe Tým

Zatím není jasné, kdo z našich průvodců tuhle akci pojede. Jedno je však jisté - budeš v dobrých rukou! Ať už to bude Martin, Tom, Ondra, Víťa nebo kdokoliv jiný, jsme zkušení průvodci, kteří mají za sebou celou řadu kurzů. Za každého z nás dáme ruku do ohně!

Facebook Web info@expeditionclub.cz Reference

Doprava

Doprava letecky z Prahy / Vídně aj. do Aucklandu a potom vnitrostátním přeletem do Christchurch. Letenky nejsou v ceně výpravy. Pro dopravu na místě využijeme dvě osobní auta, která pohodlně pojmou celou skupinu. 

Ubytování

Budeme spát především v kempech a volných tábořištích, kde je k dispozici základní zázemí. Bude tedy zapotřebí mít s sebou stan. V rámci některých treků přespíme v chatě nebo u chaty se zázemím. Veškeré ubytování je v ceně výpravy.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Vařit si budeme během cesty na vařičích. Vzhledem k zákazu dovážet jakékoli jídlo na Nový Zéland si veškeré zásoby dokoupíme až na místě.

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy bude poslán cca dva měsíce před výpravou. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Expediční půjčovnu najdeš ZDE

Vstupní formality, vízum a očkování

Vstup na Nový Zéland je pro občany ČR bezvízový na dobu 90 dní, je ovšem nutné mít schválenou elektronickou cestovní registraci NZeTA. Pro vstup na Nový Zéland je nutné mít kompletní očkování proti Covid-19.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH. 

Shrnutí

49 990 KčCena
29. 10. - 18. 11. 2023Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6 
Cena zahrnuje 
 • Veškeré ubytování (min. 16x v kempu/tábořišti), poplatky za spaní na chatě nebo u chaty během treku
 • Pronájem dvou aut na 19 dní a veškeré náklady na dopravu po Jižním ostrově
 • Plavba na Milford Sound
 • Pronájem seakajaků na dvoudenní výlet v NP Abel Tasman
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodců
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenka
 • Poplatek za elektronickou cestovní registraci NZeTA (50 NZD)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy a náklady spojené s pronájmem surfového vybavení (volitelné)

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z Prahy / Vídně do Aucklandu a vnitrostátní přelet do Christchurch. Let nám zabere cca 2 dny.

2. den: Let do Aucklandu a vnitrostátní přelet do Christchurch. Po příletu si zapůjčíme auta a vyrazíme na cestu. Program upravíme dle letenek.

3. den: První den strávíme v okolí Christchurch. Zajedeme se podívat do Akarory na Banks Peninsula - krásný poloostrov, na kterém se nachází spousta zapadlých plážiček. Koukneme na místní kopce přímo nad Christchurch, kde budeme mít nádherný výhled na celé okolí, případně zajedeme do přístavu Lyttelton, kde si dáme kávu. Když bude čas a možnost, vyzkoušíme surfing na Sumner Beach nebo Taylors Mistake. Spaní v kempu.

4. den: Přejedeme do Arthur´s Pass, vesnice, která je ideální základnou pro objevování NP stejného jména. Po cestě se zastavíme na Castle Hill s drobnou procházkou. Na trase nemineme známý obchod Shefield Pie! A kdo bude chtít, zkusí projít srkz jeskyni v Cave Stream Scenic Reserve. Spaní v kempu.

5. den: Celodenní výlet na vrchol Avalanche Peak (1833 m n. m.). Po výstupu se přesuneme směrem k městu Kaikoura. Spaní v kempu po cestě.

6. den: Necháme si čas na prozkoumání Kaikoury, projdeme si i přilehlý poloostrov a s trochou štěstí se pokocháme pohledem na kolonie tuleňů. Odpoledne se přesuneme do vinného kraje směrem k Blenheimu. Podle domluvy se zastavíme na Nins Bin ochutnat vyhlášené humry nebo na degustaci vín v některé z vinic. Navečer se přesuneme blíže k nádherné oblasti Golden Bay.

7. den: Podíváme se na Farawell Split, zastavíme se v Takace - úžasném místě s hippie atmosférou - a projdeme se k Arches Beach a okolí.

8. den: Přejedeme do Marahau a vyhlášeného NP Abel Tasman. Dáme si kávu a jídlo v úžasné hospůdce, kterou vlastní Čech. Tady si taky zapůjčíme seakajaky a vyrazíme na pádlovačku podél pobřeží. Spát budeme na pláži po cestě. 

9. den: Seakajaky nám vyzvednou autem a my se vrátíme celodenní túrou přes NP zpět k našim autům. Navečer ještě přejedeme dál do NP Nelson Lakes. Jestli vyjde čas, zastavíme se v příjemném městečku Nelson. Spaní v kempu. 

10. den: Celodenní trek v NP Nelson Lakes. Projdeme bukovými lesy a údolími, které utvářely ledovce, až k Angelus Hut (na které přespíme).

11. den: Návrat k autům nám zabere minimálně větší polovinu dne, ale bude vykoupený krásnými přírodními scenériemi. U aut ze sebe shodíme batohy a přejedeme na West Coast k Punakaikii. 

12. den: Zamíříme k ledovci Franc Josef a Fox Glacier. Po cestě se zastavíme v Hokitice, městě proslulém výrobou ozdobných předmětů ze zeleného kamene, vysoce ceněného v maorské kultuře. Uděláme si výlet k ledovci a večer se opět posuneme dál směrem k Wanace.

13. den: Přivstaneme si na východ slunce na vyhlídku na Roys Peak. Potom si dáme čas na prohlídku Wanaky a zajdeme se projít a vykoupat k řece Motatapu.

14. den: Uděláme si procházku přes Queennstown a vyrazíme i na vrchol Ben Lomond. Pokud nám zbyde čas, můžeme se zastavit v historickém Arrowtownu.

15. den: V městečku Glenorchy zahájíme dvoudenní trek přes NP Fjordland. Celodenní trek zvaný Great Walk Roteburn nás dovede až na chatu, u které přespíme ve stanu.

16. den: V poledních hodinách dokončíme trek, který náš dovede až do blízkosti Milford Sound. Naše auta nás budou čekat na konci treku. Popojedeme přímo do Milford Sound a užijeme si tříhodinový výlet na lodi. Pak se přesunume blíže k Te Anau. Městečko si projdeme a přespíme poblíž.

17. den: Přejezd k Mt. Cook, nejvyšší hoře Nového Zélandu. Přejezd nám zabere asi 6 hodin, a tak si ho zpestříme různými zastávkami. Fjordland, Arrowtown nebo cokoliv po cestě. Možností je nespočet.

18. den: Vypravíme se na kopec s nádherným výhledem na Mt. Cook. Dojdeme až ke známé Mueller Hut, kde si dáme oběd (z vlastních zásob :-) ). Po návratu zpět do údolí si můžeme dát ještě procházku k Hooker Lake. 

19. den: Přejezd zpět do Christchurch a na Banks Peninsula (3,5 hod.). Po cestě zastávka u jezera Tekapo. Ubytování v kempu.

20. den: Rezervní den. Umožní nám upravit si program dle nálady a počasí. Pokud bychom ho nevyužili, strávíme ho surfováním na plážích okolo Christchurch. Ubytování v kempu.

21. den: Odlet domů.

22. den: Předpokládaný návrat dle letenek.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. Termín výpravy se může lehce změnit s ohledem na cenu letenek, konzultovat to budeme s celou skupinou. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace