Výstup na Triglav

Termín 23 - 27. 06. 2021
Odjezd23. 6. 2021 v 7:00 z Brna
DestinaceSlovinsko
Číslo akce600
Účastníků8
Cena5 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Triglav

Říká se, že každý Slovinec by měl alespoň jednou za život vylézt na Triglav, nejvyšší horu Slovinska. Nejsem sice Slovinec, ale krásy Triglavského národního parku se stejně pořád nemůžu nabažit. Triglavu sice do třítisícové výšky pár metru chybí, ale tomu, komu jde hlavně o zážitky, přírodu a majestátnost hor, to snad ani nemůže vadit. Triglav proslul také nesčetnými příběhy horolezců, kteří přicházejí změřit síly s vápencovým monumentem. Pro některé se stala obří kilometrová stěna osudnou. Jiní se štěstím dobyli vrchol a vrátili se v pořádku domů. Vždycky, když se na Triglav zespodu dívám, uvědomuji si svoje mravenčí rozměry a jsem vděčný, že mi příroda dovolí zde pobývat. Triglav je nádherný, vyzývavý, mnohdy drsný a nemilosrdný. Jisté však je, že o dobrodružství nouze nebude! Kromě výstupu na Triglav jsem si totiž pro tebe nachystal ještě další ferratový výstup na některý z okolních kopců. Jestli jsi parťák do nepohody, na kterého se dá spolehnout, beru tě s sebou!

Malá ochutnávka

Náročnost je 3+ z 5

Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné, takže lidé s běžnou fyzičkou a zdravým odhodláním ji zvládnou i přesto, že Triglav není žádná procházka růžovým sadem. Čeká nás slušná nálož výškových metrů, přesněji 1800 m nahoru a cca 300 m dolů v podstatě v jednom dni, skalnatý terén a království výhledů. Zaťaté zuby stejně jako silná vůle budou zapotřebí. Na vrchol vede několik výstupových tras, takže náročnost lze přizpůsobit skupině. Od ferrat obtížnosti B, C a D až po pohodlné pěší chodníky.

Průvodce

Adam je certifikovaný český horský průvodce s dlouholetými zkušenostmi s pohybem v horách.

Tom Cimr

Srdcař, idealista, instruktor, horolezec.

Jestli Martin je základní kámen klubu, pak Tom je jeho duše. Stejně jako Martin s Ondrou i Tom je v tom namočenej až po uši, EC je jeho denním chlebem, jeho vášní a občas i noční můrou. Tomáš patří do hor a rozhodl se jít jim v životě naproti. Jeho snem je stát se licencovaným horským vůdcem a v létě roku 2021 se o to taky pokusí. Kromě lezení ho lákají nekonečné mrazivé pláně polárních oblastí, skialpy a obecně místa, která by normální zdravý člověk označil za nehostinná. S klubem projel Patagonii, Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko, Kavkaz a zdolal mnohé hory centrální Asie. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a málokdy ho něco zaskočí. Je garantem výprav a stará se taky o offline marketing, grafiku, a pečuje o naše členy. Takže ty super členské výhody, expediční noviny a třeba víkendovky, jsou z většiny Tomova práce! 

 • Tom společně s Víťou udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE nebo na fb stránce.
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web tom@expeditionclub.cz + 420 773 116 299 Reference

Bezpečnost

Pohyb na zajištěných cestách s sebou nese objektivní rizika. Jsou ovšem vyváženou cenou za zážitky, které člověk jinak nezíská. Obecně jsou ferraty bezpečným sportem a my si stojíme za tím, že na našich výpravách dodržujeme všechna pravidla bezpečného pohybu, abychom minimalizovali veškerá rizika. Před výpravou se můžeš zůčastnit jednoho z našich ferratových kurzů, které organizujeme na vysočině.

Největší objektivní nebezpečí představují bouřky. O pamětní plaketky na hřebeni není nouze, nápis „Ubiti strelou“ znamená „Zabiti bleskem“. Všudypřítomné řetězy na nejvyšším hřebeni celé oblasti fungují jako obří hromosvod, proto je obzvlášť důležité nepodcenit počasí. Máme však dost zkušeností, dokážeme dobře vyhodnotit situaci a informace o aktuálním stavu počasí nepodceňujeme.

