Prázdné dokonalé vlny, privátní ostrov s džunglí a nevyčerpatelná zásoba čerstvých kokosů. Takhle vypadá surfařský ráj.
Původní undergroundová kultura surfingu byla již před lety pohřbena a ze surfování se stal mainstreamový sport. Surfový turismus tak expandoval na všechna pobřeží a známé pláže světa a zlatá objevitelská éra tak definitivně skončila. Zbylo po ní jen spousta fantastických příběhů a pár kultovních filmů, které dnes působí až neuvěřitelně. Naděje zažít něco podobného však stále žije i v dnešním globalizovaném světě. Pořád ještě existují místa, kde se lámou dokonalé prázdné vlny bez hordy hladových surfařů. Jedním z nich je ostrov na západním pobřeží Sumatry s názvem Pinang. Jde o malý privátní ostrůvek o rozloze zhruba 0,5 km², který dosud nepocítil vlnu surfové hysterie, byť leží jen pár desítek kilometrů od surfařského ráje Nias. Pinang obléhá hned několik perfektních surf spotů, kde zřídka potkáš jinou lidskou duši. Nyní máš možnost být jeden z osmi šťastlivců, kteří zažijí, jaké to je mít malý kousek ráje sami pro sebe...
Akce není určena úplným začátečníkům. Nemusíš být zrovna Kelly Slater nebo John John, ale měl bys mít osvojené základní techniky chytání vlny a jízdy. Všechny vlny se lámou na korálovém reefu.
Ráno naskočíš se zásobou kokosů a čerstvého ovoce do loďky, dáš si pár hodin surfování na liduprázdných spotech, vrátíš se na ostrov, dosyta se najíš skvělého kari ze sépií, lehneš si na 2 hodiny do hamaky, abys nabral síly před sunset session a večer usínáš v útulném bungalovu při šumění oceánu natěšený na následující den, který bude stejně dokonalý jako ten uplynulý.
Při slovech „pustý ostrov“ si nemusíš hned představit zarostlého Toma Hankse, který se učí rozdělat oheň a lovit ryby klackem. Čeká na tebe zázemí příjemného malého domku s plnou penzí. Přesto si však můžeš naplno užívat krásu opuštěného ostrova, prosekávat se zarostlou džunglí nebo lovit ryby harpunou. Nic netrvá věčně a stejně tak ani idylka pustého ostrova Pinang. Brzy zde vyroste unikátní eko resort, a proto příležitost zažít Pinang jako pustý ostrov tu nebude navždy...
Tohle je čistokrevný surftrip, v režimu "eat, sleep, surf, repeat". Surfing je takový, jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci dne plného surfování budeš cítit i svaly, o kterých jsi dosud nevěděl...
Pinang se nachází na jihovýchodním cípu souostroví Banyak, jež ukrývá několik neuvěřitelných vln, které jsou mimo sezónu často úplně prázdné.
Bay of Plenty
15 min. lodičkou, 3 world-class vlny: Gunturs, Lolok Point a Dindos
Bangkaru Island
30 min. lodičkou, hlavní spoty Treasure Island, Cobras a Turtles
Doprava letecky. Cena letenek je přibližně 25 000 Kč. Letenky nejsou v ceně.
Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín.
Ubytování na ostrově Pinang je zajištěno ve dvou společných plážových domcích s několika postelemi. Zároveň si můžeš ustlat kdekoliv na ostrově dle libosti. Na zbytek nocí se ubytujeme v místních hotelech a guesthousech.
Po celou dobu strávenou na ostrově je zajištěna plná penze (10 dní).
Zbytek dní se budeme stravovat v restauracích a stáncích a ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku. Stravování mimo ostrov si zajišťuje každý sám a není v ceně.
Na ostrově budou k dispozici kajaky, SUP, vybavení na šnorchlování a výbava na rybolov, vše v ceně.
Nutností bude vlastní surfařská výbava. Detailní seznam výbavy bude poslán cca dva měsíce před výpravou. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Expediční půjčovnu najdeš ZDE.
Pro vstup na území Indonésie je pro občany ČR nutné vízum po příletu - Visa on arrival. Více info na stránkách MZV.
Pro vstup do země musí cestovatelé předložit:
a. Cestovní pas s platností min. šest měsíců.
b. Zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země.
c. Doklad o zaplacení poplatku za vízum.
d. Platné cestovní pojištění u pojišťovny zastoupené v Indonésii, které pokryje náklady spojené s léčebnými výlohami.
Doporučené očkování nalezneš ZDE.
Daleko důležitější než přesné dodržení plánu je si cestu náležitě užít. Proto se jej nebudeme křečovitě držet. Itinerář ti poslouží pro představu, co všechno můžeme zažít :-)
Akce se může o den prodloužit v závislosti na dostupných letenkách.
Přelet, pravděpodobně přes Singapur nebo Thajsko. Bude záviset na dostupných letenkách.
Letecký přesun na ostrov Nias, odtud taxíkem do přístavu a soukromým člunem (3 hod.) na ostrov Pinang.
Surfing na ostrově a okolních spotech. Surfové session budou probíhat v doprovodu místního surfového guida, který spoty perfektně zná. Zároveň i průvodce Víťa je zkušený surfař, který na místních vlnách taky surfoval a ve vodě ti rád poradí. Na ostrově budou k dispozici taky SUP, kajaky a vybavení na rybolov. Některý den využijeme také k návštěvě nedalekého ostrova Bangkaru, který je světově důležitým centrem pro líhnutí ohrožených želv. VIDEO
Přesun lodí zpět na ostrov Nias a přelet zpět do Medanu. Zbytek dne a večer strávíme v Medanu. Navštívíme trhy a zažijeme místní noční život a bary. Noc strávíme v guesthouse.
Cesta zpět do ČR v závislosti na výhodných letech. Akce se může o den prodloužit v závislosti na leteckém spojení.