Doprava

Pojedeme, jak už je naším dobrým zvykem, v malé skupince max. 9 lidí. Pro dopravu použijeme naší expediční dodávku, která vyniká spolehlivostí a dá se použít na všechny sjízdné povrchy tohoto světa. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků. Více se o autu, kterým pojedeme dozvíš ZDE.

Ubytování

Jelikož v Triglavském národním parku je striktní zákaz stanování a kempování (dokonce i na parkovištích u aut), ubytujeme se před výstupem a během něho na horských chatách - Aljažev dom a Triglavský dom na Kredarici. Cena za nocleh je cca 15 - 20 EUR (na Alpenverein kartičku nebo členství ve Slovinském alpinistickém klubu je možná sleva 50 %). Zbylé dvě noci strávíme v kempu  ve stanech v obci Trenta. Ubytování na horských chatách není v ceně výpravy.

Ceny horských chat

chatanečlen / člen (OEAV, PZS )
Aljažev dom - ceník ZDE14 / 7 EUR, případně 20 / 10
Triglavski dom na Kredarici - ceník ZDE
23,5 / 13 EUR

Stravování 

Jídlo není v naší režii a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty autem není problém zastavit na žádost v obchodech. Jídlo a vodu na výstup si poneseme s sebou. Určitě můžeme využít příležitosti na chatách a odlehčit tak batohu a nějakou večeři, přeci jen, s velikým batohem to na ferratách není sranda. Vařit budeme na plynových vařičích. Na chatách je možné koupit si snídaně i večeře nebo třeba půllitr čerstvě nadojeného mléka. Sice za horské ceny, ale přece :-)

Výbava a Půjčovna

Krom klasické výbavy je povinností každého úřastníka mít s sebou večekerou výbavu na ferraty (Sedací a hrudní úvazek, ferratovou brzdu a horolezeckou přilbu). Pokud výbavu nevlastních, rádi ti ji zapůjčíme z naší půjčovny.

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 5 990 KčCena
23. - 27. 6. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 2x noc v kempu
 • Vysvětlení metodiky pohybu na zajištěných cestách 
 • Zajištění průvodce se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, dojišťovací lano, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • 2x nocleh na horské chatě (s pojištěním Alpenverein cca 2x10 EUR viz Ubytování)
 • Zapůjčení ferratového vybavení (možnost zapůjčit v naší půjčovně)

Co cestou uvidíš

1. den: 

Ranní odjezd z Brna z Expediční klubovny. Zastávka u Bledského jezera a přejezd do doliny Vrata k domu Aljažev. Zde přenocujeme v chatě a připravíme se na brzký ranní výstup následující den.

2. den:
Brzo ráno vyrazíme zdolat Triglav (2864 m) ze severní strany jednou z možných variant jednoduchých zajištěných cest. Výstup povedeme přes Triglavský dom na Kredarici, ve kterém po návratu z vrcholu přenocujeme. (Pokud nebudou výstupu přát podmínky tento den, podnikneme vrcholový pokus druhý den brzo ráno, kdy bývají podmínky většinou stabilnější).  

3. den:
Sestoupíme zpět do doliny Vrata k Aljažev domu a odtud přejedeme do kempu ve vesnici Trenta. Zde si odpočineme po (doufejme) úspěšném výstupu na slovinského velikána. Cestou se můžeme zajet vykoupat do krásného Bledského jezera. Noc strávíme v kempu. 

4. den:
Tento den si užijeme jednu z krásných zajištěných cest na vrchol Prisojnik. Bude se jednat o celodenní túru po via ferratě obtížnosti C. Noc opět v kempu.

5. den:
Poslední den už se nebudeme pouštět do žádných větších akcí. Zajedeme se vykoupat, dopřejeme odpočinek znaveným kloubům a ochutnáme tradiční slovinskou kuchyni. Návrat zpět do Brna ve večerních hodinách.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.